Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS? Mumpsz? Lehet bajunk?

SOS? Mumpsz? Lehet bajunk?

Figyelt kérdés

A férjem továbbképzésen van és most szólt,hogy az egyik kollégája mumpszos lett. A férjem már volt (anyós szerint), tehát elvileg nem kaphatta el. De ez nem 100%, mert mi van, ha anyós rosszul emlékszik. 7 hetes vagyok!

Én még anyu szerint nem voltam! Felhívtam a dokim, aki azt mondta,hogy nem lesz gond, de azért kizárni teljesen nem lehet. Hát nem nyugodtam meg. Ráadásul ez lappang egy idegi, tehát lehet észre sem vesszük! Pénteken jön haza a férjem!


2011. máj. 4. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha te már kaptál MMR-oltást, akkor semmi gond. Nem írtad, hány éves vagy, de beleeshettél már az oltási periódusba. A másik meg az, hogy a férjed se kaphatta el, vagy ha nem volt se biztos, hogy fertőződött. A tööbit a dokidtól kérdezd.
2011. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi volt az oltási periódus?

Nem tartják ezt valahol nyilván, hogy miket adtak be neked?

2011. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az oltási könyvében van, hogy kapott-e már.
2011. máj. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Állítólag 1999. óta van kötelező oltás.

Ezt találtam még:Mumpsz vírus ellenanyag kimutatás


A vizsgálat jelentősége:

A mumpsz fertőző megbetegedés, melyet a mumpsz vírus okoz. Jellemző tünetek a láz, fejfájás, nyálmirigyek duzzanata stb. Mióta az MMR oltás kapcsán minden gyerek megkapja a mumpsz elleni védőoltást Magyarországon, hazánkban ritka megbetegedés. Emberről emberre terjed. Inkubációs ideje 14-18 nap.


Klinikai manifesztációk:


Láz

Fejfájás

Izomfájdalom

Fáradtság

Étvágytalanság

Megdagadt nyálmirigyek


Vizsgálati indikációk:


Mumpsz fertőzés gyanúja

Mumpsz védőoltás hatékonyságának ellenőrzésére


Vizsgálati módszer:

ELISA (Enzyme-linked Immunosorbent Assay) módszerrel specifikus ellenanyagok (IgG és IgM) kimutatás.


Mintavétel és mintatárolási információk:


vizsgálatkérőlap típusa: vizsgálatkérő lap szerológiai vizsgálatokhoz

minta típusa: vér (natív vér, savó vagy plazma)

mintavétel módja: vénapunkció. Ideje: bármikor, nem szükséges éhgyomor

mintavételi eszköz: natív vérvételi cső

mintatárolás és szállítás: a natív vér hűtőszekrényben 4°C-on 1-2 napig tárolható. Savó beküldése esetén a savó 5 napig 4°C-on tárolható, hosszabb ideig -20°C-on fagyasztva tárolandó.


Várható eredménykiadási idő: 5-8 munkanapon belül


Eredménykiadás módja: elektronikus leletküldés, kérésre postán is a beutalónak címezve. Munkanapokon, illetve szombaton és az ünnepnapi ügyeletek idején, telefonon történő konzultációra is van lehetőség a mikrobiológus szakemberekkel, naponta 8-16 óra között.


Vizsgálatot végző laboratórium:

Laboratórium Kft. Mikrobiológiai Laboratóriumai


Irodalom:

www.cdc.gov

2011. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na jó, de szerinted az mindenkinek megvan? :P Mi például sokat költöztünk annakidején, fogalmam sincs, hol lehet az oltási könyvem, ha egyáltalán kaptam ilyet, nem vagyok én kutya :) . Az általános iskolában persze elküldtek mindenkit oltásokra (szerintem a gyerekeknek nem adtak ezzel kapcsolatban semmit, az iskola szervezte), de jó kérdés, hogy ilyen fajta oltást adtak-e már akkor.

OEP vagy valami hatóság nem tartja ezt nyilván?

2011. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Szóval '99 óta, akkor én már biztos nem estem bele ebbe, akkoriban már felsőoktatásba jártam, ott meg nem küldözgetik az embert sehova.

Valószínűleg akkor majd beadatom magamnak, hogy ne is legyen.

2011. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem nincs meg mindenkinek, ezért írtam, hogy talán 1999. óta kötelező. Én idősebb vegyok, tutira nem kaptam viszont átestem rajta, de ha ő 20 éves, akkor meg tutira kapott (csak ugyebár nem tudjuk, mennyi idős). Plusz ha minden kötél szakad, akkor ott a vizsgálati lehetőség, amit küldtem. Remélem így kielégítő :)
2011. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, nekem legalábbis hasznos volt, köszönöm :)

Én wiki cikket néztem, abban viszont azt írják, hogy terhesség alatt ellenjavallt az oltás, illetve nem is véd a lappangó betegség ellen, csak a későbbi érintkezéseknél, miután kialakul az immunitás.


Én majd beadatom magamnak, mert nekem még nem volt, és az oltás jó arra, hogy ne is legyen, de szerintem nem lenne hülyeség a biztonság kedvéért, hogy a kérdezőék viszont külön laknának egy ideig, nem érintkeznének egymással.

2011. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Így van, legalább pár napig szerintem is.
2011. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Fogalmam sincs,hogy kaptam-e oltást. Sajnos anyum sem emlékszik. 83-ban születtem! Nem nagyon voltam most a dokim válaszával megelégedve. Lehet,hogy valami baja volt, de elég szűkszavú volt. Annyit mondott,hogy azért van veszélye, de nem kell karanténba zárni a férjem. Csak kicsit félek, mert anno a szomszéd lánya terhesség közben himlős lett, vakon és betegen született a kisfia, és két évesen meghalt.

Oltási könyvem nem hiszem,hogy meg van. Na mindegy, ma felhívom a háziorvost, hogy ha kell, akkor tud-e vért venni a férjemtől, mert abból ki lehet mutatni,hogy fertőzött-e!

2011. máj. 5. 07:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!