Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babánál 14-16 hetesen...

Első babánál 14-16 hetesen mekkora pocitok volt? 16/L

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves vagyok kisbabám lesz(gyógyszert szedtem).

A szüleim elváltak, anyával élek, ő tudja, de apa nem, tőle félek, de nyaralni megyek velük, és 14 hetes leszek akkor.

Mennyire fog látszani a pocim? Előtte mondjam el neki, vagy csak ha rákérdez?(gondolom előtte) Görögországba megyünk, szóval tenger, homok, meg minden. Fürödhetek majd?? Leülhetek a homokba?? Gondolom megyünk megnézni látványosságokat, nekem azt majd szabad?(sokat sétálni, stb.) Napozni szabad?

Ne menjek el inkább?

Ugye nem lesz baja a picinek tőle??

Előre köszönöm a válaszokat:)

Ja és 176 magas vagyok és 65 kiló vagyok5+5hkm


2011. máj. 29. 11:11
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Szia:)

Nagyon szépen köszönöm:))

Persze, hogy írok, ha gondolod levelezhetünk is:)

Ma kérünk időpontot dokihoz, de nem akarok én sem elmenni, mert a mostohám így sem szeret, nem ha még kiderül, hogy kisbabám lesz:)

Megbeszéltük már, hogy augusztus körül, feleségül vesz a párom, hogy mi lehessünk a gyámjai.:)

Írjak privátot?:))

2011. máj. 30. 06:24
 22/24 anonim ***** válasza:

Írhatsz nyugodtan:)

Mi végig jártuk már ezt, és bár gondolom utána érdeklődtetek már, de leírom.

Mivel az apuka elmúlt 18, ezért (ha vállalja) ő lesz a gyerkőc törvényes képviselője, ha nem vállalja, akkor az anyukád.

Te dönthetsz úgy, hogy hozzámész (nagykorúsítanak, amit ha egy nappalis iskolai jelentkezésnél elmondasz, nem fognak felvenni, mert teljes jogú felnőttnek számítasz, nem jár rád a családi pótlék, bűncselekmény esetén börtönbe kerülhetsz.), ezt kérvényezni kell és a szüleidnek engedélyezniük.

Ha nem mész hozzá, akkor is nagykorúsíthatod magad, erre nem nagyon emlékszem, mert mi is házasodtunk, valamely nálad x évvel idősebb személynek vállalnia kell a felelősséget érted.

Egyébként mi nem a kicsi születése előtt házasodtunk össze, hanem mikor már nagyobbacska lett és azért, mert fontos volt, hogy ne kelljen az anyukám aláírása mindenhez (voltunk kint egy évet Angliában is, ahová nem nagyon tudott volna szaladni, ha kell valami).

Szóval ott tartottam, hogy hagyhatod így is az egészet, ez esetben az apuka lesz a trv képviselő, az ő aláírása sokszor fog kelleni, kell apasági nyilatkozatot tennie, de Te is majdnem mindenhez "elég" leszel, mivel az anyja vagy, tehát ez tulajdonképp arra jó, hogy az apa is intézheti a dolgokat, különben mindenhez a Te aláírásod kell és semmit nem tud tenni. Nekünk nem volt vele gondunk.

Családi pótlékot (kb 12e Ft havonta, amíg tanul, de max asszem 23 éves koráig) és Gyest fogsz kapni (3 éves koráig havi 30onpárezer), meg ha megszületett, akkor az egyszeri anyasági támogatást (ez sok, nem tudom pontosan), amihez szükséges, hogy legalább 3x elmenj terhesgondozásra, mert 3 pecsét kell hozzá.


Arra teljes lélekkel készülj fel, hogy innentől a sarkadra kell állnod, mert az emberek 70%-a rettenetesen szidni fog, okoskodni, mindent mindig jobban tudni akkor is, ha még nem is találkoztatok.

Ez csak tanács, és vagy megfogadod, vagy nem, de az anyukádra tégy minél kevesebb terhet (nem tudom, mit szeretnél kezdeni pl. az iskolával, kérheted a magántanulói státuszt, akkor nappalin bár, de csak dolgozatokra, vagy vizsgákra kell bejárnod), de ha hagyod, hogy helyetted (és nem veled) babázzon, akkor később jogosan kapjátok majd meg, hogy ő nevelte, márpedig valószínűleg szeretne babázni, nekünk volt lehetőségünk külön költözni szerencsére.


Utolsó

2011. máj. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Én is írtam valahol korábban és továbbra is azt mondom, menj el nyugodtan nyaralni! Beszélj az orvosoddal is erről, biztos vagyok benne, hogy ő is azt mondja, mehetsz nyugodtan.
2011. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm szépen:)) Írtam privátot.:))
2011. máj. 30. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!