Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukám 36 éves és terhes....

Anyukám 36 éves és terhes. Mennie kell majd genetikai vizsgálatra, amit magzatvízből vesznek?

Figyelt kérdés
Ő nem akar menni,mert fél hogy majd pont attól lesz baja a babának,vagy elvetél.De én meg azt olvastam hogy a 35 év felettieknek van legtöbb esetben down-szindrómás gyereke.Szerintem mindenképpen mennie kellene,de én nem tudom ők meggyőzni.Az orvos majd mindent el fog neki mondani? 16L
2011. febr. 4. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező mennie, el is utasíthatja. Manapság már vannak olyan vizsgálatok (vér+UH), amelyekkel meg tudják mondani, hogy mennyi az esélye annak, hogy down-szindrómás lesz (integrált teszt). Ez fizetős. Ha ott rossz lesz az eredmény, akkor még dönthet úgy is, hogy bevállaja a magzatvízvételt.

Egyébként én sem vállalnám be. A 36 még nem olyan sok:-)

2011. febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2011. febr. 4. 23:53
 3/9 A kérdező kommentje:
3 hónap múlva lesz 37 éves.Ez sem annyira sok még?:S
2011. febr. 4. 23:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 35-ön túl voltam. Elküldik genetikára, ahol vérvételből megmondják, mik az esélyei beteg baba megszületésének. Ennek ismeretében javasolják, vagy nem javasolják a magzatviz-mintavételt. Nekem pl. nem javasolták, de nem is mentem volna akkor se, ha javasolják... Nem kötelező.
2011. febr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 39 voltam és első babámmal terhes. Én se vállaltam be, pedig a dokim nagyon rá akart beszélni. Aztán megcsinálták az integrált tesztet (fizetős volt) és a doki az eredményeket látva mondta, hogy nem fontos elmennem magzatvíz mintavételre. Azóta 13 hónapos és makkegészséges a lányom.
2011. febr. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 37 évesen lettem várandós a negyedik gyermekemmel, van már három egészséges lurkóm. A vérvételem és a genetikai ultrahangom is jó lett. Viszont az orvos elmondta, hogy hogy a legtöbb genetikai betegséggel született baba, 35 évnél fiatalabb nőknél születik. Nem azért, mert gyakrabban fogannak beteg babák fiatalon, hanem mert 35 év felett, még nincs magzatvíz vétel ami nagyon sok mindent kiszűr. Elmondta, hogyha a genetikai vizsgálat mellett döntök, két lehetőségem van. Korionboholy (12.héttől) mintavétel és amniocentézis (18.héttől). Elmondta az előnyöket, hátrányokat. Én meg rákérdeztem, hogy ő mit választana. Akkor mondta, hogy bizony ő a kicsi feleségét amniocentézisre vitte és szerinte ez a legbiztosabb módszer. Ha az anyuka betartja az orvos utasításait akkor nagyon minimális az esély, hogy probléma adódik. Elmentem hát a párommal, féltem tőle, de nem bántuk meg. 18. héten vettek magzatvizet. Most már nagyon nyugodt vagyok tudom, hogy egészséges kislányt hordok a pocakomban, aki most 31 hetes odabent és köszöni jól van. Remélem anyukád orvosa ugyanilyen lelki ismeretes és őszintén elmondja a véleményét. Legyen az akár a genetikai vizsgálat mellett, vagy ellen.
2011. febr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok!
2011. febr. 5. 09:03
 8/9 anonim ***** válasza:

12 hetesen menjen el kombinált tesztre.

Ez ultrahang meg vérvétel.

2011. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mi lett azota,anyukáddal?
2021. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!