Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliai kismamák, nektek...

Angliai kismamák, nektek mikor volt az első uh?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 7.hétben, ma voltunk a midwife-nál. Azt mondta, hogy majd hívnak hogy mikor lesz.

Olyan jó lenne, ha nem a 12.hétben lenne, hanem hamarabb :)


2011. ápr. 27. 18:43
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennnyien válaszoltatok. Én amúgy Norwichban élek. Még az lenne a kérdésem, hogy ti csináltatok azt a vizsgálatot, down-kor, hogy beszúrnak egy tűt a hasadba, a babába, és onnan vesznek vért. Kérdezte tőlem tegnap a midwife. Mondtam, hogy én ezt nem akarom, kérdeztük, hogy sokan csinálják, azt mondta 50-50% valaki kéri van aki nem. Meg elis mehet tőle a baba. A barátnőm aki itt szült azt mondta, hogy ezt nem kell csinálnom, csak ha elmultam 35 éves. Még csak 24 vagyok, ugyhogy nem fenyeget ez a veszély. Meg vérből is megtudják állapítani, hogy egészséges-e.
2011. ápr. 28. 18:16
 12/22 anonim ***** válasza:

Szia

Mar írtam korábban. A Downos kérdésedre a válasz hogy a CVS-t általában akkor ajánlják fel ha a 12. heti uh-n az NT túl magas( itt a határ 3.5mm nekem ezt mindtak) utána elkuldenek a vervetelre ha nem tagadtad meg. Ebből a 2-bol kijön egy arany ami alapján meghatározzák hogy milyen kategóriába tartozol. Nekem 4mm- jött ki és a ver meg az április levették. Akkor voltam 11+2 hetes. Meg azon a heten megjött az eredményem a vervetelre ami nagyon rossz lett. 1:5-hoz jött ki. Nekem felajánlották a CVS-t hogy ha 100%-rá akarom tudni hogy beteg e a baba akkor intéznek időpontot. Elmondtak hogy hogyan történik a mintavétel mik a kockázatok meg ilyesmi. Mi akartuk tudni így belemntunk. Ez volt pénteken akkor azonnal intézte az időpontot. Hétfő délutánra kaptam következő heten. Elmentünk, levették a mintat a lepenybol. Hat utána nagyon fajt vagy 2 napig csak feküdtem. Felhívnak 3 napon belül az eredménnyel de a reszletesre várni kell 3 hetet. Akkor azt is meg tudjak mondani hogy milyen nemű. Hála istennek minden oké a babonkkal. Azóta mar szívvizsgalaton is voltunk mert ha egészséges akkor elkuldenek. Itt is minden ok.

Én azt javaslom neked ha nem indokolt akkor felesleges megcsinaltatnod. Legalább nem stresszeled

2011. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szia

Mar írtam korábban. A Downos kérdésedre a válasz hogy a CVS-t általában akkor ajánlják fel ha a 12. heti uh-n az NT túl magas( itt a határ 3.5mm nekem ezt mindtak) utána elkuldenek a vervetelre ha nem tagadtad meg. Ebből a 2-bol kijön egy arany ami alapján meghatározzák hogy milyen kategóriába tartozol. Nekem 4mm- jött ki és a ver meg az április levették. Akkor voltam 11+2 hetes. Meg azon a heten megjött az eredményem a vervetelre ami nagyon rossz lett. 1:5-hoz jött ki. Nekem felajánlották a CVS-t hogy ha 100%-rá akarom tudni hogy beteg e a baba akkor intéznek időpontot. Elmondtak hogy hogyan történik a mintavétel mik a kockázatok meg ilyesmi. Mi akartuk tudni így belemntunk. Ez volt pénteken akkor azonnal intézte az időpontot. Hétfő délutánra kaptam következő heten. Elmentünk, levették a mintat a lepenybol. Hat utána nagyon fajt vagy 2 napig csak feküdtem. Felhívnak 3 napon belül az eredménnyel de a reszletesre várni kell 3 hetet. Akkor azt is meg tudjak mondani hogy milyen nemű. Hála istennek minden oké a babonkkal. Azóta mar szívvizsgalaton is voltunk mert ha egészséges akkor elkuldenek. Itt is minden ok.

Én azt javaslom neked ha nem indokolt akkor felesleges megcsinaltatnod. Legalább nem stresszeled magad rajta feleslegesen.

Bocsi kicsit hosszú lett. :)))

Amugy ha akarsz irj nyugodtan privit és válaszolok bármire ha kiváncsi vagy :))

2011. ápr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Híosz véletlenül kétszer küldte el. :))
2011. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
36 voltam mikor terhes lettem az elso babaval..A korom miatt automatikusan felajanlotak,de nem koteleztek ra,hogy meg csinaltassam.Elmodtak mi hogy tortenik es a kockazatokat is.En nem mertem bevallalni.
2011. ápr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem te ezt félreértetted. Ha nem vagy veszélyetetett, fel se ajánlják. Nekem legalább is egyik terhességemnél sem ajánlották. De ott sem a babából vesznek vért, hanem magzatvíz mintát vesznek, tehát a babát NEM szúrják meg.


Ha a nyaki redő 3,5 alatt van és a véreredményed is jó, akkor az alacsony rizikójú csoportba sorolnak.

2011. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen nem nagyon értettük a kérdést. Az én angolom nem v.mi jó. A párom érti, de nem mindent. Ezért volt furcsa, mondom én ilyenről még nemis hallottam. A midwife erősködött inkább, hogy csináljuk, én csak néztem, mondom dehogy. Meg 50-50% aki csinálja. Nekünk a családba mindenki egészséges, én is az vagyok, párom is. Fiatal vagyok. Szerintem nem nagy az esély. Köszönöm a válaszokat mégegyszer! :)
2011. ápr. 29. 17:47
 18/22 A kérdező kommentje:

Nos, azok akik írtak nem értettük félre. Most volt kedden az uh. Minden oké azt mondta a nő. Megkérdezte, hogy akkor csináljuk-e azt a vizsgálatot,hogy belémszúr egy tűt, és mintát vesz a baba nyakából. Természetesen elutasítottam.

Akkor hogy mérik az NT szintet?

A véreredményt nemis kaptam meg, pedig még a 6.héten voltam a midwife-nál.

Szerintem amúgy minden rendben, és egészséges. Csak elég fura, hogy itt így müködik. A barátnőm pont annyi idős babás, mint én, és neki otthon nézte az orvos az NT szintet az uh segítségével. Nah?

2011. jún. 3. 18:54
 19/22 anonim ***** válasza:

Paisley-be járok kórházba, máodik babát fogom itt szülni. Egyszer sem szúrtak és nem is ajánlották. 34 leszek mire megszületik ez a babám.


A nyaki redőt az uh-val mérik úgy, mint bármi mást, pl combcsont hosszát. Lefényképezi, és még a monitoron beméri a két szélső pontját és a program megmondja, hogy mekkora.


A terhes kiskönyvem hátuljába írták be az uh adatokat, ott van a 3 nt mérés is.


Még mindig nem értem, miért ajánlották neked!!!

2011. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

én se értem, 24 éves vagyok. De mondta a midwife, mikor még 7hetesen voltunk, hogy felír, aztán ezt még lelehet mondani, aztán úgyis volt, lemondtam.

Melyk a terheskiskönyv? Az a nagy fehér lap? Abban van egy kék lap amit kaptam, a koponya mérethez az van írva hogy normál. Meg a többi testrészhez is.

2011. jún. 4. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!