Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan mi az a toxémia? És...

Pontosan mi az a toxémia? És mitől alakul ki? Megtudná valaki fogalmazni egyszerűen?

Figyelt kérdés

Tudom, mik a tünetek.

De mitől alakul ki?

Miért?

Hogy lehetne megelőzni?

Mi történik közben a szervezetünkben?

Mitől káros a babára?


2011. máj. 29. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Oka ismeretlen,és a terhesség után elmúlik.Tehát valószínű,hogy a női szervezet tiltakozik a más vércsoportú magzat ellen.Én 6 hónapig feküdtem ezzel kórházban. De mindketten egészségesek vagyunk.
2011. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hú, köszi!


Azt hiszem a kérdésemnél ki kellett volna emelni az egyszerű szót... :)

2011. máj. 29. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Remélem nem írok nagy hülyeséget, de én a következőre emlékszem: a szervezetben felgyülemlenek különféle káros anyagok. Egyik "nagy okozója" a túlsúly magas vérnyomással kombinálva, mert ekkor már nem úgy működik a szervezet, ahogy kéne (pl szív, tüdő, rosszabb a gyengül a káros anyagok kiválasztása a szervezetben.)
2011. máj. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Leírom neked egyszerűen.... Előttem nem volt még igazán jó válasz :),bocs, nem akarok senkit lebecsülni :),a szakmai o.k., de az meg nem egyszerű :)

- Hogy mitől alakul ki, azt pontosan nem tudják. Többtényezős a dolog, valószínűleg genetikai (öröklött) hajlam is lehet benne, vagy egy szerzett "hajlam". A méhlepényből indul ki, ezt egészen biztosan tudják. A legvalószínűbb, hogy az anya nem megfelelően termeli az ellenanyagokat. A baba ugye félig-meddig "idegen test" és az apából van... Semmi köze a vércsoport különbségekhez!!!! Hogy valaki Rh- vagy Rh+ az más! csak ott is kell az "ellenanyag".

1- hogy nem fér össze elsőre a két ember.... mert éppen úgy "sikerült" a baba "keveréke"

2- vagy csak az anyának egy véletlen éppen rosszul sikerült kóros reakciója

3- vagy éppen túlságosan is hasonló az apa és anya... és túl későn kap észbe a szervezet, hogy idegen költözött be..


..... ezt nem tudják.

A lényeg, hogy a méhlepény méreganyagokat termel, mert a baba jelenléte a szervezetnek nem tetszik. Ezek a méreganyagok kijutnak a szervezetbe. Hogy erre ki hogy reagál, ez egy következő kérdés halmaz...


- Miért?! Erre nincs válasz... Mint írtam, sok tényezős. Bizonyos, súlyos változatokban még arra is gyanakodnak,hogy egy vírus fertőzés lobbantja be... Tehát, hogy a szervezetnek sok... és így reagál.


-Megelőzni nem lehet! Aki hajlamot tud, mert már volt neki és esetleg még pozitív laborjai is lettek (immunológiai, genetikai) vagy magas alapból a vérnyomása (ez is fokozott hajlamra utalhat) az táplálkozással, folyadékbevitellel, kevés hízással, sok vitaminnél, és sok pihenéssel "segíthet", pl. abban hogy ha kialakul, minél később alakuljon... és ha kialakul, minél "erősebb" legyen a szervezet.


- A szervezetünkben sok minden történhet... Ezek az ici-pici molekulák amik bejutnak a vérünkbe... keringenek. És küzdünk ellene. Pl.

-megzavarja a veseműködést, lelassul.., bevizesedünk. Fehérje jelenik meg a vizeletben, amit a máj választ ki.

-az amúgy is tág erek, tovább kínlódnak, tovább emelkedik a vérnyomásunk, pulzusunk. próbálja a szív gyorsabban pumpálni a vért, próbál dolgozni ellene a szervezet

- megpróbálja megszűrni az amúgy is leterhelt májunk is a mérgeket. Mivel nem megy neki, fehérjét ad tovább... normál esetben ezt tudja szűrni, de ilyenkor sok a méreg. Ez látszik a vizeletben, és a laborban, a májfunkicós értékekben.

- a babára lehet káros mert:

1- koraszülést okoz,

2- lepényleválást okoz (ezt önmagában a magas vérnyomás is okoz)

3- súlyos esetben rángógörcsöt, vagy Hellp szindrómát okoz, ami az anya szervezetére végzetes... így a baba könnyen lehet oxigénhiányos.


Alapvetően nem a babára lenne káros, de a következmények igen.


Összefoglalva nagyon bonyolult és összetett kórkép.


És engem személy szerint nagyon bosszant amikor kismamák, anyukák állandóan orvosi felelősséggel jönnek!!! Fantasztikus, hogy egyáltalán már ezt így tudják kezelni!!! Gondolj bele egy súlyos esetben milyen nehéz megtalálni azt a "szintet" amikor az anya még nincs veszélyben és a baba már elég fejlett.


Nem tudom.... érthető volt?! Remélem segítettem.

2011. máj. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


nagyjából értem most már!

Azért is kérdeztem, mert nálunk nem volt még ilyen a családban, ellenben mindenki 20-30 kilót hízik egy terhességnél, mert annyira vizesedik. De anyu a 30 kiló hízás ellenére 48 kilóval jött ki, tehát tényleg csak víz volt.


Ráadásul a héten valamit gagyogott a védőnő, hogy fehérvérsejt van a vizeletben, majd rám néz, igen, vizesedek is. Hát ez van. Kb ennyit reagált, majd vérnyomást mért, ami 95/50 volt.

Viszont mondtam neki, hogy előtte héten volt hogy felment 120ig is, de kb kiröhögött, hogy ezen mit aggódok. (hát csak annyit, hogy annyira szédültem, hogy csak feküdni tudtam ezzel az értékkel)

És akkor elgondolkodtam, hogy magasnak kell-e lenni a vérnyomásnak, vagy csak megemelkedni az eredetihez képest.

azóta egyébként 104 körülre állt be a vérnyomásom.

2011. máj. 30. 07:34
 7/8 anonim ***** válasza:

A vizeletedben ha nagyobb mennyiségű fehérje van, akkor azért jobb lenne labort kérni... Még akkor is ha nem vizesednél, és a vérnyomásod nem emelkedik. Nagyon tévesen azt hiszik, hogy mindennek meg kell lennie ahhoz, hogy toxémiára gyanakodhasson az ember. DE! A vizeletedben fehérvérsejt volt? Azt nem értem pontosan... az a vérből mutatható ki, de szokott olyan is lenni, hogy nem középsugaras pisit visz valaki és van benne még szennyeződés... ami nem az a fehérje aminek nem szabadna.

Egyébként nekem úgy volt toxémiám, hogy semelyik klinikai tünetet nem produkáltam, szóval erről ennyit. Nem vizesedtem, nem volt magas a vérnyomásom, és fehérje sem volt a vizeletemben. Rutin labor viszont kimutatta májfunkciós eltérésekkel. Sajnos a védőnők nincsenek ezzel a toppon... de ne aggódj! A vizesedés gyakori, a toxémia nem! Főleg itt a nyári nagy meleg, és ha még örökölted is... semmi baj, hidd el.

2011. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :)
2011. máj. 30. 11:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!