Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnám elkerülni a...

Hogyan tudnám elkerülni a szülés előtti beöntést?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék kapni, ha lehet, de hogy tudnám kivédeni? Minden este menjek el wc-re lefekvés előtt? Vagy mikor elkezdődnek a fájások (vagy elfolyik a magzatvíz), próbáljak meg wc-zni?
2011. jún. 12. 17:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem sürgősségi császárom volt a 28. héten, és nem kaptam beöntést. Bár inkább kaptam volna és szülhettem volna 40 hétre!!!
2011. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én a Bajcsyban szültem, és kérdezte a szülésznő, hogy kell-e beöntés. MIvel egész nap semmit nem tudtam enni, és előző naptól kezdve hasmenésem volt, így mondtam, hogy valószínű nincs mi kijöjjön, így nem kell.

Amikor szültem, mondta is, hogy igazam volt, valóban nem kellett, mert semmi nem jött:)

2011. jún. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szulesznovel/dokival probald megbeszelni.

Sajnos en hiaba probaltam, megcsinaltak.

Nagyon-nagyon nem orultem neki, barki barmit mond, nekem teljesen felesleges volt.

Hogy miert?

Ez mar a masodik szulesem volt. Mielott az elso szulesem beindult szinte egesz nap wc-re rohantam, mert voltak osszehuzodasaim es az a beleimet is mozgatta. (mensinel is igy van, ha elkezd gorcsolni a mehem, akkor vegig hasmenesem van.)

Ahol szultem akkor, ott nem volt rutin a beontes. Semmi, semmi baleset nem volt szules kozben, egyaltalan.


Masodik szules: szinten wc-re szlaadhaltam delig. Inditott szulesre mentem 2-re. 3-kor csinaltak beontest, nagy nehezen valami kijott, de szinte semmi, mert alig volt bent valami. Ereztem, hogy maradt bent valamennyi viz, de mar annyira gorcsoltem akkor, hogy egyszeruen nem tudtam wc-zni.

Nah, tolofajas kozben kijott a viz es kimosta azt is, ami beontes nelkul tutira bent maradt volna masnap reggelig. A fejemet merem ra tenni, hogyha nem eroltetik ezt a beontes dolgot es rabizzak a termeszetre, meg az onismeretemre es a korabbi tapasztalatomra, akkor nem tortenik baleset. Igy meg? Tiszta ciki volt, igen, nekem az volt. En nem voltam onkivuleti allapotban szules kozben, nem voltam rettenetesen zaklatott, teljes ep eszemmel, osszes emberi erzesemmel magamnal voltam, igy igencsak megalazonak ereztem, hogy odaf.stam az asztalra 3 idegen ember plusz a ferjem elott, holott a gyermekunket vartuk csak odaerkezni.

Elnezest a leirasert, de ha lenne valamilyen kampany az eroltetett beontes ellen, akkor siman csatlakoznek.

2011. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem volt idő beöntésre,meg is lett az eredménye,volt baleset.a férjem csak a terméket látta,miközben másztam át a szülőágyra,de így is égett a fejem.én is teljesen magamnál voltam,még azt is láttam,hogy a szülésznő gyorsan letakarja egy lepedővel az anyagot.szerencsére a férjemet nem zavarta,engem annál inkább.a baba nem lett olyan,mert a dolog még a vajúdóban történt próbanyomás közben,éreztem is.késő délután szültem,hajnalban nekem is volt hasmenésem.
2011. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

István kórházban nincs beöntés!

Bár én lehet inkább megkérem majd, hogy csináljunk. Vagy előtte itthon elintézem, mert jobb, mint egy kis csomag a szülőágyra :S

2011. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ettől féltem a legjobban és nagyon pozitívan csalódtam:D

Programozott császárom volt Debrecenben.

2011. jún. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
óhh nálam jobban em izgut senki sem csak hogy ne kapjak beöntést.Már elnézést kérek előre de nekem alap volt hogy az én se..embe ne dugjanak semmit:)))Szülés előtt hasmenéssel bekerültem a kórházba aznap haza engedtek(40+5 naposan!!)hogy itt nem lsz szülés majd jövő héten beindítják.Na még aznap vitt a mentő szülni tolófájásokkkal.Idő nem volt a beöntésre:))megúsztam.Aztán én végig azt kérdeztem a baba születésénél a szülésznőmtől hogy ugye nem az folyik??mert ugye ott vér is jön ki az emberből.Aztán hogy jött vagy nem azt nem tudom mert a szülésznő végig mosolygott hogy nyugodjak meg nincs semmi gond a babára koncentrálljak.Hozzáteszem szagokat nem éreztem és a páromtól is kérdeztem hogy szerinte volt-e vmi,szerinte semmi.De aminek jönnie kell annak ki kell jönni:)))Tesóm kapott mégis volt neki a szülőágyon is egy kicsi...Nyugi lehet alapból megúszod
2011. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni,de nem a beöntés lesz akkor a legnagyobb gondod szerintem.
2011. jún. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Miért kell ebből ekkora hacacárét csinálni?Ez ekkora ciki lenne?A szülő ágyon be kakilni mindenki szeme láttára az jobb,mit egymagad a wc-n elintézni,ahol senki nem látja?
2011. jún. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

09:14-es: olvasd el a korabbi valaszomat legyszi, abbol rajossz, hogy ez nem vagy-vagy, hanem nekem az egyik kovetkezmenye lett a masik. 19:40-es.



08:31: nem biztos, hogy mindenki olyan durva allapotban van szules kozben, hogy ilyen dolgok ne erdekeljek, vagy ezzel ne foglalkozzon. Sokan valoban teljesen onkivuleti allapotban vannak, de en peldaul ketszer is szultem es fajasok kozott, sot, kitolasi szakaszban is siman volt erom odafigyelni magamra es a kornyezetemben, teljes mertekben az eszemnel voltam, higgadt maradtam es igen, volt erom ezzel is foglalkozni. (Es nem, nem eda-val szultem, semmilyen fajdalomcsillapitast nem kaptam, viszont oxytocint annal inkabb, szoval igencsak eros fajasaim voltak.)


Tenyleg mindenki mashogy eli meg ezt, lehet, hogy ami az egyiknek fontos, az a masiknak semmiseg es biztosan lehetne talalni ellenpeldat is.

2011. jún. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!