Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes vagyok, most jöttem...

28 hetes vagyok, most jöttem az orvostól és azt mondta, hogy 1 ujjnyira nyitva vagyok?!

Figyelt kérdés

Kicsit megijedtem,hogy előbb meg lesz a picim. Valakinek volt ennyi idősen ilyen? Meddig húzta ki?

Azt mondta pihenjek de sokat nem tudok mert van egy örök mozgó 3 éves kisfiam.


2011. júl. 19. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

azt mondta hamarabb fogsz szülni?..


szerintem nem előírás ha nyitva van a méhszájad

még húzhatod napokig...

2011. júl. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Napokig? Még több mint 2 hónap van hátra. Nem mondta hogy előbb fogok szülni csak a pihenést mondta.
2011. júl. 19. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Kihúzhatod hónapokig is, de lehet, hogy csak hetekig... Nem lehet tudni. Reméljük azért még sok idôd van hátra, de tényleg pihenj, amennyit csak tudsz. Szedj magnéziumot, igyál sok folyadékot, mást nem nagyon tudsz tenni.
2011. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, azt is mondta (legalábbis kellett volna mondania), hogy többedik szüléskor, főleg ha a két szülés között nem telt el sok idő, a méhszáj már nem annyira erősen tart, mint az első terhességkor. Nekem a 4. babával már a 24. héttől nyitva volt 1 ujjnyira. Nekem is több pihenést javasolt a doki, de ugye ez gyerekek mellett nehezen kivitelezhető :)

Szóval: annyit tettem, hogy igyekeztem nem hosszú ideig állni egy helyben és ha éreztem, hogy fáradok, lepihentem. Még így is csak a 38. héten szültem. Ez meg ugye teljesen normális idő , főleg, hogy a nagyok is a 38-39. héten születtek :)

Pihenj, amennyit tudsz, lehetőleg ne idegeskedj és esetleg szedj magnéziumot! Minden jót!

2011. júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem tanácsolt kórházi felvételt?Nekem 35 hetesen volt 1 ujjnyi a méhszájam és azonnali kórházi felvétel történt. 1 hétig voltam kórházban, ebből 3 napig ment az infúzió, h szűnjenek a méhösszehúzódások.

Ha nem kell befeküdnöd, akkor kérj a családtól segítséget, semmi házimunka és ha lehet minél többet vigyázzon valaki a gyerkőcre, h te tudj pihenni, ugyanis legalább a 37.hétig jó lenne kihúznod. Remélem nem lesz semmi gond!védőnő

2011. júl. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a ket szulesem kozott 14 honap volt csupan, a masodik terhesseget eleve megrovidult mehszajjal kezdtem (a doki azt mondta, hogy ez normalis). Majd 28. heten nyilt egy ujjnyira.

Semmi extra teendo nem volt, fekvesre sem iteltek, korhazba sem kellett emiatt bemennem (hala Istennek), eltiltva sem lettem semmitol.

A magneziumot emeltuk annyira, hogy ne legyenek kemenyedeseim gyakran. En a 39. heten szultem.

Hasonlo jokat neked is.

Az en dokim egyaltalan nem izgult emiatt es igy en sem.

2011. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
A szülészeten ahol dolgozom 28 hetesen ilyen méhszájjal befektetik a terheseket, és csak 34-35. héten engedik haza.
2011. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

elnézést :)


hónapot akartam írni első voltam


szóval hónapokig húzhatod :)

2011. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon eltérőek. Nem kell befeküdnöm és nem lettem eltiltve semmitől. Csak pihennem kell és növelte a magnézium adagomat. Remélem még jó pár hétig bent marad a picikém.
2011. júl. 20. 12:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha többedszer szülsz, eleve nem olyan a méhszáj állapota, mint első szüléskor. Igen, első terhességnél, ha korán kezd nyílni a méhszáj, befektet(het)nek. De ha már van otthon egy kicsi, ez nem valószínű, legalábbis az orvos nagyon meggondolja. Amíg csupán a külső nyílik, ne félj!
2011. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!