Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyira megijedtem, most...

Annyira megijedtem, most akkor ártottam a babának?

Figyelt kérdés
Súlyosan vérszegény vagyok. A terhességem alatt nem szedtem csak az elevitet ill. a magne b6-ot és csak most, a vége felé szedek egy kevés vasat. Feküdtem kórházban is (más okok miatt) ott ferlicitet (vaspótló infúziót) kaptam de kiderült, hogy allergiás rá a szervezetem ezért kaptam egy szép anafilaxiás sokkot. :( Most 35 hetes vagyok és azt olvastam, hogy a vashiányos állapot akár idegrendszeri problémákat is okozhat a magzatnál, ez valóban igaz? Annyira megijedtem, hogy ártottam a kisbabámnak azzal, hogy nem szedtem elég vasat, most a maltofer fol-t szedem. Ezidáig nem tudtam, hogy ez ennyire fontos, ráadásul az elevitben is van vas! Kinek van valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?:(
2011. júl. 19. 22:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj,az egyik ismerősöm kóros vashiányban szenvedett a terhessége alatt és ráadásul semmilyen vastartalmú gyógyszert nem vehetett be,mert mindegyiktől rosszul lett.Pótolta sóskával és egyéb vastartalmú élelmiszerekkel.Egészséges gyermeke született.
2011. júl. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is állandóan vérszegény vagyok, most is...

Nekem senki nem hajlandó vasat felírni, pedig a terhesség előtt szedtem Maltofer Fol-t. A körzeti orvos azt mondta nem vészes. Mondjuk a körzeti orvosunk az pff...

2011. júl. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyira megijedtem amikor elolvastam, hogy mivel a haemoglobin felel az oxigénszállításért ha az alacsony akkor kevesebb oxigén jut el a babához ezért súlyos fejlődési rendellenességek alakulnak ki. És rögtön eszembe jutott, hogy nekem mindig alacsony a haemoglobin szám, a terhességem elejétől kezdve és folyamatosan csak romlik. Mert az elején nem szedtem semmilyen vaskészítményt. Most lesz majd egy vérvételem 36 hetesen, remélem már jobb eredményeim lesznek azok után, hogy ferlicitet is kaptam meg most már azért szedek vasat is!
2011. júl. 20. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!