Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen szoktak terhességi...

12 hetesen szoktak terhességi cukorvizsgálatot csinálni?

Figyelt kérdés
Mert a védőnőm kért ilyen vizsgálatot mire megyek vissza hozzá jövő héten, de még csak a héten 11 hetes leszek. Egyébként hol csinálják ezt a vizsgálatot? Amikor megyek most vérvételre?
2009. ápr. 14. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom kaptál beutalot vérvételre,azon rajta van,hogy milyen vizsgálatokat kérnek.

Nekem csak általános vérképvizsgálat volt ennyi idösen,külön cukor nem,csak a terheléses a 27.héten.

2009. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy tudom, a terheléses vércukorvizsgálatot a 20. hét után végzik, és a dokid ad beutalót erre. A védőnő nem adhat.

Én most csináltattam, a 22. héten.


Üdv!

2009. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg van a családban cukorbeteg, akkor azért kaphattál előbb mint a 20. hét. Én is kaptam mert édesanyám az, de nekem a 15. héten kellett mennem. És mennem kell majd a 28. héten is.
2009. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A terheléses cukorvizsgálatot (cukros lötty) a 24-28. hét tájékán csinálják. A lényeg, hogy elmúlj félidős, mert addigra már kialakulhat a terhességi cukorbetegség! Ezelőtt ezt a terhelésest csak akkor csinálják, ha szükségét látják. Pl. ha van cukorbetegséged, vagy esetleg a családban előfordul.

Viszont nálunk a 12. heti vérvételnél, ahol a vérképet, toxoplazmát meg ilyeneket néznek, akkor szoktak cukrot nézni, de ez nem az a terheléses. Tesztreggelis (2 zsömi + tej). Viszont ahány hely, annyi szokás. Nem mondták, hogy neked milyen lesz?

2009. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen van cukorbeteg a családban, mindkét nagymamám és a férjem is. Egyébként nem mondtak semmit milyen lesz, majd a háziorvostól kell beutalót kérnem a védőnő szerint.
2009. ápr. 14. 17:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a vérvételtől is félek, mert ha reggel felkelés után egy óráig nem eszem akkor bajok vannak émelygés, szédülés, erős hányinger. De mint köztudott vérvétel előtt nem lehet kajálni, és mire én innen beutazom Debrecenbe és sorra kerülök a vérvételen 100x el fogok ájulni.
2009. ápr. 14. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!