Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diétáznom kell, miket lehet enni?

Diétáznom kell, miket lehet enni?

Figyelt kérdés
33 hetesen 11 kilót híztam,emiatt só és fűszermentes diétát kell tartanom ráadásul a cukrom is magas lett egy kicsit,de csak azt mondták rá,kevesebb szénhidrátot egyek.Tudnátok esetleg komplett étrendet,vagy konkrétan ételeket javasolni,amiket ehetek?Sajna a védőnőm nem tudott igazán értelmeset mondani,a dokimat meg még nem tudtam elérni.Mielőtt valaki megjegyezné,már kerestem,hogy valaki kérdezett-e hasonlót,de konkrét ételjavaslatot nem találtam.Előre is köszönöm!
2009. márc. 5. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
ttp://www.freeweb.hu/margitkorhaz/content.php?article.141
2009. márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

újra:

[link]

2009. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Probáld meg, hogy reggel eszel egy komplett reggelit, tehát teljeskiörlésű kenyeret vagy zsömlét, ebből 1-2 szelet elegendő, de olvasd el a papírját sok a festett kenyér, van a Cerbona gyárnak a kis csomagos kizárólag Tönköly búzából készült kenyere, amit piritósnak finom vagy akár magadnak is süthetsz, lényeg ne használj fehér lisztet, mert az 30x jobban emeli a vércukrod, mint a sima fehér cukor. Mellé fogyassz friss zöldséget, gyümölcsöt és folyadéknak pedig nem tudom mit szoktál inni, néhány variáció: frissen csavart zöldség, gyümölcslé, nem bolti 100%-os mert sűrítményből vannak, ami tartalmaz cukrot, vagy tea cukor nélkül vagy ha szereted a tejes kávét, lehet kapni Cikoria kávét a Sparba, ami 1 mokkás kanálnyit leforrázol, készítesz egy fekete kávé kinézetü valamit, amit leszürve felöntöd tejjel, az így kapott tejeskávé nem csak finom, koffein mentes, de a cukorháztartást rendbe teszi anélkül, hogy bármi bajod lenne, ihatják terhesek, gyerekek és mindenki. Tízóraira vagy ha éhes vagy gyümölcs vagy natúr joghúrt. Ebédre egyél egy 1/4 tányér gabona félét( rízs, köles, árpa, búza, rozs, barna rízs vagy krumpli, teljeskiörlésű tészta) amit szeretsz, mellé 1 szelet husit vagy halat, májat, esetleg ha úgy készíted akár sajtot vagy túrót,és fontos hogy egyél zöldséget ( brokkoli, karfiol, répa, cukkini, spenót, stb. Itt most nagyjából mindent felsoroltam, de a lényeg hogy kiegyensúlyozottan táplálkozzál és a sót hagyd ki az étrendből, kóstold meg a Szója Tamarit, ezt bio boltba kaphatsz én sem gondoltam de amikor tljesen leálltam a sóval és a zöldséget is ezzel ízesítettem, a víz a lábamból eltávozott, az íze csak az elején fura és pici kell belőle, de ezt a Tamarit vedd a másik nem jó.

Vacsizni ha lehet ne túl későn max 7-ig és már ne nagyon egyél szénhidrátot ha lehet egyél párolt vagy nyers zöldséget, valami kis fehérjét ( sajt, túró, hús, hal) estleg egy kis natúr joghúrt műzlivel( hagyományos préselt teljes zabpehely, zabkorpa, búzacsíra) tele van E vitamin, B vitaminok, Folsav. Na most szegény jól megborítottalak étrendekkel, ha ezekből válogatsz, jobbak lesznek a leleteid és jobban fogjátok érezni magatokat, valamint az orvos is elégedett lesz veletek.

Remélem tudtam segíteni:) További jó babázást és vigyázzatok magatokra.

2009. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem diáétáznom kell és 6x enni, (az első 7:30, az utolsó 21 és max 200 gramm CH ehetek egynap.

A facsart gyümölcslevekkel is vigyázni kell, met pl a narancsban is 10 gr CH van/100 gramm, az almában meg 7.

egyél húst, húskészítményeket, ha éhes vagy, azokban szinte nincs szénhidrát.

[link]

[link]

Elég jó diétás édességek vannak (nápolyi, tejberizs, joghurt, norbi féle túrórudi..)

2009. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi,h kérdezek és nem válaszolok.

De nem vagyok ezzel a dologgal tisztában.

Azért kell diétáznod,mert 11 kilót hiztál?? Nem a magasabb cukor miatt??

Mert én 13 kilót hiztam eddig(bár nem észrevehető,mert vékony voltam),17 hetes vagyok,és senki nem mondta,h diétáznom kellene a hízás miatt!

2009. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,a 3. válaszolónak pedig külön köszönöm,h részletes étrendet írt.Nem tűnik nagyon rossznak,de a baba miatt bőven megéri betartani,ráadásul már csak pár hét.:-)

A dokim a 11 kiló miatt mondta a só és fűszermentes diétát,hogy ne hízzak többet és ne vizesedjek be.Nálunk nagyon figyelik,a védőnők is,hogy 12 kilónál ne legyen több a hízás.A cukorra pedig ma derült ki,hogy figyelnem kell,mert ma mentem vérvételre,ami előtt 1 órával meg kell enni egy zsömlét 2 deci tejjel és 6.9 lett az eredmény,ami még nem vészes,de figyelni kell rá,nehogy gond legyen.Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2009. márc. 5. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben csak a cukrom szerencsére nem magas.Főzéskor semmi be sem teszek sót, fűszereket(kivéve pirospaprika és zöldfűszerek), férjem utánasóz.Sajnos nem jó íze van de a baba miatt fintorogva meg lehet enni, némely dolog ehető is.Kenyeret itthon sütjük és talán az egészben egy csipet van.Sajtot és felvágottat eszek de tengeri sósat és csak egyszer egy nap.Írd be a googleba só és fűszermente étrend ott egyik helyen nem tudom pontosan hol(de első oldalon)le van írva mit lehet enni és hogy mennyi só fér bele egy nap.Ja és valaki az előbb azt írta egy kérdésemre hogy a Jana vízben van a legkevesebb só.Remélem én is tudtam segíteni, majdnem 33 hetes(Már nem sokáig kell így kibírni, neked is kitartás)Anyukám azt mondta a születéssel ez a probléma is megszűnik!
2009. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia ez egy rémálom amikor terhesen az embernek diétázni kell sajna nekem végig kellet ha cukrod is magas nagyon kell vigyázni hogy mit eszel,sajnos én még korházba is kerültem a cukor miatt amig meg nem szültem (6 hétre).Na az első legfontosabb dolog a szénhidrát (rizs,liszt,száraztészták,kenyér,péksütemény,hüvelyesek,burgonya ezzekben van a legtöbb,ezeket melőzd.)csak ásványvízet fogyasz,tea vagy kávé csak édesítővel.Ha főzöl probáld ki cukor helyett a szőlő cukor vagy édesítő. Reggeli 1 zsömle 2dl tej 1,5%-os ha akarod meg lehet vajazni a zsömlét,(light margarin) Tízorai valamije gyümölcs,1db a nagyobb gyümikből pl:alma,körte,narancs,)a (,málna kb:300g)(meggy,mandarinbol kb:150g )Ebéd leveseket lehett enni de 1dkg tésztával,második ként főzelékek 1 szelett párolt húsal de vígyáz liszt nélkül probálkoz rántanni pl:keményitővel.Uzsi megint 1 db gyümölcs. Vacsora 1 zsömle vajazva vagy anélkül 1-2 szelet felvágot mindegy milyen,hozzá 1 db kefír 1 db zöldpaptikát vagy paradicsomot lehet hozzá enni (reggelire is ehetsz 1db paprikát vagy paradicsomot.)
2009. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19:42 kevés sót használj,mert megköttia vízet.
2009. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!