Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik az abortusz?...

Hogyan zajlik az abortusz? Fáj? Mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés

Sajnos terhes lettem. Már voltam vérvételen meg ekg-n meg rákszűrésen meg vizeletvizsgálaton! A szülinapomon kedden este kell befeküdnöm és szerdán lesz a műtét! Utána tényleg nagyon fáj?

kicsit félek...

és pontosan hogy zajlik ez az abortusz? tudom h elaltatnak meg tágitanak, de pontosan hogyan?? és mennyi ideig tart a műtét??


2008. márc. 5. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a multkor mar volt egy ilyen kérdés, olvass vissza.nem védekeztetek vagy mi történt? Sajnálom,én is azt hittem, még talán mindig hiszem, hogy az vagyok, a nődoki vizsgálat alapján nem, pénteken mgyek ultrahangra. Tudom, mit érezhetsz.Állítólag nem fáj, csak a tágítás, amit előző este csinálnak.
2008. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
utána kicsit rossz az altatás miatt,mert egy kicsit kába leszel, de hamar rendbejössz,lehetnek görcsök, de nem vészes, és kérhetsz rá gyszert.
2008. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
BIZTOS el akarod vetetni??????????????? gondolom tudod, mit teszel .... DE ...... gondold meg mégegyszer /sokszor/ ... amíg lehet ......... nem félsz, hogy utána ... tudod .... lehet hogy soha nem lesz babád .... és ennek 50%(!!!!!) az esélye!!!! én nem merném/mertem volna megtenni soha!!!!!!!!
2008. márc. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kiszakadt a gumink és utána 3orával később vettem be 72 orás tabit, utána nem jött meg a havim, csináltunk 4 tesztet abbol 1 -, a többi +, és elmentem dokihoz és jártam UH-ra de kétesélyes volt a dolog hogy elhalt terhesség vagy élő terhesség! aztán tegnap megtudtuk h élő:( aztán ma mentem vérvételre közbe rosszul lettem és hánytam..:( meg kicsit rossza a közérzetem is és jövöhét kedden (mikor a szülinapom van) akkor fekszem be sszerdán meg lesz a műtét!:( remélem h nem fog semmi baj történni!
2008. márc. 5. 13:31
 5/9 A kérdező kommentje:
azért nem tartom/tarthatom meg a babát, mert és jövöhéten töltöm be a 15-öt a barátom nyáron tölti be a 17-et és első a tanulás, meg elcseszném az egész életemet egy gyerekkel, anyu ugyanebe a hibába esett és hamár igy alakult(sajnos) akkor tanulok a hibájábol!
2008. márc. 5. 13:32
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem lesz semmi baj,csak lelkileg légy erős, de valóban nagyon fiatal vagy,ha így érzed, nem szabad erőltetni.Sok abortusz után lettekk már terhesek a nők.Én pl nem tudtam volna 15 évesen magam anyának elképzelni.Sajnálom, de biztos tanultál belőle,meg hát az élet mindig produkál olyan dolgokat amik nem voltak előre betervezve,amikkel nem számoltunk.Még nem volt abortuszom, de sztem jó döntés volt.Vigyázz magadra,hamar rendbe jössz meglátod.
2008. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Nekem is volt abortuszom, mert gyógyszerek mellett lettem terhes és féltem nem lenne egészséges a baba. Nagyon korai terhesség volt,miután nem jött meg a menzeszem azonnal orvoshoz mentem és szinte még azon a héten megtörtént a műtét. Kaptam a hüvelybe egy pici gyógyszert, amitől kitágul a méhszáj, ettől sokaknak magától megszakad a terhesség. Nekem sajnos nem. Tehát a tágítás nem valami eszközzel történik. Kapsz egy gyugtatót majd elvisznek a műtőbe. Nagyon gyors a műtét, vákummal történik. Feltőltenek egy folyadékszerű anyaggal és kiszappantják a babával együtt. Gyakorlatilag semmilyen fájdalmam nem volt a műtét után. Ha allergiás vagy az altatószerre a legrosszabb ami történhet, hogy hánysz egy jó nagyot. Engem inkább lelkileg viselt meg mint fizikailag. Az pedig, hogy utána lehet-e még gyereked valaha.....

Erre annyit mondanék, hogy 6 hetes kismama vagyok és 36 éves, tehát nem túl fiatal. Ez az a bortusz pont 10 éve történt, azóta most jött el az az élethelyzet, hogy gyereket vállaljak a párommal és az első próbálkozásra sikerült. Szerintem jól döntöttél, hogy nam vállalod ezt a babát. Viszont akkor nem biztos, hogy jól döntöttél, amikor ilyen korán kezdtél nemi életet élni. Remélem nem bántottalak meg és tudtam segíteni és talán meg is nyugszol egy kicsit.


Fel a fejjel és szorítok neked!

2008. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! sokat segitettél:) nem bántottál meg egyáltalán:) és örülök h kismama vagy:) és angyon sok boldogságot kivánok neketek! szioka
2008. márc. 6. 13:04
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

sajnos nem Te vagy az első, aki irja h 72 órás tabi után is megmaradt a terhessége, azért abban elég nagy dózisu hormon van, és lehet ártott is a babának

vigyázz magadra és sok-sok lelkierőt kívánok h elviseld a testi.és lelki fájdalmait!!

2008. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!