Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem tervezek fogadni...

Ha nem tervezek fogadni dokit, pozitív teszt után egy sima nőgyógyászati rendelésre kell mennem?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes, de már rajta vagyunk a témán. :)

Ha pozitívat tesztelek, egy sima nőgyógyászati rendelésre kell időpontot kérnem és ott elmondani a dokinak hogy pozitívat teszteltem?

És ő mondani fogja, hogy milyen időközönként kell őt meglátogatnom? És hogy milyen vizsgálatokon kell részt vennem? A szülés felkészítést vagy védőnőhöz járást is mondani fogja? Vagy ezeket honnan fogom tudni, hogy mikor kihez milyen vizsgálatra vagy megbeszélésre kell mennem?

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2011. ápr. 19. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát kb. igen!
2011. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, ha pozitívat tesztelsz várj még kb 1-2 hetet mielőtt elmész a nődokihoz, mert akkor már biztosan látni fogja, hogy terhes vagy.

Ott elmondják majd neked, hogy mennyi időnként kell menned majd vissza vizsgálatra, valamint, hogy keresd fel a védőnődet. A védőnő kiállítja a kiskönyvedet, amibe majd kapod a pecséteidet. Ennek mindig nálad kell majd lennie.

2011. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi. Tudom, hogy buták a kérdéseim, de se újdonsült anyuka nincs a közelemben akit kérdezhetnék, nem szültem még, úgyhogy gondoltam itt megkérdezhetem.

Tudom, hogy aki szült már annak ezek alap dolgok és mindent kívülről fúj...

2011. ápr. 19. 11:46
 4/12 anonim ***** válasza:

Annyit kiegészítenék hogy a területileg illetékes nőgyógyászhoz kell menned.

időpontot kell kérni a nőgyógyászati rendellésére.


ha már kismama vagy akkor onnantól mehetsz a terhesgondozására


be fogja írni a kiskönyvbe hogy mikor kell menned legközelebb és a köztes vizsgálati lapokat is kiadja ezeket otthon írd be a naptárba.


vizsgálatok : vér és vizeletvizsgálat ultrahang és a terhesség végén nst.


védőnőt területileg illetékest kell felkeresned az első harmadban amikor megkapod a papírt a magzat életjelenségeiről. Ő állítja ki a kiskönyvet.


szülésfelkészítő tanfolyam nem kötelező


kérdezz!!!! mindenkitől mindent!

2011. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a másodiknak is! :)
2011. ápr. 19. 11:46
 6/12 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy aki szült már annak ezek alap dolgok és mindent kívülről fúj..."


ez sem igy van!


területileg minden máshogy van!!!

ezért mondtam hogy kérdezz!


nekem a 2. babám lesz most és 3 éve a lányommal is máshogy volt és most is pedig ugyanaz a város és a körzet.


3. v. voltam.

2011. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. ápr. 19. 11:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem így volt:

Pozitív tesz ---> kb 2 hétre rá időpont az illetékes nőgyógyászaton ---> ott megállapították a terhességet, elküldtek uh-ra ---> vissza a nődokihoz, aki elmondta, hogy legközelebb mikor menjek, de már nem hozzá, ha nem a terhesgondozóba.

Így eddig (most vagyok 23 hetes) csak uh-ra jártam a szülészetre, egyszer voltam a gondozóba, de azt mondták ha nincs panaszom nem kell oda többször mennem. Ott időpont nélkül fogadják az embert, mivel elvileg sürgősségi ellátó, így a várakozási idő 2-3 óra, ugyanis sokszor nincs bent senki. Nálunk ez az egy terhes rendelő van, így én fogadtam dokit.

De lehet nálatok normális a rendszer. A pozitív teszt után két felé mehetsz vagy a nődokihoz vagy rögtön a terhesgondozóba. A papírokkal pedig a védőnőhöz.

2011. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem sincs fogadott dokim. Pozitívat teszteltem, harmadnap elmentem a dokihoz, nem jelentkeztem be, mert felénk nem kell (Gyál) rögtön csinált egy hüvelyi ultrahangot. Másnap vérvételre küldött utána pedig csak a 12 hetes ultrahangra kellett mennem a dél pestibe. a vérvételi leleteket persze közben elvittem neki. a védőnőhöz még aznap elmentem, amikor a dokinál voltam először és még aznap megcsinálta a kiskönyvemet. Remélem tudtam segíteni. 20hetes kismama
2011. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Barátnőm járt úgy az sztk-s dokival, hogy elment 6 hetesen, akkor még csak petezsákot látott, de nem hívta vissza 8. hétre, ha nem csak 12.-re! Hát azért egy szívhangot megnézhetett volna. Szerencsére nem lett baj, de közben el is ment magán dokihoz!

Nem azt mondom,hogy minden sztk-s ilyen, de itt a környékünkön sajnos. Én úgy voltam vele,hogy inkább összegyűjtöm a magándokira a pénzt, de azt legalább reggel 6-kor is hívhatom, ha megijedek valamitől!

2011. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!