Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismét egy ikres kérdés. Ha a...

Ismét egy ikres kérdés. Ha a babák hárman vannak, és a 9. hónapban, egészségesen jönnek a világra, nagyjából mekkora a súlyuk, illetve a hosszuk?

Figyelt kérdés
Ugyanakkora, mint az egyedül világra jövő babáknak, vagy valamivel kisebb (és ha igen, mennyivel)? Előre is köszönöm a válaszadóknak! :)
2011. júl. 27. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:

3-as ikreknél a babák súlya nagyjából 1 kg-mal kisebb (fejenként), mint az időre egészségesen, egyedül születetteké és sajnos nem sok esély van az időre szülésre. Mindenképp császár lesz a szülés vége, és általában a 35-36. hétnél nem engedik tovább viselni a terhességet, mert bármi megtörténhet és szeretnék élve és egészségesen viszontlátni idekinn mindhárom babát.

Olyan 1,8 kg-2 kiló 30 deka közötti babákra lehet számítani a 35-36. hétre és ekkor már viszonylag nagynak számítanak.

(Sajnos sokszor már előbb, a 30. hét után bármikor megrepedhet a magzatburok és akkor még korábban meg kell születniük, ilyenkor viszont csak 1-1,5 kg körüli babákra van kilátás, de nekik is jó esélyeik vannak már!)

Személyesen érint a téma, vagy csak érdeklődsz?

2011. júl. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a barátnőmnek vannak 3as ikrei vannak


36ik hétre születtek súlyuk kb 1900-2200g között volt a hosszukat nem tudom


most gondold el h ha mind a hárman 3-4 kg között lettek volna a 40edik hétre ???? az minimum 9 kg !!!! vagy több ezt meg a emberi test nem viseli el egyszerűen fizikailag lehetetlen

amúgy az ikrek általában korábban születnek

2011. júl. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Claritasa, gondoltam, hogy nem lehetnek 3-4 kilogrammosak, ezért is tettem fel ezt a kérdést. :)

Egyébként nem személyesen érint a téma, inkább csak érdeklődés szintű. :) Köszönöm a(z eddigi) válaszokat!

2011. júl. 27. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!