Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! 7.2 lett a terhelése...

Kismamik! 7.2 lett a terheléses vércukrom! Azt mondták diétáznom kell, de akkor miket ehetek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Az nem sok, 8.0 még jó!
2009. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is annyi lett annak idején, 4 hete szültem. Az orvosom heti 1 gyümölcsnapot javasolt, továbbá, hogy ne nagyon egyek fehérkenyeret, édességet, csak vizet igyak vagy teát szigorúan cukor nélkül.Sok zöldség párolva, gyümölcs korlátlan mennyiségben.

Én nem nagyon tudtam betartani, mert folyton éhes voltam. A babám 3250 gr és 53 cm-vel született, nem lett óriásbaba, és minden ok vele.

Kellemes babavárást!

2009. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy 7.8 alatt jó.
2009. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 7.2 lett, de nem kellett diétáznom, ugyanatazt ettem, mint előtte.
2009. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt orvosa válogatja, hogy jó-e még szerinte a 7,2-es érték vagy sem. Nálam a doki azt mondta, hogy már 6,8-nál diétát javasolt volna, de ezen nem kellett sokat gondolkoznia, mert 9,5 lett sajna. Én 160-180 g-os szénhidrát diétán vagyok. Ami a lényege, napi 5-6-szori étkezés, lehetőleg ugyanabban az időpontban. Reggel célszerű 7-kor indítani a napot, utána 2,5-3 óránként enni. Én reggelire és tízóraira 20-25g-ot, ebédre 30-60 g-ot, uzsira 10-15 g-ot, vacsira 30-40 g-ot és utóvacsira 10-20 g szénhidrátot eszem. A legfontosabb, hogy semmi cukrot, cukor tartalmút nem szabad fogyasztani. Csak fruktózzal vagy édesítőszerrel lehet édesíteni. Minél több friss zöldség, gyümölcs, hús szinte korlátlan mennyiségben lehet. Köretek között inkább a krumplit részesítsd előnyben, a rizs és a tészták rengeteg ch-t tartalmaznak. Minél kevesebb fehér kenyér, pékárut csak mértékkel. A reggelid pl. úgy nézzen ki, hogy max. egy fél szelet kenyér és az megpakolva felvágottal, sajttal és sok zöldséggel. Ha küldesz mailt, át tudom küldeni a diabetológusom által adott táblázatot, ami az ételek szénhidrát értékét tartalmazza, de a neten is találsz hasonló táblázatokat. Én lassan 2 hónapja csinálom ezt a diétát és össz. 3kg jött rám eddig (32. hétben járok) és a cukrom is viszonylag rendbejött, mondjuk 2 hétben egyszer van 7,0 feletti érték. Jó diétázást.
2009. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia nekem 7,4 lett és szintén diéta.Nem nagyon lehet betartani a teljes szénhidrátmentes étkezést mert mindenben van de én is számolgattam általában 160g napi szénhidrátot ettem,arra figyelj hogy a diéta alatt ne egyél kenyeret,péksütiket,amiben liszt van,rizs,stb.Kész kinszenvedés az egész föleg ilyenkor én sok tejterméket,gyümölcsöt,tojást,kenyér helyett abonettet,meg már unalmassá vált tejbe grizt,ettem.Amugy 7,8 a határ nekem legalábbis a dokim ezt mondta most voltam ujjabb terhelésen kicsit izgulok hogy jo lessz e mert ha nem dietetikushoz kell menjek csak azt nem értem hogy az éhomi cukrom tök jó volt.jó babavárást
2009. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!