Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Chorion biposia szükséges?...

Chorion biposia szükséges? Idén 36éves leszek, és elküldtek genetikai uh. Ra, ahol minden rendben, de chorionboholy vizsgálatra írtak ki 3hét múlva. Folytatás lent

Figyelt kérdés

én közben megcsináltattam a kombinált tesztet, de nem tudom mégse eldönteni, hogy ez elég e, v. kell a biposia. Tartok a vizsgálattól.


Eredmények: PAPP-A: 4980, 00miu/L 2,57 MOM Szabad ß-hCG: 24,60 Ng/ml 0,79 MoM Tarkóredő vastagság (NT) 0,80 mm 0,54 MoM szűréseredmény: alacsony kockázat Down kór előfordulása 1:16 000 Ilyen eredménynél kell további vizsgálat? Nagyon rossz az a biposia?


2011. ápr. 7. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

kombinált tesz: 87%

integrált: 94%

4-es teszt: 84%


ráadásul ezek valószínűségszámításon alapulnak, nem a baba kromoszómáit vizsgálják


azt csak amnioval, vagy chorionbiopsziával tudják


37 évesen, 2. terehességnél, jó kombinált teszt után, megcsináltattam az amniot, (ennek 2,5 éve), csak és kizárólag a saját döntésem volt, se orvos, se védőnő ne szólt bele

2011. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A korod miatt én mindenképp megcsináltatnám a biopsziát.

A kombinált teszt nem ad 100%-os bizonyosságot.

2011. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ketteske ***** válasza:
Az Istenhegyi klinikán van egy vérből végezhető teszt, ami 95%-ra megmondja a tutit. Kérdezz rá, azt hiszem 30 ezer forint, de talán jobb, mint a biopszia.
2011. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasonló volt az én kombinált tesztem is, de én megcsináltattam a biopsziát, a biztonság kedvéért, mert betöltöttem a 36-ot. A beavatkozás inkább kellemetlen, mint fájdalmas, és csak pár percig tart. A te döntésed.
2011. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt olyan anyukák írnak blogot, akik down szindrómás gyereket nevelnek:


[link]

[link]

[link]


Azért linkelem, mert sokaknak teljesen más képe van a down-os gyerekekről, mint a valóság.

Ha megnézed a blogokat, elég sok mindenről reális képet kapsz.

2011. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ó ne haragudj, egy másik kérdezőnek akartam ezt a választ beírni! Bocsi bocsi bocsi!!
2011. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

14:34-nak

Igen az integrált, de ahogy írtam az csak egy valószínőűségszámítás, nem konkrét eredmény.

2011. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. ápr. 8. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!