Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyira megijedtem, most...

Annyira megijedtem, most akkor ártottam a babának?

Figyelt kérdés
Súlyosan vérszegény vagyok. A terhességem alatt nem szedtem csak az elevitet ill. a magne b6-ot és csak most, a vége felé szedek egy kevés vasat. Feküdtem kórházban is (más okok miatt) ott ferlicitet (vaspótló infúziót) kaptam de kiderült, hogy allergiás rá a szervezetem ezért kaptam egy szép anafilaxiás sokkot. :( Most 35 hetes vagyok és azt olvastam, hogy a vashiányos állapot akár idegrendszeri problémákat is okozhat a magzatnál, ez valóban igaz? Annyira megijedtem, hogy ártottam a kisbabámnak azzal, hogy nem szedtem elég vasat, most a maltofer fol-t szedem. Ezidáig nem tudtam, hogy ez ennyire fontos, ráadásul az elevitben is van vas! Kinek van valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?:(
2011. júl. 19. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem értem a kérdést:S

Az Elevitben lévő vas raktározódik , ráadásul vaspótló infúziót is kaptál....akkora adag vas nem kell egy babának, amennyit a szervezeted nem tud előállítani neki, így nagy valószínűséggel idegrendszeri baja nem lesz. Ráadásul magzati korban az idegsejtek még tudnak "szakosodni", jóval több is van belőlük, mint amennyi marad pl. felnőttkorra. (normális életvitel esetén is)

Nem vagyok orvos, nincs tapasztalatom, de "egyszerű" ésszel így gondolom!:)

2011. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosod gondolom folyamatosan nezte a vasszintedet, es ha kulon nem irt fel vasat, akkor valoszinuleg nem volt indokolt.

Nekem alacsony volt a vasszintem vegig a terhesseg alatt, szedtem a vasat, de szinte ugy jott ki, ahogy bement, a vasszint nem emelkedett semmit, megis egeszseges, okos es szep babam van.

A baba "onzo", elvesz mindent, ami neki kell a fejlodeshez, es tudja mire van szuksege. Ne stresszelj ezen.

2011. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A babák ügyesek,elvonják az anyától, ami kell nekik, max. neked lesz hiánybetegséged. De mivel szedted az Elevitet és most már Maltofert is, így nem lesz veled sem gond.

Dokid mit mond? Beszélj vele! De ha gond lenne, csak szólt volna.

2011. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De írt fel, de nem szedtem rendszeresen. Miután anafilaxiás sokkot kaptam a vaspótló infúziótól, ami ráment kicsit a szívemre is, egy ideig még nem mertem újra vasat szedni, aztán megint elkezdtem de akkor már nem volt semmi bajom. Bocsi a "kirohanásért" egyszerűen megijedtem, hogy a saját felelőtlenségem miatt esetleg bajt okoztam a babának és emiatt lesznek idegrendszeri problémái. :(
2011. júl. 19. 22:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Kb. a 27-28. hétig nem szedtem semmi vasat. Annyira nem volt rossz a vérképem de azért jelezte, hogy vérszegény vagyok. Kicsit mindig is az voltam így nem törődtem vele ... A terhességem legelején el is ájultam, akkor azt is ez okozhatta? Olyan 6-7 hetes lehettem akkor. Azóta nem fordult elő.
2011. júl. 19. 22:52
 6/13 anonim ***** válasza:

Az ájulást inkább egy vérnyomásleesés okozhatta, ami a terhesség elején sokaknál előfordul (filmekben ez is épp olyan klisé, mint mondjuk a hányás, ha terhes a szereplő).

Hacsak nem voltál súlyosan vérszegény, akkor nem ártottál a babának, nyugi. Én anno kaptam vastablettákat, mert kissé vérszegény voltam... sajnos iszonyatos szorulást okozott, így elhagytam... Így volt mindhárom nagy gyerekemnél..(azaz a két kisebbnél már nem kísérleteztem vele). Odafigyeltem, mit eszem (vörös húsok!) és magától rendeződött a probléma. A gyerekeim egészségesen születtek és máig azok (tizenévesek már).

2011. júl. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Megoszlott a vélemény. Amikor bekerültem a kórházba az egyik orvos azt mondta, hogy lehet, hogy vérátömlesztésre lesz szükségem a másik pedig már azt, hogy nem olyan szörnyű ez a vérkép. Leírom a legutóbbi vérvétel eredményeit, hátha ez segít! :-)

Vörösvértest: 3,5 Referenciaértékek: 4,0 - 5,2

Haemoglobin: 103,0 Referenciaértékek: 120,0-155,0

Haematokrit: 30,0 Referenciaértékek: 37,0-45,0

2011. júl. 20. 00:10
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem, volt még egy vérvételem 27 hetesen:

Vörösvértest szám: 3,36

Hemoglobin: 96

Haematokrit: 27,4

2011. júl. 20. 00:16
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez elég súlyos nem?
2011. júl. 20. 00:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne aggodj egyéltalán nem sulyos!!!!!Én most szültem áprilisban.Én anémiás vagyok!!!Hemoglobin 83 volt ami nagyon alacsonAnnyira,hogy alig birtam fentmaradni.De muszály volt mert van még két gyermekem.Velünk nem volt semmi gond,teljesen jo vérképeim voltak.kaptam intravénást stb,de nem ment feljebb csak 94-igSzüléskor császár volt,bevérzett a méhem igy kétszer vágták fel a hasamRenheted vérveszteség.Ajánlottak vért de nem fogadtam el.Most néztek ujra vért már 103.Vagyis javult.A kicsi szintén anémiával született.Kap vas cseppeket.c vitamint és folsavat.havonta nézik mennyi a vasszintje.Most a hemoglobinja 86 ami nagyon kevés de még egyenlőre nem kapott vörösvérsejtet.Csak ha nagyon muszály.ettől függetlenül nagyon nyugodt vidám kis baba.Ne aggodj nem lesz semmi bajod sem neked sem a babának.
2011. júl. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!