Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy tudja? Meddig "veszély...

Ki hogy tudja? Meddig "veszélyes" a terhessg?

Figyelt kérdés
Én vagyok a húsleveses.Próbálom a párom meggyőzni (én így tudom)hogy a 12. hétig veszélyes igazábol a dolog utánna már nagyobb esély van arra hogy megmarad a baby.Ő egyre hajtja hogy az egész 9 hónap veszélyes.Egyszerűen nem akarja elhinni hogy az igazából veszélyes az a 12. hétig.Azt mondja már tulságosan vigyázok magamra és elhagyom magam,de hozzáteszem már vetéltem 5 éve és 3 éve hogy próbálkozunk.És íme meg lett az eredmény.Remélem bírja még így mellettem.Véleményetekre lennék kíváncsi.Előre is köszönöm.
2009. márc. 18. 14:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok a 13,36-os :-)) Tény, hogy az első 12 hét a legveszélyesebb. Az az, amikor tényleg nagyon sok vetélés történik. De ez nem azt jelenti, hogy a rákövetkező 6 hónap nem lenne éppen ugyanúgy kockázatos. Akkor is vigyáznod kell Magatokra, csak valamivel kevesebb a vetélések száma. Ahogy meg telik az idő, és ha mégsem 9 hónapra születne a baba, hanem pl 30 hétre, már életben tudnák tartani a mai orvostudomány segítségével. Szerintem csak annyit csinálj, amennyit birsz, amennyivel nem erőlteted meg Magad. Ha ezt valaki nem érti meg, azt le lehet sajnálni. Szerintem a Párod sem szeretné, ha megint elmenne a Babátok!

(ja, és a húslevesig már csak egy óra van- ha Anyukád fél 4-kor érkezik -kitartás- :-))) ) és vigyázz Magatokra!

2009. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A legveszélyesebb az első 3 hónap, bár egyértelműen vigyázni kell végig. Neked nagyon, mivel már egyszer vetéltél.Sok sikert!

2009. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A 12. hétig van esély vetélésre, de persze utána is nagyon kell vigyázni magára a kismamának. Sajnos előfordulhatnak problémák utána is, de a rizikós hónapok az első 3 hónap.
2009. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából az igazság a kettő között van: a 12. hétig nagyobb a valószínűsége egy vetélésnek, de a 9 hónap alatt bármikor előfordulhat. Ennek lehet külső oka, de lehet olyan is, ami ellen nem tehetsz semmit akárhogyan élsz. Ne parázz és akkor nem lesz semmi probléma.

(Húsleveses?)

2009. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen már mindjár itt a husileves és kapok sültkrumplit is meg sülthusit.Már nagyon várom.Éhes vagyok,de már egy tehenet is megtudnék enni.Nagyon szimpatikus vagy 13:36-os és látom hogy tréfás is vagy!Köszi!
2009. márc. 18. 14:39
 6/18 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!

Nálunk is ez volt a helyzet,hogy azt mondta nekem mindenki,hogy elhagyom magam és túlreagálom az egészet.Most már 27 hetet betöltöttem és nagyon jól tettem ahogy tettem,ugyanis ezt mindenki maga érzi,hogy mi a jó neki és a babának!Jól vagyunk bár már a környezetem mondja,hogy pihenjek sokat!

A páromról annyit,hogy beszélt a munkatársaival és megerősítették,hogy tudom mit kell csinálni azóta nem "baszogat" ilyenekkel!Csak addig tette ameddig nem tudta,hogy más is így van ezzel!

Mi is sokat veszekedtünk emiatt annó.

2009. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azér mondom magam húslevesesnek mert tettem föl egy olyan kérdést hogy "megehetem e még" vagy valami ilyesmi és a lejárt zacsis levesről kérdeztem.
2009. márc. 18. 14:41
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia! Itt a 13,36-os :-)) Köszi a jószót :-) Most meg arra vigyázz, nehogy bezabálj :-)) Ráéheztél a húslevesre, és nehogy rossz vége legyen! Gondolok Rád fél 4-kor ,csak nehogy elkezdj csuklani, hogy emlegetlek, hogy na, most eszed a fini levest :-)

Szerintem egy kismamára nem lehet rámondani, hogy elhagyja magát -persze,biztos vannak olyanok is, akik rájátszanak- ,de nincs két egyforma terhesség. Tudok olyat, aki házfelújítás közben esett teherbe, és makk egészséges babája van, de tudok olyat is, aki végigfeküdte a 9 hónapot..és biztos nem jókedvéből.

2009. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
14:40-hez szólok.Még egy hete sincs hogy tp.-n vagyok a babóca ügyben és már megkaptam hogy elhagyom magam.Gondolom azért mert most a házi munka nagyrészét ő csinálja,de mondom én akkor mi nők mit szóljunk akiknek egy életen át kell ezt csinálni?!Még csak 1 hete!Mi lesz később?Nem ezt vártam volna tőle!Bár megcsinálja aranyos ilyen szempontból,de rosszul esett amit mondott.Ja és azért is fekszek mert szokott fájni a hasam és félek nehogy gond legyen.Nem ő érzi.De maúgy akkoris ezt fogom csinálni amíg így érzem és kész.
2009. márc. 18. 14:46
 10/18 A kérdező kommentje:
Nemrég kaptam a hírt hogy 20 percnyit késnek.Azt már féllábon is kibírom.Ok odafigyelek,csak ilyenkor már az szokott lenni hogy mire hozzájutsz az ételhez már nem is esik olyan jól.És ilyenko jön a "nnaa ezért főztem én neked?:-))))Rendes tőled hogy gondolsz rám!Köszönöm mindenkinek a választ!!!!!
2009. márc. 18. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!