Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az elhalt terhesség...

Mit jelent az elhalt terhesség? Mire számíthatok? Milyen ha valaki a terhesség elején elvetél? Mi fog történni a műtéten?

Figyelt kérdés

Nagyából egy hónappal ezelött foganhatott a babánk. De az aktus után egy héttel elkeztem vérezni egy kicsit. Egy hét vérzés után csinaltam tesztet,miszerint babát várok. Elmentem az orvosomhoz,akkor ő nem tudott semmit mondani. Azóta is folyamatosan vérzem, ez már a harmadik hét, most kicsit erősebben. Az orvosomtól kaptam beutalót a sebészetre, amire az van írva: Uh-val igazolt elhalt terhesség. Úgy tdom ha valaki elvetél az erős vérzéssel,és hasgörccsel jár. Nekem a vérzésen kívül semmi ilyesmi tünetem nincs. A sebészetre hétfőn kell mennem.

Kérlek segítsetek!

Köszönöm


2010. dec. 21. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálad gondolom a beágyazódás megvolt, és azért nincs erős vérzésed. A műtét úgy zajlik majd, mint a többi küret (kaparás).
2010. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9 hetesen halt el a terhességem. Pici barnás folyásom volt, elmentem a dokihoz és akkor már nem volt szívműködés látható. Szóval nem véreztem, nem görcsöltem. Még aznap mennem kellett a klinikára elintézni, hogy másnap fegyenek fel műtétre, 1. nap kaptam a méhszájtágító pálciát estefelé és másnap délelőtt volt műtét és délután már haza is engedtek. Ilyenkor kitisztítják a méhet, hogy ne maradjon benne "idegen" szövet.
2010. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most voltam szombaton egy ilyen műtéten.Épp aznap töltöttem be a 12 hetet.Reggel barnázás jelentkezett, majd vérzés, ami nem volt erős.Hasgörcsöm nem volt.Aznap még nem ettem semmit, csak reggel ittam egy kávét, így délután mehettem a műtőbe.Lamináleát (tágítót) tettek fel (kellemetlen volt), ami két órát fent volt műtét előtt.Saját lábamon kellett a műtőbe mennem.Ott elaltattak.Műtét után 2 órával ihattam pár korty vizet, majd este ehettem.Eleinte egy kicsit kába voltam.Másnap délelőtt engedtek haza.
2010. dec. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem nem lesz semmi gond.
2010. dec. 22. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!Nem lesz gond.Arra azért ügyelj ha hazamész, ne emelj nehezet, és ne hajolgass!3-4 napig pihengess, ha van rá módod!

A vérzésre is figyelned kell majd.Ha darabos lesz, esetleg görcsök jelentkeznek, akkor vissza kell majd menned.Terhességi tesztet is kell majd venni, mert később tesztelned kell.De ezt biztos el fogják mondani a kórházban mielőtt elengednek.

Ne izgulj!

2010. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hetesen vették észre UH-on, hogy kb. 8 hetesen elhalt az embrió. Semmiféle tünetem nem volt. Még aznap felhívtam a kórházat, ahol azt mondták, a beutalóval reggel éhgyomorra jelentkezzek. Az ambulanciára mentem, ott újabb UH-ot csináltak, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy tényleg nem él a baba, majd felküldtek osztályra. Kb. délben kaptam meg a laminária pálcát (nekem iszonyatosan fájt a felhelyezése, utána viszont csak enyhe menstruációs görcsöket éreztem, el is tudtam aludni), és 3/4 3-kor vittek be a műtőbe. Kb. negyedóra volt a beavatkozás. Saját kérésemre bent tartottak még éjszakára, mert elég félős vagyok, jobban érzem magam orvosi felügyelet alatt. Otthon kb. 2 napig volt még viszonylag sok vérzésem, utána már csak vécézésekkor ömlött ki egy-egy nagyobb adag. Viszont még egy hét múlva is úgy fájt a hasam köldök alatt keresztbe végig, hogy visszamentem egy kontrollra, de semmit nem találtak. Azzal magyarázták, hogy én biztos a nehezebben gyógyulók táborába tartozok. Meg voltam ijedve, mert 2 ismerősöm 2 nappal a műtét után már jött dolgozni, én pedig 2 hétig voltam táppénzen.
2012. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!