Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki nagyon hányós...

Ha valaki nagyon hányós terhesség alatt az, hogy dolgozik?

Figyelt kérdés
Irodában ok, de pl TESCO-ban? Nem rohanhat az ember ki, ha a vevő kérdez... Szallagmunkáról ne is beszéljünk, ott se lehet kirohangászni. Hogy oldjátok meg?
2011. júl. 11. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon hányós vagyok, de munkanélküli, de így biztos nem tudnék munkát vállalni, ha dolgoznék biztosan táppénzre kéne mennem.
2011. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, hogy kiírnak. De akkor vissza már nem mehet az ember az esetek 90%-ba és akkor elbukik egy csomó támogatást...

Ilyenkor az elejétől kiírják a nőket?

2011. júl. 11. 11:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Sógornőmmel egy helyen dolgoztunk, és őt nagyon megviselték a rosszullétek. Naponta több órát támasztotta szegény a Wc kagylót. Az első 7 hétben dolgozott (illetve rohangált legyengülten a Wc-re). Így ő a 7. héttől 4-5 hétig táppénzen volt, majd visszajött dolgozni, mikor már jobban lett. Egyszerűen nem tudta ellátni a munkát, és állni egész nap. Én megértettem, hogy inkább elment táppénzre.
2011. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem volt hányingerem, de aki hány és hányingere van, az úgy gondolom ilyen tesco vagy bármilyen olyan helyen, ahol emberekkel kellene foglalkozni és nincs arra lehetőség, hogy azonnal kiszaladj a wc-re, amíg tart ez az időszak, addig táppénz, mert nem tud így dolgozni az tuti. Egy tesco pénztárból nem szaladhatsz ki negyed óránként a wc-re tudtommal ott az is probléma szokott lenni, ha valaki menstruál, hogy hogyan tud betétet, tampont cserélni, mert annyira nem lehet kimenni. Ha ez a helyzet, akkor táppénz. Kitartást.
2011. júl. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Beszélj a feletteseddel,de szerintem nyugodtan elmehetsz táppénzre és utána visszamehetsz,nem rúghatnak ki,mert terhes vagy.
2011. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudtommal nem vagyok terhes csak érdekelne, hogy akik aktívan dolgoznak és terhesek lesznek azok, hogy oldják meg? És, ha majd egyszer terhes leszek akkor mit tudok tenni.


Részben azért is kérdezem, mert most nemrég veszettem el az állásom, mert elkaptam valami vírust. Ott a munkahelyemen lettem rosszul. 2 napot voltam csak táppénzen, mert állandóan rohangáltam a wc-re. Mire visszamente, hogy munkába álhassak közölték, hogy itt a felmondásom. :-(

És a munkatársaim ezt kezdték el terjeszteni, hogy terhes vagyok.

2011. júl. 11. 11:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bejelented a munkahelyeden, hogy terhes vagy, úgy hogy viszel róla orvosi igazolást, aláíratod a főnököddel, hogy átvette a papírt tőled, így meglesz, hogy bejelentetted a dolgot és terhesen nem rúghatnak ki, akkor sem ha táppénzen vagy.
2011. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
jaaaaj hát nem is mindenki van rosszul terhesen,nem kell előre ilyenekkel stresszelni magad :)
2011. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha annyira rosszul vagy, akkor kiíratod magad pár hétre, utána még vissza lehet menni. Csak én elmondanám, hogy miért iríttam ki magam, hogy tudjanak azért róla, hogy nem lehet utána kirúgni, ha visszajönnél. Én is kb másfél hétig voltam tp-en aztán kivettem 10 nap szabit, és utána dolgoztam 34. hétig, szóval nem törvényszerű, hogy utána végig tp-en legyél. Sőt szerintem is vehetsz egy csomó szabit, ha még van, mert utána már úgyis el kell menned, az utolsó hónapokban tgyásra vagy tp-re, mert akkor már tényleg nem jó dolgozni nagy hassal.
2011. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha bejelentetted, hogy terhes vagy és vittél orvostól igazolást nem rúghatnak ki. Táppénzre pedig nem kell végig menni, lehet csak időlegesen és aztán megint, ha gond van és vissza mehetsz bármikor.Remélem beperelted a céget, aki kirúgott.
2011. júl. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!