Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » HPV gyanú terhesség alatt....

HPV gyanú terhesség alatt. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok, és legutóbb P3-as eredményem lett, és HPV gyanú. A terhességem elején volt P3-as, után a három hónapra P2-es és most megint P3-as. Még három hónap és szülni fogok. A dokimhoz csak 3 hét múlva kaptam időpontot,de addig megőrülök,hogy mire számíthatok. Lesz valami kezelés, császáros leszek, lehetnek komplikációk (pl. koraszülés), vagy a szülés utánra halasztanak mindent? Hogy lehet, hogy az előző P2-es és most megint P3-as? Nagyon meg vagyok ijedve, akinek volt hasonló tapasztalata kérem írjon!
2011. júl. 16. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy mindenképpen megvárják vele a terhesség kihordását és nem fognak addig beavatkozni. Az hogy P3-as az eredményed még nem azt jelenti, hogy HPV vírusod van. Más is meghúzódhat a háttérben, ezért fontos az ilyen eredménynél a szövettan és utána a kezelése.

Első szülésem után nekem is volt P3-as eredményem és méhszájseb kezelésével segíteni tudtak rajta, de azt mondta az orvos ha nem lett volna kezelve el is rákosodhatott volna.

Most újra szeretnénk babát és az volt az első, hogy felkerestem a nőgyógyászt és kivizsgáltattam magam mielőtt teherbe esnék, sőt a fogaimat is rendbe tetettem.

M?inden kismamának csak azt tudom tanácsolni, hogy TUDATOSAN vállalkozzanak gyermekáldásra mert azzal nagy arányban elkerülhetik a terhesség alatti várakozás negatív élményeit.

2011. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem befolyásolja a terhességedet, szűlhetsz természetes úton , nem lesz semmi gond! Okozhatja egy visszatérő gyulladás is, nem biztos, hogy HPV fertőzésed van, ha még is, a terhesség után fognak kezelni. Nekem is volt HPV okozta P3-as eredményem, ami nem javúlt, ezért megműtöttek ( először megpróbálják a gyógyszres kezelést , nálam sajnos nem redményezett javulást). Műtét után 9 hónappal teherbe estem, s 4 hete szűltem ameg a pici lányomat ( természetes úton), szóval ne aggódj, ha van is elváltozás a méhnyakadon még nagyon időben észrevették, meg fogsz gyógyúlni!
2011. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem végig P2 volt HPV gyanúval (a terhesség alatt). Az ikreimet a 39. héten szültem (sürgősségi császár lett belőle), a 6 hetes kontrollon (és azóta is) minden már rendben volt, "sima" P2 a leletem (dokim szerint a szüléssel sikerült megoldani a problémát).

Szóval ne izgulj, a terhességeddel minden rendben van és lesz!!!

2011. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is P3 és hpv gyanu volt a második terhességem alatt, 10napig klion kupot kaptam és joddal ecsetelte a doki a méhszájat, és utána csinált új citológiát, ami más sima p2lett. Szülés után is P2lett az eredmény, most újra terhes vagyok és 6hetesen kértem megint citológiát, megnint P2, bár most méhszájpolipot talált a doki, amit majd szülés után eltávolítana.


Én nem várnék 3hetet a helyedben, legalább telefonon beszélj vele, hátha a gyógyszeres kezelés elég lenne, és már kezdhetnéd is a kúrát.

Minden jót kivánok!

2011. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj,nem lesz semmi baj.P3-as eredmény lehet egy hüvelygyulladás eredménye is, arra ha az orovosod úgy látja,akkor hüvelykúpot ír fel.A HPV gyanu az nem azt jelenti,hogy az is vagy, arra kérned kell egy tipizálást,hogy megtudják mondani,hogy van-e és ha van,melyik fajátja.Ezt szerintem szülés után fogják megcsinálni, ami egy egyszerű kenetlevétel.Nekem az első terhességemnél jött vissza HPV gyanú, a szülés után 6 hetes kontrollon vették le a tipizálást,ami igazolta,hogy az van.Írt fel rá az orvosom immunrendszer erősítőt,rendszeresen járok rákszűrésre, azóta sincs vele semmi bajom és ennek már 6 éve. :)

Nem kell megijedned, tudom,könnyen mondom,hisz én is nagyon megijedtem.De biztos,hogy nem lesz semmi baj.

Gondolj arra,hogy nemsokára a kezedben tartod a gyönyörű kisbabádat! :D

Kitartást és boldog babavárást kívánok!

Egy 32 hetes kismama :)

2011. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, kicsit sikerült megnyugodnom. A terhesség előtt én is voltam szűrésen, és akkor is P2 lett, utána lett P3, de amint már írtam, utána megint volt egy P2-esem, azelőtt kúpot adott a doki, lehet, hogy attól volt jobb az eredmény, de aztán megint P3. Igyekszem nem belelovalni magam, még ha rágondolok is, mert tudom, hogy nem jó a babának az idegeskedés. Pedig minden eredményem még jobb is, mint az első gyerekemnél, de ez egy kicsit betett.

Még egyszer nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat!!!

2011. júl. 17. 09:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a héten derült ki a HPV, a dokim azt mondta, mindenképpen császár lesz. A kezeléssel majd a szülés után foglalkozunk.

24 hkm

2011. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondoltam megírom mi mondott a doki, hátha érdekel Titeket! És igen, ő is azt mondta, hogy ezen most ne idegeskedjek, semmi értelme, a szülés után 6 héttel foglalkozunk vele. Nem befolyásolja a szülést, úgyhogy nem kell császározni (legalábbis emiatt). De lehet, hogy nem is lesz semmi, mert a terhesség kihozhatja, de utána meg eltűnhet, de rosszabbodni addig biztosan nem fog. Úgyhogy nagyon megnyugtatott, de Ti is, nagyon köszönöm még egyszer. Már nagyon várjuk a babókát! :-)
2011. szept. 15. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!