Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem tervezek fogadni...

Ha nem tervezek fogadni dokit, pozitív teszt után egy sima nőgyógyászati rendelésre kell mennem?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes, de már rajta vagyunk a témán. :)

Ha pozitívat tesztelek, egy sima nőgyógyászati rendelésre kell időpontot kérnem és ott elmondani a dokinak hogy pozitívat teszteltem?

És ő mondani fogja, hogy milyen időközönként kell őt meglátogatnom? És hogy milyen vizsgálatokon kell részt vennem? A szülés felkészítést vagy védőnőhöz járást is mondani fogja? Vagy ezeket honnan fogom tudni, hogy mikor kihez milyen vizsgálatra vagy megbeszélésre kell mennem?

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2011. ápr. 19. 11:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam úgy volt, hogy régen is oda jártam sztk-ba, ahol terhesgondozás is van. Szóval nem jött meg, vártam addig míg kb. 6 hetes lettem (ezt úgy számolod, hogy az utolsó menszid első napja az első nap és onnan 6 hét, tehát a baba még nincs annyi idős, de pl. én nem tudtam, hogy ezt így számolják)és elmentem az sztk-s rendelésre ahova rákszűrésre is járni szoktam. Nem is nagyon kellett mondanom semmit, mert ugye a doki első kérdése mindig az, hogy mikor volt az utolsó menszid, és akkor mondta is nagy vidáman, hogy akkor magának pozitív tesztje van. Na és akkor csinált egy hüvelyi ultrahangot, és mondta, hogy dobog a szive. :) Meg kérdezte, hogy van-e panaszom, meg mondta, hogy szedjek folsavat meg magne b6-t, mondjuk én a folsavat már egy hónapja szedtem. Aztán mondta mikor menjek újra, meg hogy a lelettel, amit ad menjek el a körzetis védőnőhöz, amit nem tudtam hol van, de neten megtaláltam a számát és megkérdeztem, hogy megy ez. Rendesek voltak és megkaptam a kiskönyvet, és ő is adott új időpontot, meg csomó dolgott kérdezett, mindent lemért (haskörfogat, súly, vérnyomás), ja meg mondta hogy majd kijön hozzánk valamelyik nap környezett tanulmányra. És elmondta, hogy majd mennem kell vérvételre is, meg ilyesmi. Szóval én most itt tartok. Én sem tudtam semmit az elején, de a doki is rendes volt meg a védőnő is, csak kérdezni kell, mert ők már mindent unásig tudnak és nem tudják, hogy te mit tudsz.
2011. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most már megnyugodtam, hogy ezeket is tudom.
2011. ápr. 20. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!