Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól maradjak otthon?

Mikortól maradjak otthon?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi az ideális a táppénzt illetően, ha a kismama egészséges? 6-7 hónaposan írassam ki magam? Bár most 3 hónaposan sincs kedvem dolgozni, de otthon meg unatkoznék. És hát azért szeretném ennek a gyönyörű 9 hónapnak minden szépségét élvezni, de félek a munka miatt ez majd nem megy.

Mire hazaérek 6-7 óra, otthon vár a második műszak stb...


2009. márc. 16. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én július közepére vagyok kiírva... Május végéig dolgozom! Tovább nem gondolom, hogy ideális lenne. Kell a pihenés, a ráhangolódás, a nyugalom. Én így gondolom...

24 heteske

2009. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a 20. hétig dolgoztam de ha tehettem volna már az elején kiírtom magam.Amíg dolgotam nem tudtam élvezni a terhességet, néha még el is felejtettem h babát várok.Rengeteget idegeskedtem ami tuti nem tett jót neki.

De vannak olyan munkahelyek ahol nem ilyen köcsögök és lehet szinte végig dolgozni.Neked kell tudnod h milyen a munkád, mennyire kényelmes bent ülni menniyre vagy fáradt stb.

Az biztos h a szülés előtt minimum egy hónapot legyél otthon h mindent elrendezhess és ré tudj hangolódni a dolgora.Állítólag a szülés utáni depresszió egyik oka ha a kismama szinte munlából megy szülni és nincs ideje megszokni az otthonlétet.

2009. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ a munkakörödtől is!Én elég nehéz fizikai munkát végeztem de tudtam csinálni 7. hónapig!(utána már nem fértem el a pocitól:)Amig jól érzed magad sztem dolgozz,leszel még otthon eleget!
2009. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én augusztus végére voltam kiírva és azt mondtam ameddig tudok dolgozok. Aztán elkezdett dagadni a lábam, a munkahelyemen lépcsőzni kellett, így estére baromi fáradt voltam én is. Az első babám elvesztettem, a dokim, védőnőm az első perctől kérdezgették minden találkozáskor, hogy mikor megyek már táppénzre. Aztán június közepén haza is jöttem. Így 7 hónapos terhesen már itthon pihengettem, élveztem a kismamaságom, rendezgettem a gyerekszobát, a babakelengyét. Egyáltalán nem unatkoztam! A szülés várható időpontja előtt legkésőbb 1 hónappal viszont mindenképpen érdemes táppénzre menned, mert ha utána szeretnél, akkor már csak szülésit lehet kivenni. Így anyagilag jobban jársz, ha ezen időpont előtt már otthon maradsz és a TGYÁS csak a szüléstől ketyeg.


Boldog babavárást!

2009. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nekem az idegeim nem bírják, kiborulok a munkahelyemen, így dolgozok a hó végéig, és utána befejeztem. elég lesz az otthonommal a házfelújítással foglalkoznom, plusz a picinek vásárolni, ellátni a családot.

És pihenni.

Ha a főnököm normális lenne, meg amit csinálnom kéne nem terhelne le még 10hónapra, akkor a szülésig dolgoznék. Június mindjárt itt van:)

Boldog babázást:)

2009. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ülő munkát végzek, így júni 5 az utolsó munkanapom és 18-ra vagyok kiírva. Tehát nem egész 2 hét van a 2 között. De szerződés szerint ha bármi okból betegszabira kerülök az utolsó 4 hétben, automatikusan indul a szülésim. Tehát ha nem bírom majd az utolsó 4 hétben, akkor csak beteget kell jelentenem, és már szülésin is leszek.
2009. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én szintén 3 hónapos vagyok, és az elejétől itthon vagyok veszélyeztetett terhesség miatt. DE ha nem lennék veszélyeztetett akkor is kiirattattam volna magam mert nagyon de nagyon sok stressz van a munkámban, ügyfelekkel kell dolgozni és 12 órázom. Szóval így is úgy is itthon lennék. Mondjuk nagyon jól érzem magam itthon, jut időm mindenre és egyátalán nem hiányzik az a munkahelyi légkör és a sok idegeskedés. Főleg hogy mostrmár jön a jóidő és sokat lehet sétálni is a napsütésben. :) De ezt Te érzed és Te tudod, hogy milyen a munkád és hogy bírod. Ha bírod és nem stresszes akkor ameddig jónak látod dolgozz.

Sok boldogságot kívánok! :)

2009. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kakukktojás vagyok, mert még nem vagyok terhes, de azért hozzákottyintok én is a témához. MIssed ab-om volt, elsőre terhes lettem, szóval a második terhességet májusra tervezem, úgy tippelem, hogy az első 1-2 hónapban az össze is fog jönni. Nekem az alábbi a gondom: ülőmunkát végzek (felváltva terepmunkával), nem strapás. Viszont kevesen vagyunk, a munka pedig arányosan több. Én úgy döntöttem, hogy a hatodik hónap végéig akarok dolgozni, már ha lehet, utána csak akkor húzom, ha olyan munka vár még rám, amit esetleg más nem tud megcsinálni helyettem. Szeretem a munkámat, de túl nagy a strapa. És még így, nem terhesen is elfáradok tőle. Alig várom, hogy végre itthon lehessek!
2009. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!