Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magándoki nem írhat beutalót?

Magándoki nem írhat beutalót?

Figyelt kérdés
Magán orvoshoz járok, beküldött a kórházba vizsgálatra, de előtte kellett kérnem beutalót is. Ő nem adhat?
2010. dec. 1. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem orvosfüggő, ill. hogy milyen státusban van a kórházzal.

Az enyém csak uh-ra tudott a kórházba küldeni, vérvételre a háziorvostól kellett a beutalót kérni.

2010. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem is vérvétel volt.

És uh-t nem a saját dokid csinált?

2010. dec. 1. 14:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Magánorvos magánrendelésre "utalhat be". Gondold át, hogy azért, mert te x dolgot meg akarsz tudni és ezért magánorvoshoz fordulsz, miért a TB fizesse a költségeket? Csak TB rendelésen kiállított beutalóval mehetsz TB finanszírozott szakrendelésre.
2010. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Az kötelező, genetikai uh-kat nem ő csinálta, hanem bent a kórházban szonográfus, ill. ránézett még egy orvos is a monitorra, mert alá kellett írnia a papírt.

2010. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy működik, hogy ha vérvételre kell pl. beutaló, akkor be kell menni a terhesgondozóba, és ott kaphatsz. A magánrendelőben nem adhat a doki.
2010. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van munkaviszonyom, biztosított vagyok, tehát nekem is JÁR az ellátás ugyanúgy, ez evidens. Az meg nem hiszem, hogy "zavarja" a kórházat, hogy magánrendelésre járok....mindenki oda jár, ahová akar.
2010. dec. 1. 14:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként szó nélkül adtak a nőgyógyászaton beutalót....
2010. dec. 1. 14:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy nem jár az ellátás. Jár, hiszen a tb rendelésen megírják neked a beutalót így elvégzik a vizsgálatot. A rendszer azért így működik, mert tegyük fel, hogy másik országból átjön valaki, akinek drága vizsgálatokra van szüksége, pl CT, MRI, különleges vértesztek - ezek akár több százezer forintba is kerülhetnek. Elmenne a magánorvoshoz, aki beutalja ezekre a vizsgálatokra. A beteg fizet a magánorvosnak mondjuk 5000.- forintot és hozzájut a drága vizsgálatokhoz. Te, meg a többi, akik idehaza fizetik a TB-t kifizetitek az ő vizsgálatait, amit egyébként neki kellene készpénzben rendezni.

Ellenben ha te besétálsz a TB rendelésre, a biztosítási jogviszonyod lejkérdezése után ingyenesen jogosult vagy a vizsgálatokra.

Mi nem érhető ezen?

2010. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ok. Értem. Tiszta. Csak az én esetemben nem erről van szó. De a tb kártyám pl. kell a magándokinál is, tehát ugyanúgy nyomon lehetne követni a jogosultságot.

Köszönöm a választ!

2010. dec. 1. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!