Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtennétek ezt a gyermeketekkel?

Megtennétek ezt a gyermeketekkel?

Figyelt kérdés

Ha megtudnátok, hogy a születendő gyermeketek értelmi vagy testi fogyatékossággal jön világra, hogy örökbe adjátok?

Ha igen, azért lenne bűntudatotok?


(Isten ments, hogy ilyen bárkivel is előforduljon, csak érdekelne a válasz.)


2011. aug. 12. 15:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiderülne, hogy a kicsi beteg és még el lehetne vetetni akkor ezt a megoldást választanám :(


Viszont ha pl. születés közben oxigénhiányos lenne és azért lenne sérült, vagy koraszülöttsége miatt akkor biztosan nem mondanék le Róla.


Most várom a harmadik babánkat és ettől félek a legjobban :(

2011. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha kihordtam, és megszültem, akkor teljesen kizárt, hogy örökbe adjam. Soha nem lennék képes örökbe adni a gyermekemet, vagy ha igen, akkor uténa azonnal véget vetnék az éltmnek, mert fölösleges lenne tovább élnem.
2011. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

nem olvastam el az elöttem szólókat,leirom én h gondolom.12hetes kismama vagyok.

ha időben kiderül én is elveteném a babát.

ha már megszületik:

1. ha testi fogyatékossággal születne, pl hiányozna egy karja vagy ilyesmi az nem befolyásolna egy percig sem h megtartsam a kicsit

2. ha értelmi fogyatékos lenne pl down-szindrómás,vagy egyéb retardáció akkor viszont nem vagyok biztos benne h megtartanám...van egy babám már, az a beteg gyerek az egész család életét tönkre tenné, csunya ezt kimondani, de ez az igazság...vannak olyan intézmények, ahol kifejezetten ilyen gyermekek nevelkednek. egy ismerősömnek született down-os babája, ő lemondott rola, nem teljesen mert havonta látogatja. a gyerek már 10éves, jol érzi magát az intézetben, igazábol fel sem fogja h mi az h szülő meg h ő intézetben van stbstb, él egy mesevilágban egy néni megy hozzá néha s ennyi..nem fogja fel...könnyebb igy az egész családnak, ők lhetnek normális életet a 2egészséges gyerekkel...én nem itélem el őt ezért...sőt lehet h én is igy tennék...de ne adja a jó Isten h ilyen szituációba kerüljek vagy bárki...

2011. aug. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.:)

Jó olvasni, hogy azért tényleg vannak kedves emberek s olyan anyák akik nem dobnák el a gyereküket.Biztos vagyok benne, hogy nagyszerű szülők vagytok/lesztek valamennyien.


A 16:54-es hozzászólónak csak annyit tudok írni, hogy tökéletesen megértem az érzéseit mert nekem is egy ilyen testvérem van.Bár sajnos ő halmozottan sérült.Idén nyáron lett 20 éves, de kb. 1 éves gyermek szintén van.Nagyon nagyon nehéz , de szeretem őt.Hisz a testvérem.

Biztos vagyok benne, hogy egészen másképp állnék az élethez, ha ő nem lenne.

A szüleimre is felnézek amiért kitartottak ilyen sokáig egymás mellett, s közben együtt nevelik a sérült testvéremet, miközben hányan mondták nekik, hogy inkább adják intézetbe mert kapcsolatuk mehet rá.


Szóval tényleg köszönöm a válaszokat, és mindenkit felpontoztam:D!

2011. aug. 12. 21:14
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
nem, te jó ég! Nem az ő hibája, ha fogyatékos, nem lennék képes ezért eldobni magamtól. De ha időben lennék, én is inkább elvetetném, ha súlyosan fogyatékos lenne.
2011. aug. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit tennék. Még nincsen gyermekem, vágyom rá már, de ..nah mindegy..

Én nem biztos, hogy megtartanám, és nem csak magam miatt, hanem a gyerek miatt nem. Nem érzek magamban elég erőt, ahhoz, hogxy egy beteg embert fel tudjak nevelni, jelenleg néha még az egésszséges babától is elfog a félelem,hogy képes vagyok rá? nem rontom el?Felelősséggel tartozom azért a felnőttért aki lesz belőle, hisz egy baba "tiszta lappal" indul, rajtunk múlik ki/ mi lesz belőle. Egy beteg gyerek esetében úgyanígy van, az előttem lévők is írták, hogy a fejlődés előmenetel függ a család hozzáállásától.Nem vagyok benne biztos, hogy az enyém megfelelő lenne neki. Talán abban a helyzetben (amilyen soha ne legyen) már nem így gondolnám, de úgy érzem a gyerek, a későbbi felnőtt érdeke, hogy ne én neveljem, hanem olyan aki hozzáértő DE, soha nem tagadnám meg, hogy én szültem, és igen látogatnám, szeretném, hisz akármilyen az én húsom, vérem, gyermekem.

Ha idő előtt kiderülne, amúgy nem tartanám meg:(

2011. aug. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Hát igen az biztos, hogy óriási nagy felelősség jár.

Köszönöm az öszinte válaszaitokat!

2011. aug. 13. 09:53
 18/29 anonim ***** válasza:
66%
20:39 ezt nagyon jól látod! Tényleg tönkreteheti az egész család életét egy beteg gyerek! Sajnos ezt tapasztaltam,mi nevelünk embert,mert anyukája már meghalt(mamám,az ő életüket is tönkretette),a miénket ,mert egész kiskorunk óta velünk vannak,és most még sajnos a gyerekeim életét is nagyon megkeserítik!
2011. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
73%

Le fognak pontozni.

Igen. Én megtenném, sőt. Amikor terhes voltam én megbeszéltem a dokimmal, hogy ha beteg lesz a gyerek akkor szeretném örökbe adni.

Meglepődtem amikor elmesélte, hogy nagyon sok nő mondja ezt, és tesz így.

De nem kellett megtennem.

Most, hogy már született egy gyermekem, és ismét teherbe esnék, már nem merném ennyire magabiztosan kijelenteni ugyanezt. Nem tudom mit tennék.

Az biztos, hogy ha lehetne megszakítattnám a terhességet.

2012. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit tennék, de bizony lehet nem tartanám meg. Az én testvérem szerzett fogyatékos volt. A szüleim egészsége arra ment rá hogy őt ápolták. Aztán 20 év szenvedés után még fájdalmasabb volt őt eltemetni.
2012. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!