Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes terhes vagyok, vércukro...

7hetes terhes vagyok, vércukrom néha 9körüli?

Figyelt kérdés
ha még most elkezdik kezelni ugye nem lesz baja a babának??
2011. jún. 12. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen korban még nem okoz gondot a babának. nem véletlen később szűrik.

De azért jó ha elmész az orvoshoz.

2011. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A vércukor normál értéke éhgyomri állapotban 4,0 - 5,0 mmol/l körüli, de mindenképpen 6,0 mmol/l alatt van. Étkezések után a vércukorszint átmenetileg megemelkedik, de egészséges egyénben két órával az étkezés után 7,8 mmol/l alatt kell, hogy maradjon. Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az éhgyomri vércukor értéke 7,0 mmol/l, vagy e feletti, az étkezések után két órás mérték pedig 11,1 mmol/l, vagy ennél magasabb.

[link]


A babáddal reméljük minden rendben lesz, de akkor is dokihoz kell fordulni, és diétáznod kell majd valószínűleg.


Tudom, hogy most aggódsz, én is aggódnék, de a magzatok nagyon erősek, és sok-sok nehézséget kibírnak, és jobban veszik az akadályokat, mint mi, úgyhogy reméljük semmi baj nem lesz!

2011. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez mikori ertek? Mert, ha rogton etkezes utan, akkor azert. Persze, ha 1 vagy ket oras, akkor nem jo es minel gyorsabban fordulj orvoshoz. Valoszinuleg, nem lesz baj, ha minel hamarabb elkezded a dietat es esetleg a kezelest.
2011. jún. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztató válaszokat, mert nagyon megvagyok ijedve, a mai vércukrom reggel volt 6, este evés után fél órával 7.8! ez nem annyira sok igy ugye?
2011. jún. 13. 01:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha éhgyomorra mérted a 6-ot, az nem olyan jó. Evés után pedig 1 órával érdemes mérni, a félórás érték nem mond semmit sajnos. Evés után 1 órával 7,1-nél ne legyen több, ha 7,8, akkor már elég rossz. De többször kell mérni egyrészt, másrészt pedig a készülék nem elég, érdemes elmenned terheléses vizsgálatra, mindenképp a cukros lötyis 2 órásat ajánlom.
2011. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
lentvoltunk ettem egy fagyit kb fél órája megmértem és 9.5:(..és itthon mi tudok csinálni hogy lejjebb menjen, ha már felment???
2011. jún. 13. 16:43
 7/9 anonim ***** válasza:

De ne merd meg feloraval utana! 1 orat varjal, akkor mutat jo eredmenyt.

Nem tudod lejjebb vinni. El kell menned terheleses vercukorra, ha nem maganlaborba jarsz, akkor kerjel beutalot a haziorvosodtol vagy a nodokidtol. Ha magas lesz az eredmenye, akkor fel kell keresned egy dietetikust vagy diabetologust, szinten, nem muszaj magant keresni, intezheted az orvosaidon keresztul.

Az eredmenytol fugg majd, hogyha rossz lesz, magas, akkor vagy dietara fognak, vagy, ha nagyon magas, akkor inzulint is felirhatnak.

Komolyan, erdemes elvegezni a vizsgalatot, mert neten keresztul nem kapsz semmilyen infot az egeszsegi allapotodrol. Lehet, nincs is semmi bajod.

Es meg egyszer irom, hogy ne nezd a feloras erteket (az nekem is sokszor magas volt), vard ki az 1 orat es utana merd meg.

Ha az 1 oras ertekek magasak lesznek gyakran, amig nem mesz el orvoshoz, addig is ne egyel semmit, amiben van cukor vagy mez van, illetve kevesebb szenhidratot is.

2011. jún. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Es azert fontos a terheleses, illetve, ha magas, a szakember, mert, ha kiderul, hogy diabeteszed vagy terhessegi diabeteszed van, az nagyon veszelyes lehet a babadra nezve, mert akkor mindenkepp kezelest igenyel, nem lehet lejjebb vinni, csak dietaval vagy/es inzulunnal.
2011. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
éhgyomri cukrok 6...4...5.4....evés utáni cukrok 7.8......9.5......7.5.........ma voltam a közetinél ezekkel az értékkekkel és azt mondta hogy ez még belefér, mert 10alatt van, és hogy mérjem továbbra is, majd ha 10fölé megy menjek vissza.....szerintetek??????????? diétában tudna valaki segitséget adni, hisz itt az orvosokra nagyon nem számithatok ugy látom:(
2011. jún. 14. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!