Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCO-s vagyok és 15 hetes,...

PCO-s vagyok és 15 hetes, voltam diabetologián és minden nap kell mérnem a cukromat. Aki szokta mérni mennyi szokott lenni?

Figyelt kérdés
1 nap reggeli elött, után másik nap ebéd elött után harmad nap vacsi elött után 1 órával.Aggodok hogy magas lesz a cukrom és valami baja lesz a babának.
2009. márc. 5. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem terh. cukrom van és diétázom.

6x kell ennem, max 200 gramm CH-t ehetek naponta.

Az, hogy mennyi sok mindentől függ: hogy mit eszek (glikémiás index), mekkora fizikai aktivitást végzek.

Nekem az éhgyomri reggel jó szokott lenni, de van hogy kaja után 1 órával mondjuk 5 körül van, de volt már 7 felett is.

Általában a reggeli utáni 1 órával mért szokott magasabb lenni. Mondta is a diab. hogy akkor egyek 10 grammal kevesebbet reggelire és 10-el többet tízóraira.

Van amikor meg érzem, hogy leesik, múltkor ebéd előtt már szinte remegtem, megmértem és 3 volt.

39 hetes

2009. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a tegnapi terheléses vizsgálat éhgyomorra 4,38-at, terhelést követően 8,3-at mutatott. ma reggeli után 2 órával 8,9 volt, tehát diéta következik. eléggé el vagyok keseredve, mert szerintem - a rosszulléteim miatt - már korábban kellett volna, hogy vizgsálják. Remélem, hogy nem lesz semmi gond!
2009. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, ezzel nem segítek de kérdeznélek, hogy a terhesség előtt magasabb volt az inzulin értéked vagy sem? Szedtél vagy szedsz Merckformint vagy ilyesmi készítményt? Azt hallottam, hogy terhesség alatt is javasolt, más meg visít tőle.

Amiatt nem kell izgulni, hogy baja lesz a babának, ha lenne kockázat, előbb kellett volna kontrollálni e módon.

2009. márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!