Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen kivagyok borulva!...

Teljesen kivagyok borulva! Genetikai vizsgálatra küldtek. Van okom aggodni?

Figyelt kérdés

Babám adatai uh szerint: 18hét 5 nap

BPD:4.33 cm, OFD: 5.32 cm , HC : 15.24 cm, APD: 3.96 cm, AC: 12,81 cm, FL: 2,72 cm.


A dokim elküldött genetikai vizsgálatra mert az ultrahangos csaj beirta hogy az FL (combcsont) rövidebb 1 héttel,de erre nekem semmit nem mondott csak hogy jó a baba. A doki meg kikelt magából hogy miért írt ilyet,ha az integrált tesz is negatív,és hogy csak 18+1 hetes terhes vagyok,szóval nyugodjak meg,de csak biztonság kedvéért küld el genetikaira,és szerinte jók az adatok.

súlyos fejlődési rendellenességre utal a rövidebb combcsont.Mit csináljak? Megőrülök a várakozásba,csak hoglnap tudok beszélni a genetikus dokival. Valaki ismeri Ferenczi Miklós doktort?


2009. márc. 23. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nincs okod aggodalomra. ezek az adatok mindig változnak mert sosem tankönyvi a növekedés. van akinek két hét eltérés is lehet. menj el genetikushoz de szerintem nincs gond.
2009. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az altalad irt dokit nem ismerem, de meg nincs okod aggodni. Ha a teszted negativ, akkor nem lehet komolyabb gond, plusz : ami ram mindig megnyugtatolag hat, az az, amit a vedönöm mondott a sokadik aggodo keredesemre :

"Minden baba egyenileg fejlödik. Van aki elöbb eri el az adott meretet, van amelyik utolag hozza be a lemaradast."

Ez a "varazs" mondat szamomra, .... sok almatlan ejszakan at mormoltam ezt magamban... :) Bizom benne, hogy nincs gond veletek sem, varom a valaszodat. Szia L.

2009. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom neked, hogy NYUGI! Most azzal ártasz a legjobban, ha agyon aggódod magad! Amúgy ha nagy baj lenne, azt azonnal kötelességük közölni!

Ja és még valami, ha hiszed, ha nem, az én kisfiam adatai is nagyon eltérőek. A 29. héttől egészen a 31. hétig vannak adataink egy uh vizsgálaton belül. Vagyis az egyik adat alapján ennyi, a másik szerint annyi. Én nem aggódom, mert amúgy is egy nagyon jó genetikus csinálta az uh-ot! A babáknál ez megesik, hogy egyik méret ennyi, a másik annyi és nem egy hétnek felel meg! Ne aggódj!

30 hetes kismami

2009. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a dokit ugyan nem ismerem,de aggodalomra semmi okod.Nekem az orrcsont volt egy picit fejletlen,erre azt mondta a doki,no para,szép kis pisze orra lesz...így is lett.Makk egészséges,pisze orrú kis pasi.Ilyenkor már nem fejlődnek egyformán a babák,de majd behozza.Hallgassa dokidra.Menj el a genetikára,és kész.Ha az integrált teszted eredménye jó,tényleg nincs okod aggódni.A babának sem tesz jót a stressz,tudod!!!Boldog babavárást!!!
2009. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj megnyugodni, előre nincs miért aggódni. Én azt vallom, hogy jobb félni mint megijedni illetve több szem többet lát. Saját magad megnyugtatására is menj el a genetikára, attól önmagában nem lesz semmi baj, ha más doki is látja a babát.
2009. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Beírtam az adataidat ide és szerintem teljesen rendben van! Írd be, te is meg fogsz nyugodni! Az egy hét csúszás egy-egy adat között teljesen normális! Mint azt már említettem, nálunk van egy-egy között 2 hét is!

A 30 hetes kismami

2009. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem végig 2-3 héttel kisebb volt a combcsontja a kisfiamnak az "előírttól". Aztán megszületett 55 cm-esen, hosszú derekú, egészséges babaként. Most pedig 8 hónaposan olyan hosszú a lába is, hogy mindenki 1 évesnek hiszi... Én is nagyon paráztam a jóval kisebb (nem 1 hét!) combcsont miatt, úgyhogy megértelek, de hidd el, semmi okod rá!
2009. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a nyugtató válaszokat! Ma hívom a dokit,már alig várom hogy 8 óra legyen,akkor már megmerészelem próbálni hívni.Feltétlen írok! Aranyosak vagytok! Köszönöm!
2009. márc. 24. 06:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia

nekem is mindig azt mondták h rövid a lába a többi értékhez képest....és igen 52cm lett mikor megszületett és kis rövid lábú, de sztem azért mert mi se vagyunk magasak...szépen fejlődik növöget ,.,,75cm és 8 hós baba

2009. márc. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként meg a kisfiúknak igen gyakran rövidebb a femurja (combcsont) azonos terhességi hétben mint a kislányoknak.
2009. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!