Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most vagyok 7 hetes a családon...

Most vagyok 7 hetes a családon belül már elmondtuk hogy baba az a 12 hét az csak babona ugye? És nem lesz baj, hogy már elmondtuk, hogy nem vártuk meg a 12 hete?

Figyelt kérdés
2009. márc. 23. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már 5 hetesen elmondtam,mert vérezgettem,és meg voltunk ijedve,szerencsére semmi nem lett,minden oké.

Igen babona,nem jelent semmit,csak sokan szeretik megvárni a 12 hetet,hogy tutira megtapadjon,de hidd el,amelyik baba ragaszkodni akar,az marad:-)

Boldog babavárást!

2009. márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ akkor megnyugodhatok.
2009. márc. 23. 18:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

szia. Mi a családnak - szülők, tesók- 7-8 hetesen mondtuk a barátoknak most 11-12 hetesen.


Boldog babavárást!

2009. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért szokták a 12. hét után elmondani, mert előtte sokkal nagyobb az esély a vetélésre vagy az elhalásra, mint utána.

Ha baj lesz, nem attól, hogy elmondtátok, csak utána kellemetlen, mikor ismerősök kérdezik, mikor kezd az ember gömbölyödni, közbe pedig már rég nem is terhes.

(Kolléganőm járt így)

2009. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is elmondtuk már jó korán. 6 hetes voltam. Vérezgettem kicsit és kórházban töltöttem emiatt pár napot, így természetesen közölnünk kellett mindenkivel a jó hírt! Bár bevallom őszintén, nem is hiszem, hogy kibírtuk volna a 12. hétig, hisz nagyon boldogok voltunk és már mindenki várta, hogy mikor jelentjük már be, hogy baba lesz. :)

Amúgy ez is csak egy a sok hülye babona közül. A babának nem attól lesz baba, hogy a szülei a 12. hét előtt közlik a hírt! Ne aggódj!

30 hetes kismami

2009. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én négy hónapos voltam mikor elmondtam. ( Nem látszott rajtam egyátalán) Nekem nagyon kellemetlen lett volna, ha magyarázkodnom kellett volna, ha esetleg elmegy a baba. Ennyi az oka. Ha el akar menni úgyis elmegy. Ha nem, akkor mindegy hány hetesen mondod el.
2009. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat.
2009. márc. 23. 18:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez biztosan csak babona. Amikor én terhes lettem, mi is csak a szűk családnak, nagyon közvetlen barátoknak mondtuk el. Még a munkahelyemen a közvetlen kolléganőknek sem árultam el. Nem babonából, hanem mert annyi rosszat hallani, és úgy gondoltam, hogyha majd biztos lesz, és az orvos mindent rendbe talál, akkor elújságolom mindenkinek. Aztán volt egy időpontom az orvoshoz, ahol már szívhangnak kellett volna lennie. Ehelyett hidegzuhanyként ért, hogy 2 hónaposan elhalt a terhességem. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, hiába nem mondtam, mégis ez lett a vége. Aztán mégis csak el kellett mondanom mindenkinek, mert hát látszott rajtam, hogy nem életem legszebb napjait élem meg.

Most azt mondanám, hogy örülj neki, ne aggódj, és nyugodtan mondd el, akinek csak szeretnéd. Ma már én is ezt tenném! Boldog babavárást kívánok!

2009. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én példám:

1. terhességemnél mkinek elmondtam a nagy hírt elég hamar. Elvetéltem.

2. terhességemnél csak néhány ember tudta a szűk családból, óvatosabb voltam, de hittem benne, h kétszer nem fordulhat elő ilyen szörnyűség. Missed AB-m volt, a 10. héten már nem élt a baba.

3. terhességemnél a 12. hét betöltése után újságoltam el csak mkinek (a szüleimnek is), és most van egy gyönyörű kislányom.

Nem attól függ a vetélés, h elmondod v sem, de hidd el, rettenetes elmondani mkinek, ha vmi történik! Úton-útfélen megállítottak az ismerősök, h megkérdezzék, h vagyok, és nekem egyenként mindannyiuknak el kellett mesélnem, h h jártam. :( Pedig elég bajom volt a magyarázkodás nélkül is! Lelkileg eléggé megviselt mindkétszer.

Kívánom, h ne járj így! Pihenj sokat, szedd a vitaminokat!

Jó egészséget Nektek!

2009. márc. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi már akkor elújságoltuk a családnak, és néhány közeli barátnak amikor pozitív lett a teszt. Tudtuk, hogy korai, de annyira örültünk, hogy nem tudtuk magunkban tartani. Most már 22 hetesek vagyunk. :) Az első 12 hét kockázatos, ezért tanácsolják sokan, hogy várni kell a jóhírrel. De nem lesz semmi baj attól, hogy elmondtad.
2009. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!