Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtennétek ezt a gyermeketekkel?

Megtennétek ezt a gyermeketekkel?

Figyelt kérdés

Ha megtudnátok, hogy a születendő gyermeketek értelmi vagy testi fogyatékossággal jön világra, hogy örökbe adjátok?

Ha igen, azért lenne bűntudatotok?


(Isten ments, hogy ilyen bárkivel is előforduljon, csak érdekelne a válasz.)


2011. aug. 12. 15:58
1 2 3
 21/29 mocyke87 ***** válasza:
59%
Nem!!!ha a joisten neked adja a betegecske gyereket azt okkal teszi,nem ?en szerintem azert adja neked mert tudja,hogy te gondjat tudnad viselni ,ezt vedeti az ember ugy mint egy elismerest, hogy teigen is kepes vagy felnevelni egy ilyen gyereket.na de merg egyszer :biztos nem adnam orokbe .
2012. okt. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú lennék , de megtartanám és hiába "sérült" lenne mindenféleképpen megpróbálnám úgy is boldoggá tenni!
2013. ápr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Az a fogyatékosságától függ. Ha ne adj'Isten hiányozna egy karja, vagy siket, vagy enyhe mozgássérült, akkor semmiképp nem mondanék le róla, hiszen ettől még teljes életet élhet, és azt is nyújthatnánk is neki. De ha súlyosan/értelmileg sérült, aki azt se tudja, hogy én vagyok az anyja, jobb lenne az ő és az egész család (egészséges gyerekek) érdekében, ha intézetben élne, ahol megfelelően tudják ápolni. Örökbe nem tudom, hogy ki vesz egy halmozottan sérült gyereket? És ahogy azt az egyik hozzászóló is írta, sztem sokkal rosszabb x év szenvedés után még el is temetni.. :( Így ha időben kiderülne terhesség alatt, nem tartanám meg. Minden tiszteletem a szüleidé, kedves Kérdező!!! Azt szabad megtudni, hogy a testvéreddel mikor, és mi történt?
2013. ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Természetesen. Koraszülötten jött a világra, alig 6 hónaposan, és agyvérzést kapott. Azt hiszem nem megfelelő inkubátorba is tették, így az is rátett egy lapáttal. Egyébként ismerek olyat akivel ugyan ez volt ,szintén 20 éven felüli, még is egészséges felnőtt lett belőle. Sajnos mi nem voltunk ilyen szerencsések :( . De most már késő lenne ezért bárkit is hibáztatni vagy felelősségre vonni. Így alakult.
2013. ápr. 21. 18:32
 25/29 anonim ***** válasza:

Kórházban voltunk a gyerekemmel és ott volt egy anyuka, akinek az öt gyerekéből 3 súlyosan fogyatékos (testi is, szellemi is). Ezt hogy lehet feldolgozni???

Volt még egy gyerek, ő állami gondozott, szülés után anyuka otthagyta a kórházban, lemondott róla. Ezt is hogy lehet feldolgozni, utána úgy élni, hogy valahol van egy gyerekem??

Nem tudom, mit csinálnék.

2013. ápr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Mar van egy gyermekem. Vele is ugy gondoltam, hogy ha terhesseg alatt kiderul, hogy hianyzik karja, vagy fogyatekos lesz, akkor elvetetem. Ha mondjuk csak egy ujja hianyzik, akkor az meg belefer.

Most meginkabb igy vagyok. A meglevo gyermekemre kell gondolnom. Terhes vagyok, meg csak 9 hetes. Ha kiderul idobe, azonnal megszakitjuk a terhesseget. Ha nem derul ki terhesseg alatt, csak szuletes utan vagy szuleteskor, szuletes utan szerzett fogyatekossaga lenne, attol fugg, milyen sulyos lenne. Ha magatehetetlen lenne, lemondanek rola. Nekem dolgoznom kell, paromnak is, van egy majd 3 eves lanyom, nem tehetem meg vele, hogy nem adom meg neki a figyelmemet. A kerdezo tudja, hogy milyen gyerekkor var az egeszseges nagytesora. Szeretne a tesojat, de folyton ott lenne a feltekenyseg, talan gyulolet a kisteso fele, mert elvette anyat, meg apat. A fogyatekos tesoval engedekenyebbek a szulok, neki szabad dolgokat, amiket nagytesonak nem, ra tekintettel kell lenni...stb. Ezt nem csinalnam. Lehet lepontozni.

2013. ápr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Nem foglak lepontozni, azonban kicsit nem értek veled egyet.

Én kishúgként soha nem gyűlöltem, vetettem meg a bátyámat. A szüleim pedig egyetlen egyszer sem foglalkoztak többet, vagy éreztették velem, hogy Ő fontosabb mint Én. Legalábbis én nem vettem észre. És ha hiszed, ha nem csodás gyermekkorom volt! Nincs okom panaszra. Igaz van pár rossz emlékem, de az a rengeteg jó mellett mind eltörpül.

A múltkori válaszomban is leírtam, hogy ha Ő nem lenne ilyen, merőben más élet felfogásom lenne.

Egyébként én nem pontozok le senkit a válasza miatt, sőt megértem az érzéseiteket azonban az ilyet nem szeretem. Lehet, hogy előfordul egyes családokban, hogy a testvérek gyűlölik ,a szülőknek elegük van a beteg testvérükből/ gyerekükből, de nálunk szerencsére nincs ilyen.

2013. ápr. 21. 20:43
 28/29 anonim ***** válasza:

Ez annyi mindentől függ... A fogyatékosságnak kismillió válfaja létezik. Nyilván, ha egy siketnek születik siket gyereke, annak meg se fordul egy ilyen a fejében. Vagy pl. egy részleges végtaghiány nem hasonlítható össze egy Down-szindrómával. Megint más, ha egyáltalán nem fejlődtek ki a végtagok és még sorolhatnám...


Én olyan intézményben dolgozom, ahol fogyatékkal élő és egészséges gyerekek együtt vannak. Nap, mint nap látom néhány szülőn, hogy mennyire szenved... Mennyire bánja, hogy fogyatékos a gyermeke, saját magát hibáztatja, s legszívesebben elfelejtenék az egészet, mint egy rossz álmot. De nem tudják. Minden nap szembesülnek azzal, hogy megbámulják a gyereket az utcán, hogy ha a nagyinál volt, akkor elfelejtett kanállal enni, mert a nagyi megetette, hisz az egyszerűbb, stb. S bizony vannak olyan szintű fogyatékosok is, akik csak vegetálnak.


Én, ha a terhességem alatt tudomást szereznék arról, hogy fogyatékos babával vagyok terhes, gondolkodás nélkül elvetetném, pedig nem vagyok nagy barátja az abortusznak. Lehet, hogy ezt így durván hangzik, hisz minden nap ilyen gyerekekkel foglalkozom, de nekem nem hiányzik a megvetés és egy széthulló család. A legtöbb fogyatékossággal nem lehet a teljeshez közeli életet élni.


Ha csak szülés után derülne ki, mint pl. a siketség, akkor nem adnám örökbe. De egy petyhüdt bénulásos gyereken már lehet, hogy elgondolkoznék. Mármint nem feltétlenül az örökbe adáson, hanem egy bizonyos kortól az intézményi nevelésről, ahol konduktorok fejleszthetnék. Mert borzasztó látni ám, amikor egy anya minden idejét és energiáját arra szenteli, hogy legalább enni és inni tudjon egyedül a gyerek, emellett persze nem tud dolgozni, apuka lelép, stb. Minden elismerésem azé, aki tudta ellenére vállalt egy fogyatékos gyermeket, s fel akarja nevelni, de én, ha tudnám előre, biztos nem tenném.

2013. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy párt, most 63 és 64 évesek. Fiúk oxigénhiányosan született, most 35 éves, de kb 3-4 éves szinten van értelmileg és testileg is fogyatékos. Éjszaka is pelenkázni kell. Rengeteg gyógyszert is szed. A szeretetet ki tuja viszont mutatni. 12 éves koráig a szülőkkel élt, aztán beadták intézetbe és havonta hozzák ki néhány napra. Azért döntöttek így, mert rengeteg energiát elvett tőlük a 24 órás felügyelet és bátyja van volt neki. Sokszor sír az anyuka, hogy miért verte a jó isten meg ezzel, még 35 év után is és hogy nagyon fársztó már ennyi idősen is, de nem tudják megtenni, hogy ne hozzák el vagy kevesebb időt legyen otthon. Lelkileg teljesen rámentek, anyagilag csak azért nem, mert abból jól állnak és mindent meg is adnak neki. Ebben az intézményben nagyon sok gyerek van, de egyedül csak ők viszik haza a fiukat, valaki még évente egyszer a karácsonyi műsorra sem jön látogatni. Úgyhogy ki tudja, ha tényleg ez történne ki hogy döntene az évek alatt.
2013. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!