Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdődtek az első...

Mikor kezdődtek az első terhességi tünetek, és mik voltak azok? A hangulatotokon éreztetek változást?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb a 4 héten kezdődött. Ingerlékenység, mellfeszülés, gyakori vizelési inger, nappal álmos volta, éjjel 2 óránként felébredtem
2011. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem alig volt tünetem és viszonylag későn a 6-8 héten kezdődtek. Volt egy kis szag undor, öklendezés, de más nem nagyon.
2011. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag semmi. Középidőben nagyon feszült a cicim, folyton viszketett, aztán a végén már a sok előtej miatt foltot hagytam éjjel az ágyneműn, nappal meg folyamatosan melltartóbetétet kellett használnom. Utolsó két hónapban kicsit bedagadt a lábfejem, nem vészesen, csak annyira, hogy más fazonú papucsot kellett vennem kintre.

Szintén csak a vége felé jelentkezett a kívánósság. Gyümölcsöket és édeset minden mennyiségben. Meg egyik este valami rettenetes módon a mustárra voltam rágerjedve, másnap megszületett a kisfiam. :)

2011. ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt meg kellett volna jönnie, kötekedős voltam párom szerint. Amikor a tesztet is csináltam, épp egy vita után hirtelen elhatározásból csináltam meg. Nagyon erős puffadást tapasztaltam és a megjön érzést. Amikor meg kellett volna jönnie, akkor kezdtem érezni, hogy érzékeny a méhem, nagyon megjön érzésem volt, ami fokozatosan egyre fájdalmasabb és erősebb lett (persze nem éles fájdalom, nem volt vészes, nem féltem miatta, csak erősödött az érzés) és akkor kezdődött a 4-8. hétig tartó kellemetlen gyomorérzékenység. Nem volt hányingerem, de szokatlanul kellemetlen éhségérzetem volt étvágytalansággal párosulva. Nem esett jól semmi, még a kedvenc ételeimet sem tudtam úgy élvezni. A kb. 7. héttől elkezdtem hányni, de konkrét hányingerem sohasem volt, néha egy nagyon pici émelygés. Kb. a 12-14. hétig előfordult, hogy néha hánytam. A melleim amikor meg kellett volna jönnie, picit érzékenyek voltak, fájtak, de nagyon kicsit, nem volt vészes,kb. két hét múlva el is múlt, azóta sem fáj.


Tulajdonképpen ezekre a tünetekre nem szabad adni, ha nálad még nem megállapított a terhesség, a menstruáció kimaradása és a pozitív teszt már valószínűsíti a terhességet, de én pl. nagyon sokáig alig hittem el, attól féltem, hogy rosszindulatú daganat okozta a tüneteket és még a pozitív teszteredményt is. 7. héten megállapította az orvos uh-al, de még egészen a 12. hétig féltem, hogy az orvos egy cisztát hitt babának. Tudom, hogy butaság, de én nagyon nehezen hittem el, annyira hihetetlen és csodálatos érzés. Már 25 hetesek vagyunk és végre kezdem felfogni. Tudom a végét már nem kérdezted, de remélem nem baj, hogy leírtam. Kívánom, hogy az legyen, amit szeretnél.

2011. ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már a nemvárt előtt enyhe hányinger, gyomorégés, aluszékonyság. Érzékeny hangulat, ingerlékenység, de a közelgő menzinek tudtam be. Mellfájás csak a 6. héttől volt.
2011. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb. a 4. héten, esténként beestem az ágyba már 9 órakor, ami rám nem volt jellemző.
2011. ápr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én az 5. hétben járok. Néha hányingerem van, fáradt vagyok (nem is nézek ki valami fényesen:), meg sokszor feszült is.
2011. ápr. 22. 11:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor gratulálok a babához, én azt hittem, hogy ez a kérdés is egy babára vágyó kérdése, aki nagyon figyeli magát, hogy vajon vannak e tünetei, de még nem tud semmit.

A rossz közérzet sajnos meglesz még néhány hétig, de meglásd hamar el telnek majd azok a hetek. Utána persze másfajták váltják fel, de mégis olyan csodálatos érzés, hogy egy baba okozza ezeket, érte nagyon megéri.

Boldog és problémamentes babavárást kívánok!

2011. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!