Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes vagyok,1 ujjnyira...

23 hetes vagyok,1 ujjnyira nyitva. Miért mond mindeni mást?

Figyelt kérdés

Már 2 hete nyitva a külső méhszáj.

A doki annyit mondott, hogy a férjemmel óvatosan együtt lehetek, meg ha tudok pihenjek többet.

Azt is mondta, hogy többedszer szülőknél ez előfordul.

A védőnő leült amikor megtudta, hogy nyitva vagyok, ő 0-24 órás fekvést javasolt, semmi házimunka stb...

A háziorvosom meg azt kérdezte, hogy miért nem varrnak össze?


Miért mond mindenki mást?

Teljesen összezavarnak :(

Óránként többször is keményedek, napi 3x2 Magnesium Citrit-et szedek, meg néha No-spa-t ha már nagyon nem bírom :(

Honnan tudom, ha baj van? A keményedés nem újdonság, ahhoz nem tudom kötni, doki 4 hét múlvára hívott csak vissza, de mi van ha időközben úgy kinyílok, hogy észre sem veszem?


A védőnő és a háziorvos szerint orvost kellene váltanom.

Szerintetek?

(3. baba)


2011. aug. 1. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem első baba volt, de a 29. héten kinyílt a külső méhszáj nekem is egy ujjnyira, meg meg is rövidült. A dokim annyit mondott, hogy ne álljak neki havat lapátolni, de a mindennapi teendőimet végezzem el nyugodtan. A házas életre nekünk is azt mondta, hogy lehet, de csak óvatosan.

Mondjuk engem utána már 2 hetente vizsgált a dokim, nehogy gond legyen.

Ehhez képest túlhordtam pár nappal.

2011. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress fel másik orvost, ugyanis a keményedés gyakorlatilag tágulással jár a legtöbb esetben. Ha ebböl következöen koraszülésed lesz, akkor utána hiába reklamálsz az orvosnál - legfeljebb arra fog hivatkozni, hogy tévedett.
2011. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt lehagytam, hogy én is keményedtem, naponta többször, pedig 3x2 Panangint szedtem.
2011. aug. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az összevarrást már csak akkor csinálják, ha végig nyílsz, szóval utolsó lehetőségként. Egyébként igen, többedik babánál már nem annyira tart a méhszáj, mint az elsőnél, hamarabb elkezdhet nyílni az ember. Amíg csak a külső, addig nem baj. Persze ezt te nem érzed... én viszont azt tanácsolom, hogy ha bízol a dokiban, ne foglalkozz mások okoskodásával! Ha meg nem bízol benne, válts orvost! se a védőnő se a háziorvos nem ért annyira a szakmai dolgokhoz, mint egy nőgyógyász... persze, beleszólni általában szeretnek. Egyébként nekem is kinyílt a külső méhszáj a 20. hét után, de csak 1 ujjnyira... semmit sem kellett szednem. Pihenni sem igazán lehetett a 3 nagy mellett. A dokim is csak annyit mondott, hogy ha tudok, pihenjek :) Nem kellett feküdnöm :)

A 30. hétre már 2 ujjnyi volt, de még mindig a külső... még mindig nem kellett feküdnöm! Persze, ha éreztem, hogy nem jó, keményedek, magamtól lepihentem. Így is csak a 38. héten szültem...

Szóval én az orvosra hallgatnék...

2011. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon optimista az orvosod, ez nem biztos, hogy baj, de azért mindenképp kíméld magad, főleg, hogy sokat keményedsz is.

Akkor válts nődokit, ha TE nem tudsz benn e megbízni, ne azért, mert mások azt tanácsolják!

A házaséletet én is mellőzném a helyedben.

Tényleg előfordul a többedik terhességeknél, hogy előbb elkezd nyílni a méhszáj, de a 23. héten ez picit korai.

Pihenj, amikor tudsz és ne idegeskedj!

A méhszáj összevarrását olyannál szokták megcsinálni, akinek középidős (12-24. hétig) vetélései vannak az előzményben, nálad erre semmi indok nincs, nem is értem miért mondhatta háziorvosod ezt lehetőségként!

Mivel csak a külső méhszáj nyílt ki, nincs okod az aggodalomra, ezzel még túl is hordhatod a babádat!

Ismerek olyat, akinek három gyermeke van, mindent a kiírás körül szülte, pedig az utolsó kettőnél már a 28. hét körül kinyílt a külső méhszája.

Persze ő is kicsit aggódott, de a 3-nál már tudta, hogy ebből nem lesz gond! Szóval nálad sem lesz, nyugi!

2011. aug. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj az orvosoddal. Ennyi miatt nem fognak varrni (nem is értem, hogy orvos hogy kérdezhetett ilyen butaságot), szedd a magnéziumot, és pihenj, amennyit tudsz. Ha úgy van alkalom, akár 5 percekre is dőlj le.
2011. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gynipralt nem javasolták keményedésre? Én azt szedek, én is sokat keményedek, Ausztriában lehet csak kiváltani, de nekem bejött!! Mondjuk a frontok rám nagyon kihatnak, pihenj amennyit tudsz... 34+4km
2011. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én is keményedtem kb. a 20.héttől, Mg-citrát már nem használt, Magnosolv-ot szedtem (por), próbáld ki, nekem jobb volt!

Nekem 2. baba, 1.-vel kinyílt 33 hetesen a méhszáj (pihenés mellett), most a nagy mellett nem tudok pihenni, csak a Magnosolv-ot szedtem, és már nemsokára 36 hetes vagyok! :) (emellett folyamatosan kemény a pocakom, nem tudom kinyíltam-e, nem néztek, és házaséletet is élünk)


Szóval tényleg ne aggódj annyira, én is a helyedben eldönteném, hogy vagy a szülészemben bízok (ha esetleg meg is fogadtad, vagy szeretnéd), vagy a háziorvosban és védőnőben.

Esetleg kérj plusz időpontot, bár nem tudom ezt meg lehet-e csinálni.

Boldog babavárást! :)

2011. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!

Kicsit megnyugodtam!

Ragaszkodom az orvosomhoz, csak olyan kellemetlen, hogy a védőnőnek meg majd magyarázkodnom, hogy miért nem váltottam dokit.

2011. aug. 2. 08:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem első baba lesz. 22 hetesen voltam vizsgálaton, akkor már nyitva volt a külső méhszáj. Az orvos annyit mondott, hogy a párommal majd ráérünk a szülés után 6 héttel 2 szoptatás között bepótolni a kimaradt dolgokat. :) Meg mondta, hogy hamarosan menjek táppénzre, és pihenjek, meg persze szedjem a magnéziumot. A védőnő annyit mondott, hogy függesszem fel a biciklizést.

Eljöttem táppénzre, de kb. annyit pihenek, pihentem, mint mikor még dolgoztam és hétvége volt. Szóval nem túl sokat.

28 hetesen 2100 volt a méhszáj érték. Most 33 hetesen nem tudom. De lehet jobb is, mert nem pánikolok feleslegesen. Barátnőm 38 hetes és az orvosa eddig még nem vizsgálta, mert azt mondja jobb nem piszkálni odabent a dolgokat.

Jó egészséget nektek!

2011. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!