Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell orvost fogadni?...

Mikor kell orvost fogadni? Hány hetesen szóljak neki? Vagy már első alkalommal? Akkor kell adni pénzt, vagy a végén?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 09:34
 1/8 anonim válasza:
A legjobb mindjárt az elején megbeszélni az orvossal, hogy nála szeretnél szülni, és hozzá szeretnél járni tanácsadásra. Kb. nyolc hetes korban nem árt elmenni dokihoz. A pénzzel kapcsolatban azt hiszem ez orvosfüggő. Állítólag vannak akik előre megmondják mennyi lesz. Én utólag, a varratszedésnél adtam amennyit gondoltunk a párommal.
2009. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy közben kért-e pénzt a vizsgálatokért? Ne haragudj, csak olyan tapasztalatlan vagyok ilyen dolgokban
2009. márc. 11. 10:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Én először 9 hetesen voltam annál az orvosnál, akit később felfogadtam. Hozzá havonta jártam, előtte mindig felhívtam, de csak az 5. hónapban beszéltem meg vele, hogy nála szeretnék szülni. Persze, ezt mindenki maga dönti el, hogy mikor kéri fel.Tőlem nem fogadott el pénzt az orvos a terhesség alatt, de neki nincs magánrendelése, így a kórházba jártam be hozzá. Ha magánrendelésre mész, biztosan van az orvosnak "tarifája", amit vagy ő mond meg, vagy neked kell megérdeklődnöd más kismamáktól. A szülésért általában mindenki a varratszedéskor vagy ha az nincs, akkor a kórházból való hazajövetel előtt adja a pénzt. Hallottam már, hogy a 6 hetes kontrollon adták oda. Én sajnos nem a fogadott orvosomnál szültem, mert éppen külföldön volt, így az ügyeletesnél sikerült. Neki is adtam egy kisebb összeget, mert nagyon rendes volt velem, de persze nem annyit, amennyit a saját orvosomnak adtam volna.
2009. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A vizsgálatokért nem fizettem, ingyenes rendelésre jártam hozzá. Első alkalommal megbeszéltük, mikor lesz a szülés, beírta a naptárjába, és aztán havonta egyszer mentem vizsgálatra, és mindig elküldött ultrahangra is. ez mind normál rendelésen történt. Ha magánrendelést választatsz akkor nyilván minden alkalommal ki kell fizetni a vizsgálat diját.
2009. márc. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azért nem tudom, mert ennek az orvosnak nincs kórházi rendelése, csak magán.
2009. márc. 11. 10:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha van magánrendelés, akkor ki lesz írva nála az árlista. (Istenem, de furin hangzik.) Ledgalább is az én dokimnál ki van írva, afélreértések és a kínos szituk elkerülése végett. Az árak változóak, de szerintem úgy 6e-15e Ft között mozog(hat)nak.

Jó, ha már az elejétől az adott orvoshoz jársz, de legkésőbb félidőig dönts, mert félidőtől szeretik már "végigkísérni" a kismamát.

A szülésért előre is megmondhatják mennyit kérnek, de rád is bízhatják. Utóbbi esetben a szülés utáni varratszedésnél oda is tudod adni az összeget, amit gondoltatok. (Vagy kérdezősködj majd nála szülő kismamáknál, ők mennyit adnak, vagy "bevett" módszer a magámrendelésen adott összeg 10szeresét "csúsztatni" a zsebbe. De kinek-kinek érdemei, segítőkészsége ill. a kismama pénztárcája szerint.)


Üdv!

2009. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, a lényeget leírták már előttem, csak a saját tapasztalatommal bővítek: terhesség megállapításától doki havonta egy alkalommal, magánrendelésen 7ezer, szülésre azt mondta, amennyit mi gondolunk. Számolva: 7ezerszer 8 alkalom az 56ezer, max ötven a szülésre, és akkor kvittek vagyunk.

20 hetes km

2009. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem a legelején még felesleges felkérni a szüléshez, mert mi van, ha később mégsem leszel elégedett vele, és váltani szeretnél. Egy kicsit később is lehet nyugodtan, úgy a 3-4 hónap körül. Addigra már úgyis látod, hogy őt akarod-e vagy sem.
2009. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!