Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz hogy ha táppénzen vagyok...

Igaz hogy ha táppénzen vagyok terhesség alatt akkor nem hagyhatom el a várost ahol lakom?

Figyelt kérdés
Ezt mondta a házi dokim! Pedig mi utazunk! NA meg már csomoszór elutaztam eddig is!
2009. márc. 19. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Táppénz ellenőrzésre ez az érvényes szabályozás.

2009. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem elég .... a dokid.Én is mentem minden felé....
2009. márc. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igen ez nagyon gáz :(! Mekkora hülyeség! Amúgy nászútra megyünk be is van fizetve minden.....Azt mondta a doki hogy arra az időre szakítsam meg a Tp.és menjek szabadságra! Hm??
2009. márc. 19. 11:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor nem mehetsz,ha a táppénzes papírra rá van írva,hogy fekvőbeteg.Amúgy meg mehetsz bárhová,a védőnőnek és a nőgyógyásznak kell szólni,ha hosszabb útra mész.Senki nem fogja ellenőrizni,hogy otthon vagy-e.
2009. márc. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olyan már volt a családban, bokaszalag szakadás utáni 6 hét táppénznél, hogy becsöngettek ellenőrizni, hogy a férjem tényleg otthon fekszik-e. (Tíz perc alatt jutott el az ágytól az ajtóig...) De hogy azt kijöjjön ellenőrizni, hogy tényleg terhes vagyok-e?! Annyit járok vizsgálatokra, védőnőhöz, naponta kötelezően sétálni, hogy szinte sose vagyok itthon. Ezen az alapon akár másik városban is lehetek, mikor becsöngetnek, nem?
2009. márc. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek:)! Igazatok van:)!
2009. márc. 19. 12:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyet értek azzal hogy a terhesség miatti táppénz más. Szerintem. Nem fekvő betegek vagyunk, vagy kamubeteg, hanem terhes. És mindíg visszük az igazolást a nőgyógyásztól a háziorvosnak, és a táppénzes papírt a munkahelyre. Hisz mi van pl ha a benti stressz miatt vagy táppénzen és nem azért mert feküdnöd kell, vagy ha fizikai munkát végeznél, attól még nem kell otthon ülni, mert a munkád olyan amit nem végezhetsz! Nem?

Szerintem nem kell aggódni, és ha édesanyádéknál vagy pár hétig? Nem hagyhatjuk el a lakást???

Szóval sok boldogságot! És jó nászutazást kívánok. :D:D:D

2009. márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Csak 2 pici adalék, az elhangzottakhoz.


1., Előző babámmal amikor terhes voltam, a sok hányástól, hasmenéstől kiszáradtam, így a 10 héttől veszélyeztetett terhes voltam. A 20. hlt után normalizálódott a helyzet, akkorra már kezdtem hízni is, és nem csak fogyni. Na, közöltem a házi orvossal, hogy jól vagyok, mennék vissza dolgozni. Erre közölte, hogy terhes kismama maradjon otthon, ne ingázzak vidék és Pest között 35 fokos nyári melegben (4 hónap állandó hányás után), és egyébként a TB békén hagyja a kismamákat, mert túl sok a koraszülés, és ezt inkább nem is akarják kockáztatni.


2., Férjeméknél van egy kollega, aki nevezzük nevén tp-csaló. Beteget jelent, majd eltűnik 2-4 hétre és közben a másik munkahelyén (feketén) dolgozik, miközben kapja a táppénzt. Utána jártak, hogy mit lehetne tenni, s az derült ki, hogy az ilyen kivizsgálásnak minimum 1 hónap az átfutási ideje a TB felé történő bejelentéstől. Szóval,mire kiérnének az elenőrök, nincs mit/kit ellenőrizni.


Röviden ennyit. Szép napot és üdv!

2009. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy nem lehet össze-vissza utazgatni, ha táppénzen van valaki, de hogy ez a terhesség alatt is így van e, nem tudom, de mekkora szemétség lenne, nem??? Most komolyan. Elvárnák, hogy burokban legyünk majdnem 9 hónapig? Én a 7. héttől vagyok táppénzen, mert vérezgettem és nem engedtek utána sem vissza, mert a munkahelyem nem tudott olyan melót biztosítani, ami megfelelő lett volna és nem stresszes és megerőltető. Na most ez az én hibám? Nem! Akkor meg felejtsék el, hogy én nem megyek sehová! És ha emiatt tb csalónak neveznének, hát akkor......
2009. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
12:38 as Köszi:)! Igazad van. Nagyon gáz ahogy működik! Amúgy a munkáltató azt mondta ez hülyeség :)! És igen mi van ha a szüleimnél vagyok? Enyémek konkrétan 60 km rel arébb laknak!!! Az esküvőm is ott lesz hétvégén:)!
2009. márc. 19. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!