Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek megindították a szülésé...

Akinek megindították a szülését? Hogy zajlik pontosan? Mivel indítják meg?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 09:54
1 2
 1/14 nittababy ***** válasza:
nekem három napon keresztül tettek fel zselét napi egyszer de sajnos az csak fájás elösegítő de én nem tágultam töle hiába voltak fájásaim az utolsó zselétől lettek kemény fájásaim de még mindig nem tágultam igy megrepesztették a burkot onnantól kezdve van vajudás az akár meddig eltarthat változó!!aztán végülis császáros lettem!!egy 5 hónapos kiscsajszi anyukája
2011. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem valami méhszájtágító tablettának mondott dolgot tettek fel este. Éjszaka 1 óra után elkezdtem vajúdni, de mivel szerintem a gyerkőcnek esze ágában nem volt még kijönni és nem volt befordulva, szépen el is akadt és császár lett belőle.
2011. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Megkérdezhetem mi volt az oka?

Elmondom miért kérdezem! Ne vessetek meg, de van karácsonyra vagyok pont kiírva. Ezzel nem lenne gond, mert kibírom,ha éppen akkor vagyok kórházban, csak hogy itthon a "nagyobb" 3 éves. Így viszont nagyon nem szeretném a karácsonyt a kórházban tölteni,ha netán pont időben érkezne a tesó.

Egy ismerős mondta,hogy miért nem beszélem meg a dokimmal,hogy indítsa meg a szülést pár nappal hamarabb. A dokinak is jobb lenne. Pont ez az ismerős járt úgy (igaz másik dokinál),hogy tavaly ő is pont akkor szült. Pont 24-én délután-este! Igaz előtt megbeszélték a dokival,hogy bemegy a doki mindenképp. Be is ment, csak kb. 4 órával később,mint ahogy szóltak neki! Szinte a szülés végére esett be. Nyilván nem akarta otthon hagyni a családját pont Szenteste.

Az én orvosomnak is két pici fia van.

Azért is kérdezem, hogy árt-e a babának,ha indított a szülés?

2011. júl. 26. 10:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy "árt-e", az csak utólag derül ki (van-e komplikáció).

Használni viszont nem használ, azt biztosra veheted.


A 3 éves gyereknek fogalma sincs a naptárról. A karácsonyt meg lehet tartani 3-4 nappal később is, csak később kell diszíteni a fát.

A húgom tavaly pontosan ezt csinálta.

2011. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia. 2008 december 15-én este kaptam oxitocint+NST-n nézték a fájásokat. Másnap délelőtt 10 órakor burkot repesztettek és vártunk. Délután 14 óra felé kezdődtek az erős fájásaim. Este 19:37-kor született meg a kisfiam. Szenteste délutánján mehettünk haza. (Eredetileg december 24-re voltam kiírva.)

32 hetes kismama :)

2011. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi! Nyilván túl éljük,ha bent kell lenni, csak már több helyen olvastam,hogy indítottak meg szülést.

Legutoljára a férjem kolléganőjének, mert ők meg költöztek volna ki külföldre és 10 nappal hamarabb indították. A kicsi egyébként jól van, már fél éves!

Na mindegy, rákérdezek,ha nem javasolja a dokim,akkor természetesen nem erőltetem!

Kedves utolsó! Ti hogy voltatok bent ilyen sokáig, ha már 16-án megszültél?

2011. júl. 26. 10:33
 7/14 anonim ***** válasza:
Besárgult a baba. De itt általában 5-6 napig maradnak bent a babák-mamák.
2011. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Andrea1987 ***** válasza:
Szia!Én 2 hete szültem 7.-én.Reggel 7:30 kor gázon keresztül kaptam oxitocint meg infuzion még valamit.de sajnos azt nem tudom mi volt.Délután 15:45 kor született meg a kisfiam.Elötte való nap alulról megpiszkáltak raktak fel valami tágitót ami jobban fájt mint a szülés.Azt azért csinálták hogy magától induljon el a szülés,de ez nem sikerült nekik.De tullehet élni bár jobban szerettem volna természetesen szülni.
2011. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem oxitocin+burokrepesztés 16.52-kor a fiam megszületett 17.52-kor!
2011. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem kiírt napon indították a szülést,oxitocint kaptam! De csak 3nap múlva lett meg a baba! Szerintem ne kérj indított szülés,és amúgyis kevés baba születik napra pontosan! Lehet,hogy hamarabb jön két héttel vagy túlhordod!
2011. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!