Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A korhazi csomagba mit vigyek...

A korhazi csomagba mit vigyek magamnak es a babanak? Angliaban lakunk. Mikor keszitsem ossze? Ha elmegy majd a magzatviz, nyakdugo azutan rogton menni kell a korhazba vagy ha csak jonnek a fajasok?

Figyelt kérdés
28 hetesek vagyunk.Elso babank lesz.
2009. márc. 13. 00:29
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, lényegében ugyanazokat mint ha otthon lennél, egyedül én azt a különbséget láttam, hogy a babának is érdemes a cuccait (ruha, pelusok) bevinni, mivel rövidebb ideig tartják bent őket a szülés után. Vannak honlapok, ahol felsorolják mit érdemes bevinni (angol és magyar is). Amikor elfolyik a magzatvíz először fel kell a kórházat hívni. Akkor megmondják, hogy menjél vagy még várjál. Általában a fájások (ha elég gyakoriak) során kell bemenni (de ez most csak sablon). A védőnődet is megkérdezheted nyugodtan. (Nekem sajnos indítás volt, úgyhogy pont ezt nem éltük át, pedig nagyon készültem :)))
2009. márc. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia!en is angliaban vagyok,33 hetes terhes,mar alig varom a szulest!nekem azt mondta a midvife hogy varjak amig a fajasok surusodnek,ne menjek tul koran!a korhazi csomagba viszek haloinget amiben szulni fogok,meg utannara egyet es ruhat amiben hazajovok.meg persze betetet,es bugyit!a fiamnak viszek ruhakat,pelust,torlokendot!remelem hamar kiengednek majd mert en utalom a korhazat!!!puszika neked es szep babavarast
2009. márc. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia

En is angliaban elek. 13 napja szultem. Amit erdemes a csomagba tenni

Magadnak: haloing, vastag zokni, kenyelmes bugyi (esetleg eldobhato bugyi), nagy szarnyas betet, kontos, papucs, torolkozo, tisztalkodo szerek

Babanak: pelenka, popsitorlo, body (ujjatlan labatlan), rugdalozo (hosszu ujju, hosszu labu), zokni, kiskesztyu, kissapka (elvileg szules utan adnak ra de nem biztos)

Egyeb: apanak energiaital, hogy birja a strapat :), apropenz a parkolashoz, fenykepezogep, kamera, olvasnivalo (ha esetleg bent tartanak), telefon, telefontolto.

Ezeket en a 35. heten keszitettm ossze. Enni nem ker, a sarokban elfert, es minden nap jo volt latni, hogy nemsokara megyunk...igaz en 41+5 hetesen szultem...de akkor is. :)

Mivel itt a termeszetes szules hivei, nem kell kapkodni a korhazba menessel, mert meg ugy is jarhatsz hogy hazakuldenek, hogy vajudj otthon, mert az szamodra is megnyugtatobb kornyezet. :) A nyakdugo hetekkel elotte is elmehet, szoval az nem mervado.

Ha a magzatviz elfolyik, akkor zuhanyozz le szepen es irany a korhaz. Ha a fajasokkal kezdodik, es nem megy el a magzatviz, ami elofordulhat, akkor az 5 perces fajasoknal kell indulni. Azonban az is elofordulhat hogy rogton ket percesekkel kezdesz. Na akkor sem kell kapkodni, csak nyugisan be kell menni a korhazba, mert meg ezzel is elhuzhatod jo sokaig. En is ket percesekkel kezdtem, es meg a fiam 15 orat toltott a pocakomban mire elojott :)


Boldog babavarast, es konnyu szulest kivanok

13 napos kisfiu anyukaja

2009. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szoptatos melltarto, es melltarto betet. Szerintem szerezz be bimbo kremet is, mert ha olyan kisbabad lessz mint az en kisfiam...:) O egy kis porszivo :)

Ne a boltba vegyel kremet hanem a gyogyszertarba a neve Lansinoh. Ez a legjobb az elhasznalt mellbimbora.


Elozo voltam

2009. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!