Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kéthetes kisbabának a kis...

Kéthetes kisbabának a kis száját mivel tudom tisztitani a tej maradványtol, hogy ne legyen szájpenésze?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A szájpenész nem a tejmaradványtól van, hanem cumitól, cumisüvegtől stb, ez egy gombás fertőzés.

Ha egy steril gézlapot kamillateába mártva, a baba szájüregét áttörölve lejön, akkor az csak tejmaradvány, ha nem, akkor szájpenész.

2009. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmivel ne tisztítsd. A szájpenészt nem az anyatej okozza, hanem, ha fertőzött dolog kerül a szájába. (cumi, anyamell vagy valakinek az újja) Az anyatej nem csak steril, de antitesteket is tartalmaz, vagyis véd a ferőzéstől. A legnagyobb babámnak volt szájpenésze, nagyon megijedtem, de 2-3 szori ecsetelésre elmult. Szerintem ne aggódj miatta!
2009. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is azt olvastam, illetve a védőnő is mondta, hogy leginkább tőlünk is lehet szájpenészük a babáknak, ezért nem szabad puszilgatni a kezét és az arcát a babának.
2009. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!