Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év feletti kismamák milyen...

35 év feletti kismamák milyen vizsgálatok vannak ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű 2 éves kisfiam és most szeretnénk testvért neki ! Vele is veszélyeztetett voltam ,most milyen "extra " vizsgálat várna rám ?
2011. aug. 2. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Talán arra gondolsz,hogy 35 év felett köteleztek egyéb vizsgálatokra? Mert ha igen akkor ilyen nincs mert felemelték a korhatárt 37-re.(én úgy tudom)
2011. aug. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sumergo ***** válasza:
51%
Semmiféle vizsgálatra nem kötelezhetnek! Csak a 35 (37) év felettieknek ajánlják automatikusan a magzatvíz mintavételt. Azért írtam kétféle kort, mert orvosa válogatja. Akinél én voltam genetikai tanácsadáson, ő 37 felett ajánlja, ha egyéb dolog nem indokolja.
2011. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

36 múltam, harmadik babát várom, és semmiféle extra vizsgálatra nem küldtek.

A magzatvízvizsgálatról pedig egyenesen lebeszélt a 12 heti genetikai vizsgálatok alapján.

2011. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
38 evesen szultem a masodikat, es semmi plusz vizsgalatra nem koteleztek. A magzatvizvetel opcionalis volt, akkor 35 felett, de en nem mentem el. Most 1,5 eves, egeszseges a kisfiam
2011. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Nincs semmi "extra",csak ajánlott(CVS,vagy amniocentézis) vizsgálatok vannak.Én az első gyerekemet 20 évesen szültem,a 2. babát 35 évesen.Csak azért csináltattam meg azamniocentézist-a 2. babánál-,mert az intergált teszt eredménye 1:120 volt a Down kórra....a kicsi ma már 3 éves,és makk egészséges.Most készülünk a 3. gyerkőcre(38 éves a férjem és én is),és úgy döntöttünk,hogy nem idegesítjük magunkat:miután a kombinált,integrált,quartett teszt csak kockázatszámítás,így inkább vállaljuk a kockázatosabb-ám de 100%-ig biztos CVS-t(korionboholy-biopsziát.ami akár a terhesség 8. hetétől elvégezhető)-mint az aggódást.
2011. aug. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 37 évesen magamtól elmentem amniora ,ennyi, de nem volt más vizsgálat

Eezen kívül terh. diabétesz miett 3 htemet kellet mennem kaborba és gyűjtött pisit vinni

2011. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

23:57-nek nagyon igaza van, ezekkel a fizetős vérvételekkel kapcsolatban

Sokan megcsináltatják, de nem tudkják, hogy avlósághoz semmi közük

2011. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!