Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babánál 14-16 hetesen...

Első babánál 14-16 hetesen mekkora pocitok volt? 16/L

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves vagyok kisbabám lesz(gyógyszert szedtem).

A szüleim elváltak, anyával élek, ő tudja, de apa nem, tőle félek, de nyaralni megyek velük, és 14 hetes leszek akkor.

Mennyire fog látszani a pocim? Előtte mondjam el neki, vagy csak ha rákérdez?(gondolom előtte) Görögországba megyünk, szóval tenger, homok, meg minden. Fürödhetek majd?? Leülhetek a homokba?? Gondolom megyünk megnézni látványosságokat, nekem azt majd szabad?(sokat sétálni, stb.) Napozni szabad?

Ne menjek el inkább?

Ugye nem lesz baja a picinek tőle??

Előre köszönöm a válaszokat:)

Ja és 176 magas vagyok és 65 kiló vagyok5+5hkm


2011. máj. 29. 11:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
12%

Nekem semennyire, de meg a masodik baba sem latszott ennyi idosen.

En valamivel magasabb vagyok mint te, par centivel es kevesebb 5-7 kiloval.

Sokat sportoltam is, eleg eros volt az izomzatom, a hasfalam is es sohasem volt az a celom, hogy minel hamarabb nezzenek kismamanak.

Ezalatt azt ertem, hogy en normalisan tartottam magam ugy, ahogyan addig, nem nyomtam elore a fenekemet, csipomet csak azert, mert terhes voltam, nem hordtam kismamaruhakat addig, amig belefertem a sajatomba, nem engedtem ki a pocakomat, nem feszitettem be termeszetesen a hasfalamat, de nem engedtem el az osszes hasizmomat, hogy eloreessen a pocakom mint egy jol lakott ovisnak. (Ezeket csak azert irom, mert latom, hogy sok kismama automatikusan ezt csinalja mar a terhesseg elejetol, hogy minel hamarabb latszodjon valamilyen pocakfeleseg, itt is sok olyan feltoltott fotot latok, amin a kismama ugy all mint egy eltulzott kerdojel. Elnezest, nem mindenkire igaz ez es ha igaz akkor sem baj, csak en feleslegesnek talaltam ido elott hangsulyozni azt a pocakot, amirol a baba alig tehet, inkabb csak a testtartas es a puffadas.)


Szoval a lenyeg:

elso baba rajtam a 25. het utan kezdett ugy latszani, hogy mar idegenek is eszrevettek es nem csak azok, akik tudtak hogy terhes vagyok es direkt figyeltek

a masodik baba pedig a 21-22. het korneken.

2011. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) a Nyaralásból nem lehet baja a picinek??
2011. máj. 29. 11:35
 3/24 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy fel fog tűnni, maximum annyit vehetnek észre belőle, hogy fel vagy puffadva, vagy hogy egy kicsit magadra szedtél, de semmiképpen sem les annyira feltűnő, hogy észrevegyék.

A napozást inkább kerüld, vagy kend be magad jó erős napvédőkrémmel. Elmondani inkább nyaralás után mond, vagy el fogod rontani a hangulatot és rémálom lesz. (Gondolom én, ha apud tényleg nem fog örülni neki)

Idővel biztos ő is megbékél. Sok szerencsét

2011. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Jójó:)

Köszönöm:)

Akkor ne is nagyon fürödjek??

2011. máj. 29. 11:48
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha zárt a méhszáj és rendben van a terhesség, akkor nyugodtan fürödhetsz. A napozást kerüld.
2011. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindent szabad, kivéve:

amiket akkor sem szabad, ha itthon maradnál, pl minimális napozás belefér, de ne vidd túlzásba. Fürödni szabad, homokba ülni is, ha minden rendben a terhességeddel. Nem ehetsz bizonyos dolgokat, pl kagylófélék, cápa, tonhal, nyers hús, brie/camambert/márványsajt féle sajtok, lágytojás. Én nem mernék cspvizet inni, csak üvegest.


Változó, hogy kinek mennyire látszik első babaánál ennyi idősen. Előtte 1 héttel már látod, hogy látszik-e. Max akkor elmondod. Te tudod, mikor mire hogy reagál majd.


A "mit nem szabadokról" pedig beszélj az orvosoddal.

2011. máj. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én azt tanácsolom, hogy még most ülj le Apukáddal megbeszélni ezt a dolgot, így a nyaralásig még lesz ideje feldolgozni. Nem tudom mivel mentek(busszal, vonattal, repcsivel), Én busszal voltam, de alig bírtam ki a24 órás utat. Sokszor megálltunk, de még így is lila lett a fenekem a sok üléstől. Azóta volt egy pocakosságom amivel nem volt problémám, még hányingerem sem volt sosem, végig dolgoztam, de egy ilyen hosszú utat biztos nem bírtam volna ki!

Azért is jó tudnia Apukádnak róla, mert ha ne adj Isten történne veled valami akkor nem ott tudja meg, vagy éppen megtud nyugtatni Apukád jelenlegi párja(ha van neki. Hidd el, jobb ha többen odafigyelnek ilyenkor Rád, mert könnyen belefeledkezhetsz a napozásba, sétába, abba, hogy nem iszol/eszel eleget!


Nyugodtan sétálhatsz, nézelődhetsz, kirándulhatsz a többiekkel. A tenger eléggé sós szóval azért ne nagyon áztasd magad benne, ha belemész utána egyből zuhanyozz le. Ja és ne használj parfümöt,mert Én a hülye fejemmel használtam és olyan szépen beleégett a bőrömbe, hogy miután hazajöttünk 2 hétig sikáltam mire eltűnt a "feketeség" a nyakamról!

2011. máj. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

12:30 as vagyok


Még annyit kérdeznék, (nem kötelező válaszolni), hogy a kicsi apukája mit szólt a terhességhez?A Görög úthoz? Nem gondolkoztatok a a terhesség megszakításán a korod miatt?( Ne érts félre nem vagyok híve az abortusznak, csak mivel nálad/nálatok becsúszott babáról beszélünk azért kérdezem). Melyik gyógyszert szedted?


Na és beszélj kicsit a babáról is: Nincs hányingered?Van amit sűrűbben kívánsz az átlagosnál? Anyukád mit szólt a fiatal Nagymamasághoz?

2011. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Hát nagyon örült végül is a párom, de a szülei kevésbé, aztán elbizonytalanodott egy picit, de már minden oké:))

Hát végül is semmit, elenged, csak azt mondta, hogy nagyon nagyon vigyázzak magunkra a tengerparton:))

Nem eszünkbe sem jutott:) Ő a mi kisbabánk, akit már most mindennél jobban szeretünk:))

Jangee 0,02-őt szedtem.

Hányingerem egész nap, éjjel alig tudok aludni tőle, meg a mellfeszülés és a derékfájás is elég elviselhetetlen:(:)

Imádtam mindig is a krumplifőzeléket, de most még jobban, minden nap meg tudnám enni:$


Anya nem fiatal, 53 éves pont ma:))

Van 2 bátyám.(33-32 évesek)

Mindkettőnél van baba, az egyik 8 éves a másik 6 hónapos.:))

Elég késői vagyok.:))

Anya egyébként örült nagyon, hiszen a sógornőim nem nagyon hagyták anyát babázni, így meg annyit babázik majd, amennyit akar:)


Ami miatt nagyon nagyon szomorú vagyok az az "anyósom" és az "apósom":((

Ők nagyon nem várják a picit, abortuszt szeretnének és teljesen kivagyok tőlük:((

Olyan rossz hallani minden nap, ha náluk vagyunk, hogy vetessük el és nem kell a baba még:(:(

2011. máj. 29. 13:16
 10/24 anonim ***** válasza:

12:30-as még mindig


A párod mennyi idős? Mióta vagytok együtt? Lehet Anyósodék azért sem akarják a babát, mert rövid ideje vagytok együtt. Jaj szegénykém azért jól beszéljétek át ezt a dolgot még a pároddal, nehogy anyósodék időközben lebeszéljék párodat és akkor már késő lesz bármit tenni!

Anyukád kijön a pároddal?


Na és, hogy döntöttél: beszélsz Apukáddal? Anyukád ebben a témában mit tanácsol?

2011. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!