Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13hetes vagyok! 2hete lettem...

13hetes vagyok! 2hete lettem insulinos?

Figyelt kérdés
reggelire mindig 1 zsömlét eszek ami a megengedett szénhidrátmennyiség, mégis szinte mindig 7 körüli a cukrom utánna van hogy több...mért lehet ez??
2011. júl. 19. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg emelni kell az inzulinodat, de nem is értem, elvileg rendszeresen kéne dietetikushoz járni, ő mit mondott?
2011. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
rendszeresen járok is, mivel eddig nem egyidőben adtam és volt hogy 10kor reggeliztem azt gyanitották hogy ezért magasabb, de ma reggel 7kor adtam ahogy mondták és igy is 7.2 ill 6.8 lett egymás után..
2011. júl. 19. 15:20
 3/11 anonim ***** válasza:

ÉS mikor reggeliztél? Mikori a két érték? Csak a reggeli utáni értékkel van baj?

Ne 10-kor egyél, legyen meg a napi 6 étkezés, lehetőleg mindig ugyanakkor. Az inzulint is ugyanakkor add be. De gondolom, ezt is elmondták.

Nem nagyon adsz információt, így nehéz segíteni.

2011. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szívesen segítek Neked!

6 éve vagyok diab. beteg és végig vittem a terhességem gond nélkül! Írj privit, ha gondolod!!!

Egyébként váltsd le a reggeli zsemlét 30g szénhidrátnak megfelelő korpovit kekszre!

2011. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
reggel 7kor adtam insulint fél 8kor reggeliztem és 1óra mulva mértem..
2011. júl. 19. 21:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is inzulinos vagyok. Nekem reggel 6-kor kell ennem, előtte be kell adnom az inzulint, ugye 20 perc múlva lehet enni, s étkezés után 1,5 órával kell mérni. Én ált. rozskenyeret szoktam reggelizni, s igy a reggeli utáni vércukor 4,5 és 5,6 között mozog. A zsemlétől nekem is magas volt. Jah, s nekem napi 7X kell ennem, az utolsó 23:30-kor van.

39 hetes km

2011. júl. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolo! az nem semmi nekem is 6szor kéne de én csak 3szor eszek mert szinte bármit eszek felmegy a cukrom max 1 alma a 2 étkezés között...ma 6kor adtam be valszeg igy is fogom mert fél 6kor kelek és ma is 7.3 lett:( a táblázat szerint a rozskenyér szénhidrátilag annyi mint a fehér kenyér, tehát több mint a zsömle, akkor most ez hogy van? mert én emiatt nem vettem rozsost!
2011. júl. 20. 12:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jól csinálod!

Egyél rendesen, a 3 étkezés kevés. A gyümölcs is szénhidrát, úgyhogy az is jó, de ha nem eszel, akkor is felmehet a cukrod, ezért van, hogy az éhgyomri érték is lehet rossz. Ezt az orvosom elmagyarázta, miért van, de ne kérd, hogy mondjam el.

A zsömlét meg rozsos dolgokat felejtsd el, teljes kiőrlésűt egyél. Én teljes kiőrlésű toast kenyeret ettem, abból is csak 1 szeletet.

Tejet ne igyál reggel, és ha lehet, ne is egyből reggelivel indíts, hanem amikor felkelsz, egyél valami könnyűt, csak pár falatot. Kell a szervezetnek az ébresztő, nem jó egyből leterhelni. Én mindig egy mandarint vagy narancsot ettem.

2011. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
evés elött normális a cukrom evés után megy fel...tejet nem iszok..
2011. júl. 20. 13:58
 10/11 anonim ***** válasza:
07.12-es vagyok. Én nem boltban veszem a rozskenyeret, hanem saját magam sütöm, az meg sem birnám enni ami a boltban van. Én rendesen betartom a diétát, az étkezéseket betartottam, igy "csak" a 36.héttől kellett inzulin, addig diétáztam,de vmi miatt nekem felment a cukrom 8-ra. Jelenleg 5-4-4 arányban kell szúrni magamat. S én is járok minden héten már a 26. héttől diabetológiára. De már hamarosan vége, mert másfél héten belül szülök, s elvileg utána rendeződik a cukor.
2011. júl. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!