Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor ingyenes egy abortusz?

Mikor ingyenes egy abortusz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy ha beteg a baba!
2011. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha beteg a baba, ha erőszakból fogant, illetve ha pl. sterilizáltak téged, és ennek ellenére teherbe estél. Ilyen esetekben a tb állja.
2011. júl. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ellenkező esetben mennyit kell fizetni?
2011. júl. 8. 16:28
 4/9 anonim ***** válasza:

"A beavatkozás költségei

Ha az állapotos nőnél vagy magzatnál fennálló egészségügyi ok miatt kerül sor a terhesség megszakítására, a beavatkozás költségeit az Egészségbiztosítási Alap fedezi.


Amennyiben nem egészségügyi ok indokolja a terhesség-megszakítást, a beavatkozásért fizetni kell. A díjat átutalási postautalványon kell befizetni, amelyet a terhesség-megszakítási kérőlap kitöltésekor kap meg a kérelmező. Az ára 26 193 Ft.


A térítési díjnak csak 30%-át kell megfizetni azonban, ha a terhesség megszakítását kérő személy vagy a vele egy háztartásban élő házastársa, élettársa, illetőleg az eltartója rendkívüli szociális segélyben vagy átmeneti segélyben részesül.


A következő személyeknek nem kell a beavatkozásért fizetni:


Szociális intézményben lakó személy

Az átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett kiskorú, illetve az utógondozási ellátásban részesülő felnőtt.

Kivételes és rendkívüli segélyben részesülő személy

Külföldi személy, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, és aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján az országból nem utasítható ki.


A kedvezmények igényléséhez a terhesség-megszakításra vonatkozó kérőlap kiállításakor kell bemutatni a pénzbeli ellátást igazoló határozatot, bizonylatot, illetve jövedelemigazolást."

2011. júl. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként itt mindent megtalálsz: [link]

Bár van, ahol 28500 Ft-ot olvastam...

2011. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
más dolog, hogy mennyibe kerül, és hol mennyiért csinálják meg... van, ahol 30 ezer forint alatt rád se néznek :/
2011. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 8. 17:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is 20 éves vagyok, 20 hetes terhes, és egy percig nem gondoltam rá, hogy elvetem.


De ha a kérdező úgy gondolja, szíve joga, nem fogok beleszólni a döntésébe, nyilván ő is ismeri a védekezés módjait, miegyéb....


Én úgy tudom, 25-30 ezer között mozog egy abortusz, hacsak a szociális helyzeted, vagy a baba egészsége nem indokolja, mert akkor olcsóbb, vagy ingyen is lehet.

2011. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor is ingyenes, ha pl. magasabb összegű családi pótlékot kaptok.

Mellesleg már rég nem 25.000 egy abortusz, hanem 29.000 Ft felett van...

2011. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!