Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erős (ex) dohányosok a terhess...

Erős (ex) dohányosok a terhesség elején már nem kívántátok a cigit?

Figyelt kérdés
Átlag napi egy doboz pirosat szívtam 10évig, egy hónapja, hogy rááltunk a babaprojektre, így napi 10 szálra limitáltam, de ha meglesz a két csík azonnal abbahagyom, de már most valahogy szédülök tőle, eg 3 napja fura íze van, és ha minden igaz 9 napja volt pém, voltatok így?
2009. márc. 19. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Én is így voltam. Egyáltalán nem kellett a cigi. Szerintem ez tudat alatti dolog. Árt a babának ezért nem kell! Jobb is így! Én sem cigiztem végig a terhesség alatt!
2009. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Gratulálok, akkor terhes vagy. Azért érzed, hogy a ciginek furi íze van. Hagyd abba mert előbb utóbb hányás rohamod lesz és persze a babának se jó. Meglátod nem fog hiányozni sőt a szagától is rosszul leszel...
2009. márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is ezt gondolom, de annyira izgatott-feszült vagyok, hogy sikerült-e.Tudom, hogy jobb előtte leszokni...

Írjatok még légyszives!

2009. márc. 19. 10:36
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Tesztelj!! Drukkolok!! :)
2009. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
90%
Én is erős dohányos vagyok/voltam, s amint megtudtam terhes vagyok(másfél hete), azonnal abbahagytam! De nagyon kívánom, sokszor azon kapom magam, hogy azzon ábrándozok milyen jó lenne cigizni!:)
2009. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg a tervezett terhesség előtt kell véglegesen leszokni a cigiről,nem amikor már 2 csík van a teszten.Kell fél év mire a szervezeted nagyjából kitisztul,majdnem meglesz a baba arra.Erős dohányosnál pl a tüdőnek kb 3 év mire olyan lesz mint egy nem dohányosé.Feltéve ha nem okozott már valami maradandót.De a baba szempontjából a teherbe esés előtt kell leszokni mindenképpen.Én 15 évig szívtam volt,hogy nem volt elég 1 doboz 1 nap.Én 2 évvel a tervezett baba előtt szoktam le,de utólag már nagyon bánom,hogy nem sokkal előbb.Szerintem nem éri meg kockára tenni a baba egészségét.
2009. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Szia,

Nekem becsúszott a manókám, így "időm" sem volt leszokni, és az elején nem tudtam mit tegyek, annyira kívántam a cigit, nem éreztem különbséget az izében a szaga sem volt ingerlő... mostanra ha a páromon megérzem rosszul vagyok, pedig nem mellettem szívja, és min a hazaindulás előtt/találkozó előtt egy órával szívja az utolsót, az utcán is rossz ha a közelemben dohányos van, hányok tőle.

2009. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Én nem voltam erős dohányos (napi 3-4 szál + hétvégén számolatlanul), és akkor hagyta abba amikor pozitív lett a teszt. Hát mit mondjak, meg tudtam őrülni ha mellettem cigizett valaki. És nem azért, mert zavart a füst, hanem mert én is rá akartam gyújtani.... De ez úgy a 3. hónap végére elmúlt, már nem hiányzik.
2009. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tényleg mindenki mshogy éli meg a terhességet!

Várom a többiek tapasztalatát is!

2009. márc. 19. 11:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is erős dohányos voltam, napi 1-1,5 doboz is elment, aztán mivel nálunk is becsúszott a baba, a "várt" havi napja utáni napon már rá sem gyújtottam. Aztán egy hét múlva már a szagától is rosszúl voltam, hányingerem volt a bagósoktól. Szegény párom itta meg a levét, mert alig mert rágyújtani :-) de megoldottuk. Mostanában néha hiányzik, de nem hiszem, hogy visszaszoknék rá. De ezt nem veszem készpénznek :-)

A baba amúgy nagyon jól van odabenn, én is jól érzem magam, igaz 18 kg-t felszedtem, vízesedek is, de jobb nem bagózni a babavárás ideje alatt.

Minden jót, boldog babavárást!

37 hetes pocakos

2009. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!