Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes kismamik hogy vagytok,...

6 hetes kismamik hogy vagytok, milyen tüneteitek vannak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 5 hetes vagyok, és őszintén megmondom nehezen viselem.Igaz első, így nincs mihez alapoznom, de nem gondoltam, hogy ennyire gyenge leszek.

Hányinger folyamatos, volt kb. 1 hétig fejfájás, ami mostanra elmúlt, étvágyam alig van, és a melleim annyira feszülnek, mintha téglák lógnának rajta. Jah, és a pisilés. :) De nem érdekel egyik sem, mert boldog vagyok! :):)

2011. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! A terhességem 6. hetéig majdnem tünetmentes voltam. Egyedül csak menstruációs görcseim voltak, ami miatt nem is gondoltam, hogy terhes vagyok. Kb. a 6. héten kezdődtek az igazi tünetek. Először 1-2 hétig a menstruációs görcsök mellett nyilallásokat éreztem a (méhtartó izmok nyúlása miatt) illetve furcsa puffadásszerű érzést, illetve olyasmit mintha az alhasamban üreg keletkezett volna. Az émelygések kb. a 7. héten kezdődtek, de az igazi rosszullétek csak a 8-9. héten jöttek elő. Akkor viszont reggel-este :-))) az egész napos émelygések egészen a 11-12-ik hétig állandóak voltak. Ami nagyon jó, hogy a cigit,kávét és a bort azonnal abba tudtam hagyni, nem is hiányzik egyik sem. Jelenleg a 15. héten vagyok, de még néha most is hányok, az émelygések viszont nagyjából megszűntek, mondhatni témafüggő, mikor kell ... Ami érdekes, hogy reggel még szinte lapos a hasam, alig látszik valami, estére megnő majdnem duplájára :-) puffadás, de nem olyan szeles, hanem másmilyen. Ja majdnem elfelejtettem, képes vagyok napi 12-15 órákat aludni, ez a legnagyobb változás az eddigi 4-6 órákhoz képest és már az 5. héten jelentkezett a dolog.


Szóval nem egyszerű,de megéri. Imádom ezt az állapotot.


34 éves nő, első terhesség

2011. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

6. hétben hányingerem volt, mellfeszülés, 7-8. hétben teljesen elmúlott minden problémám, most vagyok 9+5 hetes most örökké hányok, mindentől.. De próbálom pozitívan felfogni:)

Kitartás, azt mondták a 12. hétben elmúlik minden:))

2011. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.. Ja és puffadok, meg érzem a méhtágulást:):/
2011. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 6+4hetes-napos vagyok- és harmadik babát várom. Tünetem nincs- az előző terhességeknél sem volt. Azaz zavaró nincs- mert a mellem nő és feszül, és fáradékony vagyok- de hát két kicsi gyerek mellett túl tudom tenni magam rajta. Jól érzem magam- kedden megyek először dokihoz.

Jó pocakosodást kivánok mindenkinek!

2011. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hetesen a mellfeszülés volt a legkellemetlenebb. Utána kb egy hétig émelyegtem reggelenként. EZ most elmúlt úgyhogy semmi bajom, már meg emiatt aggódom. 8 hkm
2011. jún. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Én ma vagyok 6+4 hetes, de semmi tünetem nincs, csak néha feszülget a mellem, mellbimbó érzékenyebb. Szerdán megyek orvoshoz. Előző terhességemnél meg aztán semmi nem volt...

Kedves 20:15-ös. Te akkor mindháromszor tünetmentes voltál? Milyen neműek a babáid? Azt mondják hogy összefügg??? De hogy miért???

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!!

2011. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Úgy néz ki,hogy én is kb 6 hetes lehetek.A múlt héten csináltam 2 tesztet is és pozitív lett mindkettő.Ma megyek dokihoz.Nekem már van egy 2,5 éves kisfiam.Vele való terhességem alatt folyamatosan fáradt voltam de más fájdalmam,rosszullétem nem volt.Most viszont két napja olyan érzésem van,mintha meg akarna jönni,görcsölgetek,fel vagyok fújódva ami elég kellemetlen érzés,ja és fáj a derekam is.Szerintetek ez normális?Kezdek kicsit aggódni.Fáradt nem vagyok a melleim viszont nagyon feszülnek.

2011. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!