Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliaban vagyok es sajna...

Andy1974 kérdése:

Angliaban vagyok es sajna nincs kivel orvoshoz elmenni mert sajna itt senkire nem lehet szamitani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem egészen értem,egyedül nem tudsz elmenni? Miért kéne kísérni?
2011. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyedül nem mehetsz? Nem tudsz angolul vagy mi a gond? Én igaz, itthon, de minden vizsgálatra egyedül mentem...
2011. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia en is Angliaban elek es egyedul mentem el az elso vizsgalatra,de remelem az ultrahangra a ferjem elkiser majd.Melyik reszen elsz Anglianak?mi Guildfordban lakunk Surrey megyeben.Igazabol kicsit zavaros a kerdesed.Egyedulallo kismama vagy vagy nincsenek baratok kozelben?miota vagy kint?11hetes kismama
2011. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De mi a gondod?

Vagy meg most mennel a GP-hez szolni a terhessegrol?

Azt nem nehez elmagyarazni, hgoy terhes vagy, de az teny, hogy jo lenne ertened amit utana mond. Tehat hogy mikor es hova kell menned midwife-hoz, vagy hol kell kerned idopontot, vagy mikor lesz uh es hogyan fognak ertesiteni, a vitaminokrol is ad majd tajekoztatast, hasonlok.

Ismerost probalj megkerni, hogy kiserjen el es ess neki az angolnak, olvass terhesseggel kapcsolatos honlapokat, ujsagokat, mert azert lesz szukseged valamennyi angolra, ha nem is leszel perfekt.

A babavallalas nagy motivacio, nekem ket olyan ismerosom is volt, akik kb koszonni is alig tudtak, pedig kint eltek mar egy eve, majd mindketto babat vallalt es mire megszuletett a pici igencsak osszeszedtek a tudasukat, mert muszaj volt. Szoval hajra!


Egyebkent a midwife-hoz is lehet vinni kiserot, a korhazba is, sot, regebben az egyik ismerosom azt mondta, hogyha korhazba egyeztetett idopontban mesz vizsgalatra es elotte x idovel jelzed a korhazban, hogy szukseged van tolmacsra, akkor elvileg kuldenek melled valakit. Hogy igy van-e, azt nem tudom.

De a terhesgondozoba mindig egyszerre kaptunk idopontot egy lengyel kismamaval es mindig elkiserte egy-egy ismerose, beengedte a midwife ot is es o forditott a kismamanak.

2011. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
meg nem voltam sehol orvosnal elo vagyok jegyezve a korhazba de aki jott volna velem nem er megsem ra.sajna nem nagyon beszelek angolul csak valamit ertek.crawleyben lakom,es nincs kit itt elhivni mert nagyon nem lehet itt megbizni senkiben.
2011. jún. 19. 22:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Figyu, csinald azt hogy kerd meg az ismerosod, hogy segitsen megirni angolul nehany kerdest neked es ha elakadsz hivjad fel. Kihangositod es tudtok beszelni o meg fordit. Vagy csak felhivod es a midwife kezebe nyomod a telefont megbeszelik amit kell majd az ismerosod elmondja neked.

Az en angolom se fenyes de ha a ferjem nem tudott velem jonni akkor felhivtam ha szukseg volt a segitsegere.

2011. jún. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden korhazban lehet kerni tolmacsot,csak idoben kell nekik jelezni,hogy tudjanak neked talalmi egyet.

Aj niid translator.Dont szpik inglis.Valahogy igy kell kiejteni.Eleg gazos igy leirva.Mindegy.Sok szerencset.

2011. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En sose kaptam forditot, pedig idoben szoltam es a papirjaimon is szerepelt. Utolso elotti vagyok.
2011. jún. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
szerintetek egyedul itt angliaban fel lehet nevelni egy gyereket,mert a korhazban az orvos lebeszelt rola.
2011. jún. 28. 19:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyedulallokent?

Vagy ugy egyedul, hogy nincs csalad, jobarat a hatatok mogott tamogataskeppen (nem anyagilag, hanem maskepp), de te a ferjeddel vagy?

Vegulis mindegy, mert igen, fel lehet. Itt is van sok egyedulallo anya, vagy csalad ugy, hogy nincs nagyszulotol, testverektol, baratoktol segitseg. Baratnom az elobbi, nincs is tul jol kereso allasa, szinte alig van minimalber felett, de szepen, kenyelmesen megelnek itt is. Mondjuk baratai, baratnoi mar lettek az evek alatt, tehat nem unalmas az elete, olyankor babysittert fogad (evek ota ugyanazt), hogy vigyazzon a kisfiara.

Mi pedig az utobbi kategoria voltunk, nem volt semmilyen segitsegunk, csak en, a ferjem es a gyerekek. Igy is mukodott.

De az angol mindenkeppen kellene, azt nem uszod meg. Nem is erdemes, nem olyan bonyolult nyelv, hogy ne tudd megtanulni. Foleg, ha ott a terhesseg/gyerek, mint motivalo tenyezo.

2011. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!