Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy magándoki kérhet pluszban...

Egy magándoki kérhet pluszban pénzt azért, ha az apasági nyilatkozathoz az igazolást aláírja?

Figyelt kérdés
Még ki sem kell tölteni, mert a védőnő kitöltötte, csak pecsét és aláírás kell rá. A napokban vissza kell mennem hozzá, de nem vagyok benne biztos, hogy ezért ő most fog kérni plusz pénzt vagy benne van az "árban"?!
2011. ápr. 21. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én abban sem vagyok biztos, hogy magándoki aláír e ilyen papírokat, mert nekem az összes papírt a körzeti írta alá. Függetlenül attól, hogy nem jártam hozzá egyáltalán gondozásra.

A magándokim nem írt alá semmi hivatalosat, a körzetim meg nem gondozott, viszont mindent ő írt alá.

2011. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi is apasági nyilatkozatra mentünk 5 évvel ezelőtt (azóta házasok vagyunk),nekünk a polgármesteri hivatalban az anyakönyvvezető készítette el a papírt,azt mind a ketten aláírtuk és kész.Kaptunk róla egy példányt és betettem a kis-könyvembe.
2011. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem a védőnőm mondta, hogy ha már van fogadott dokim, akkor vigyem el neki az apasági nyilatkozatot aláíratni. Direkt rá kérdeztem, hogy biztosan aláírhatja, azt mondta biztos.
2011. ápr. 21. 14:02
 4/13 A kérdező kommentje:
A védőnőm nagyon rendes és ismer is minket már régebb óta. Kérdezte, hogy nem akarunk házasodni? Mondtuk, hogy nincs tervben, erre adott egy igazolást, amin a fogantatás vélt napja szerepel, ezt egy dokival alá kell íratni, direkt kérdeztem, hogy a fogadottal vagy a körzetivel. Ha a papír alá van írva, akkor kell menni a hivatalba személyigazolvánnyal. Nekem így mondta.
2011. ápr. 21. 14:05
 5/13 anonim ***** válasza:

De attól még nem biztos, hogy a magándokid alá fogja írni. Lehet elküld a körzetihez.

És nem kértek az apaságihoz igazolást a terhességről? elmentél, mondtad terhes vagy és írtak egy papírt?

Nálunk kellett papír, mert ugyanis ezt a nyilatkozatot egy nem tudom milyen tintával kell aláírni és soha nem vonható vissza, ezért annak fényében kell aláírni, hogy apuka tudja, mikor történhetett a teherbeesés és így később a bíróságon sem hivatkozhat arra, hogy hiszen nem is tartózkodott az országban a fogantatás idején. Hiszen azzal együtt írta alá.

És komoly kötelezettségekkel jár az apasági, nem emlékszem legalább fél órán keresztül olvasta fel a jegyző.

2011. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi nem rég csináltattunk apaságit, csak a személyes okmányok kellenek és a kiskönyved.Ezzel mentünk a Polg. Hiv.-ba, és 10 perc alatt megcsinálták.(Pécsen)
2011. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát én már nem tudom, de teszem azt amit a védőnő mondott.

Ez áll a papíron

X.Y szakorvos igazolom, hogy (név)... (szül. hely, idő)..., (lakcím)... szám alatti lakos terhes. A fogamzás feltételezett időpontja ... év ... hónap ... nap. A szülés feltételezett időpontja: ... év ... hó ... nap.

Dátum, pecsét helye, szakorvos aláírás.

Ezt nekem a védőnőm kitöltötte és elküldött az orvosomhoz vele, ha ez meg volt mehetünk a polgármesteri hivatalba.

2011. ápr. 21. 14:48
 8/13 anonim ***** válasza:

14 11es vagyok

ne azt nézd hogy ők mit adnak, hanem azt hogy mi kell a pol. hiv.- ba.

Hívd fel őket, és ha azt mondják, elég a kiskönyved akkor ne fizess feleslegesen ezért a papírért.

2011. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd nem kötözködésképpen, de ez egy komoly okmány, ami alapján kötelezheted az édesapát kötelezettségei teljesítésére. És mivel nálatok hiányzott a fogantatás időpontját igazoló papír, szerintem a bíróság előtt megtámadhatja az apa az apasági nyilatkozatot és nem kötelezheti mondjuk tartásdíj fizetésére.

Mert megfelelő igazolásokkal, az apasági nyilatkozat soha nem vonható vissza.

Úgyhogy én azt mondom, legyen meg minden kellék, hogy ne egy haszontalan pecsétes papír legyen csak, hanem valóban egy okirat. Ami védi a gyerekedet egész életében.


Hogyan tudom megakadályozni, hogy ne engem tekintsenek a gyermek apjának? (Az apasági vélelem megtámadása)


Az apaság vélelmét meg lehet támadni, ha az, akit a vélelem alapján apának kell tekinteni, a gyermek anyjával a fogamzás idejében nemileg nem érintkezett, vagy a körülmények szerint egyébként lehetetlen, hogy a gyermek tőle származik, illetőleg ha a származás reprodukciós eljárás következménye, és az anya férje, illetve élettársa az eljáráshoz nem járult hozzá. Ha az apaság vélelme teljes hatályú apai elismerésen alapul, a vélelmet azon az alapon is meg lehet támadni, hogy a nyilatkozatnak a törvényes feltételek hiányában nincs teljes hatálya.

2011. ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én nem értem ezt a variálást, megint hozzászólok

az apasági nyilatkozatot akkor kell tenni, ha nincsenek összeházasodva, és ha azt akarjátok, hogy az apa vezetéknevét kapja a baba

meg persze azok az okok is amiket az előttem válaszoló felsorolt

a hivatalba pedig elég a kiskönyved abban is van orvosi aláírás és pecsét!

az alapján megfogják csinálni

az apa elismeri, hogy ő az apa és ennyi

2011. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!