Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtennétek ezt a gyermeketekkel?

Megtennétek ezt a gyermeketekkel?

Figyelt kérdés

Ha megtudnátok, hogy a születendő gyermeketek értelmi vagy testi fogyatékossággal jön világra, hogy örökbe adjátok?

Ha igen, azért lenne bűntudatotok?


(Isten ments, hogy ilyen bárkivel is előforduljon, csak érdekelne a válasz.)


2011. aug. 12. 15:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem adnám örökbe.Úgyis az én gyerekem ha beteg.


Most ez olyan,hogy oda adom másnak "bajlódjon" ő vele,mert nekem nehezemre esik?Mit gondolsz a gyereknek ez hogy esik ha már megérti,hogy a szülei azért mondtak le róla,mert beteg????

2011. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
Nem, soha nem tenném meg, biztos nagyon nehéz lenne, de az én gyerekem és úgy szeretném ahogy van!!!
2011. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Ha már megszültem, nem adnám örökbe. De ha akkor tudnám meg, amikor még el lehet vetetni,akkor megtenném!
2011. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

2,5 éve volt egy riport a tv-ben,ahol az anyuka rendszeresen járt szűrővizsgálatokra,a babája mégis testi hiányossággal született... én tudom,hogy sírnék,ha így születne a gyermekünk,mert tudnám,hogy nagyon nehéz lenne neki,és nem játszhatna úgy,mint a többi gyerkőc. A párommal néztük akkor a tv-t,és megkérdeztem Tőle,hogy akkor mit tenne,ha .. A válasza,az volt,hogy akkor is Ő lenne az apja! Számomra ez nagyon megnyugtató válasz volt!


Egyik gyermekemtől sem váltam meg önszántamból! (ahogy a "potya terhességtől" sem) Még a puszta gondolat is felmérgel,hogy léteznek olyan "szülők" akik képesek eldobni a saját gyermeküket! (nyilván,ha az utcára kerülnek,és a gyermek úgy kerül nevelő szülőkhöz,vagy árvaházba,az más!)


Üdv:2gyerkőcös,35hkm.

2011. aug. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Azért a "potya gyerek" kicsit más tészta! Attól még, mert nem terveztem a babát, biztosíthatok neki jó életet, de ha fogyatékos, az tönkreteszi a család életét, és az övét is!

Én hiába vagyok jó anya, a gyerek egyszer elkerül bölcsibe, oviba, suliba, ahol nehéz lesz beilleszkednie, csúfolni fogják, nehéz lesz teljesítenie. Aztán HA sikerül neki (bár erre nagyon csekély az esély), tanul egy szakmát. Egészséges emberek is nagyon nehéz munkahelyet találni, egy fogyatékkal élőnek milyen esélyei lesznek? Magyarul, amíg él, a család tartja el, ő pedig bele fog őrülni, hogy céltalan az élete... :(

2011. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Gyerekkoromban két ilyen embert ismertem.

Egy siket kislányt, akit intézetbe adtak, és csak szünetekben járhatott haza (akkoriban ez volt az egyetlen lehetőség). Cserébe, felkészítették teljes életre és azt is él.

Illetve egy mozgássérült kislányt, akiért az égvilágon semmit nem tett az anyja, nem adta intzetbe, habár felvették volna a Pető intézetbe, de csak bentlakással. Ezt nem engedte anyuka, mondták akkor otthon tornáztassa, nem csinálta, mert az fájt a gyereknek, kaptak vascsizmát, azt egy hónap alatt állítólag kinőtte a gyerek, de egyébként is csak nem gondolta az a gonosz orvos, hogy ilyennel kínozza a gyerekét.

Nem régiben láttam az újságban, egy elhízott, az életben semmit el nem érő ember lett belőle. Pedig ha annó lemond róla az anyja és intézetbe adja, lehet még kerekesszék sem kell neki. Pláne nem az újságban kéne alamizsnáért könyörögni.


Úgyhogy, ha valaki nem tud megfelelő körülményeket biztosítani egy beteg gyereknek, akkor a legjobb ha lemond róla. Illetve ha az állapota ezt kívánja a gyereknek, szintén legjobb lemondani róla.

2011. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Egészen addig felemás érzéseim voltak a sérült gyerekekkel kapcsolatban, amíg el nem kezdtem dolgozni velük. Akkor tapasztaltam meg, milyen fantasztikus kis emberkék ők is! Rengeteg szeretet van bennük, amit ki is mutatnak, s a korlátaikhoz képest igenis lehet teljes az életük - a szülőkön, családon, nevelőkön múlik!

Senkinek nem kívánok sérült gyereket, magamnak sem, de ha úgy lenne, kizárt, hogy eldobnám - ugyanúgy az enyém lenne, mint a testvérei.

Volt egy kislány, akivel dolgoztam, halmozottan sérült, még ülni sem tudott egyedül, nem tudta használni kezét-lábát, nem tudott beszélni - és a családja imádta! A szülei, a testvérei pontosan úgy bántak vele, mint egy egészségessel, vitték nyaralni, moziba mesefilmet nézni, kirándulni (babakocsiban tolták), biciklizni (bicikliutánfutóban), stb.

Ezt a kislányt 3 évvel később újra láttam. Tud állni. Megtámasztva ül. És a fülem hallatára beszélt telefonon az apukájával. :-)

Csodák vannak, voltak és lesznek! :-)

2011. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
A testvérem születésekkor az orvos tévedett és nagyot hibázott, aminek következtében a tesóm sérült. Rengeteget jártunk együtt orvoshoz, mivel az anyum nem tudott kire hagyni. (Három év van közöttünk.) Az anyum rengeteget sírt, mivel egyszer úgy volt, hogy életben marad, majd a másik héten meghal, testi vagy szellemi fogyatékos, talán mindkettő a különböző orvosi vélemények miatt. Rám semmi idő nem jutott, amit gyerekként utáltam. Apuka elhagyott minket, a mai napig nem beszélünk, ennyit a probléma megoldásáról. Időközben tesóm felnőtt, egyetemet végzett, három nyelvet beszél, de a mozgásán látszik, hogy nem egészséges. Nagyon szeretem őt, de volt olyan idő, amikor azt kérdeztem, hogy nekem miért nem egészséges a tesóm. Olyan akivel lehet bulizni menni, vannak barátai stb. Sajnos a társadalom kirekeszti a betegeket. Addig ameddig valaki nincs ilyen helyzetben, fogalma sincs arról, hogy mekkora nagy "teher" egy ilyen gyerek. Bocsánat, de ezt muszáj volt leírnom.
2011. aug. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%
Mivel két fogyatékost nevelünk (rokonok) így mindent megtettünk,hogy kiderülne,hogy a babánk beteg-e! Ha az lett volna nem tartottuk volna meg! De ha születése után derült volna ki akkor természetesen nem adtuk volna örökbe!
2011. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%
Nem adnám örökbe. De ha még beleférne az időbe és lenne rá lehetőségem elvetetném!
2011. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!