Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes vagyok és valószínű,...

25 hetes vagyok és valószínű, hogy toxoplazmafertőzést kaptam. Tudják ezt gyógyszerrel kezelni így terhesen? Nagyon parázok.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 13:54
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

Szia Viki, először is boldog húsvétot, sok locsolót (vagy inkább keveset? :))Most már itthonról is tudok neked írni tegnap óta. Mizu Veletek? Mi holnap megyünk reggel Uhra, remélem nem lesz semmi baj, már nagyon várom. Mostanában egyre jobb a közérzetem, azt leszámítva, hogy éjjel alig tudok aludni a hasmatól, csak max. 4-5 órát azt is több részletben. Leginkább a hason alvás hiányzik, de már csak 9 hét! :)

Neked hogy van a pocid? Mikor mést dokihoz? ha mennél írd majd meg a mért adatokat, holnap én is megetszem.

És ti hogy álltok a babacucokkal?

Írj, ha lesz egy kis időd! :) :)

2009. ápr. 13. 08:53
 42/52 anonim ***** válasza:
Szia Kata! Mi most voltunk Csütörtökön a dokinál este! A tágulat 6,7 mm-es volt a mért adataink pedig a következők:28+1 napra, de szerintem nálam ez még a 27. hét végét jelenti méretileg, BDP:67mm, AC:214mm, FL:47mm, Súlybecslés: 929gramm. Hát ennyi, a doki azzal biztatott, hogy nem lesz 5 kg-os gyerek belőle, de azért tovább kell járnom 2 hetente, hogy ellenőrizze a fejlődést! Egyéb ként egész jól vagyok, most neem sem fáj sehol, kivétel amikor ez a csepp fiúcska odabent akkorát rúg belém, hogy majd szét szakadok. Ha idekint is ilyen rossz lesz, hát akkor meggyülik a bajom vele. Fejvégüben fekszik már hál Istennek, hátha már nem is akar megfordulni! A baba ruháim már meg vannak, használtan vettem 2 csajszitól, csak ebben a hónapban 15000 Ft-ért+ megvettük a babakocsit is meg a hordozót. Már csak a fürdetési+cumisüveg+pelenka+textilpelenka+baba pléd maradt ki! A húsvétot legszivesebben eltöröltetném, nagyon utálom! De legalább 1 évig megint nincs. És nálatok sok locsoló volt? Van iwiw-ed? Ott megtalálhatnánk egymást? Én tiszaújvárosi vagyok a Hegedűs fajtából! Ha gondolod keress rám! Ha meg tudtál valamit akkor feltétlenűl írj, kiváncsi vagyok a ti méreteitekre is. Vigyázzatok magatokra! Üdv: Viki
2009. ápr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

Szia Viki, én is rajta vagyok, majd megkereslek, csak sajnos nem nagyon tudok belépni, mert nálunk nagyon xarakodik az iwiw. :( Vagy a jelszóm nem jó, vagy nem tudom mi van, de már februártól nem sikerül belépnem. Kedden jön egy informatikus barátunk, és utána néz a dolognak.

A mi mai 31 hetes méreteink:

Bpd: 83mm

Tx: 80mm

F:57mm

Becsült súly: 1600g

amúgy ahogy nézem a te adataid is nagyon jók, ha összehasonlítom a mamanet oldalon található táblázattal. Úgyhogy nyugi :) Amúgy mizu a toxoplazmával? Van már eredmény? Kell még járnod genetikára?

A doki szerint szép kerek baba lesz, és június 15 lesz a kiírt időpont.

Hétfőn megyünk 4Dre, szerencsére sikerült időpontot kapnunk, már nagyon várom.

Szerencsére nekünk is már lassan megvan minden, bár egy kiskádat nem ártana még szereznünk valahonnan.

Amúgy én ajánlom neked a teszveszt vagy vaterát is, én nagyon sok rucit vettem ott a gyerekeknek. Sőt most sikerült ott szereznem egy kiságyat is nagyon jó árban, mert én kölcsönadtam anno, de sajnos még használják, így nem szívesen kérem vissza.

A fejvégű fekvésről jut eszembe, hogy egyik barátnőm április 9.-re volt kiírva, előtte egy hónappal volt dokinál, aki azt mondta, hogy a akiírt időpont előtt feküdjön be, mert császár lesz. 6.-án be is fektette, de addigra viszafordult, így hazaküldte, hogy majd jöjjön, ha beindul a szülés. Még most is várja szegéyn, így lehet, hogy neked is megfordulhat még. :)

Képzeld olvastam, hogy a magne b6-ot csak 34. hétig lehet szedni, mert koraszülést okozhat, te tudtad ezt? A másik amin megdöbbentem, hogy állítólag nem jó ha 32. hét után nagyon simizzük a pocakot, mert akkor a baba hamarabb ki akar bújni, de ezt nem nagyon tudom elképezlni. Ha jön a védőnő jövő héten, rá is kérdezek. :) Tényleg, nálad volt már családlátogatáson? Ilyen hülyeséget, már csak pont ő hiányzik nekem :)

Megyek, befejezem, készítek egy kis vacsit! Majd jelentkezek! :)

2009. ápr. 14. 19:54
 44/52 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni tőletek mert látom jártasak vagytok toxoplazma témában, hogy azt UH-n is ki tudják mutatni ha valami baj van? Mert nekem nem volt ilyen vizsgálatom nem is tudtam akkor még róla. Most meg 35 hetes vagyok már. Remélem minden ok a babával eddig az UH eredményeim tökéletesek voltak.

Nektek is minden jót kívánok!

2009. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
Szia! Csak annyi látszott az Uh-on, hogy agykamra tágulata van a babának! Nálunk történetesen a bal oldali agykamra nagyobb, ami most 6,7mm-nél tart, de 8,5-ről indult! De nekem a toxoplazma eredményemről még mindig nem tudok semmit, pedig már a 20. héten levették a vért és a jövő szerdán már 30.hetes leszek! Sok sikert a babucidhoz!!!!!
2009. ápr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszod utolsó! Gondolom akkor 35 hetesen már nincs értelme levetetni a vért?

Neked is minden jót kívánok!

2009. ápr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

35 hetes kismamának szerintem már fölösleges levenni a vért, szerintem nem lesz semmi gáz, azt már észre vették volna. Amúgy nekünk is agykamra tágulatunk volt.

Viki, tegnap voltunk 4D-n, nagyon jól látszott minadza, ami látható volt, mert sajnos nagyon elbújt, de az arca így is kivehető volt. Szép kerek pofija van, és már több mint 1800 gramm. A baba keresztbe fekszik még mindig, pedig befordulhatna már valamely irányba, mert iszonyatosan szokott szúrni. Majd leírom a többi paraméátert is, csak tegnap kint maradt a kocsiba, ma meg párom elment vele dolgozni.

És veletek mi a helyzet? Vannak még keményedések? Mikor mést dokihoz?

Írj, ha lesz egy kis időd, kiváncsi vagyok rá!

2009. ápr. 21. 18:11
 48/52 anonim ***** válasza:
Szia Kata! Nekem is héten kellene mennem dokihoz, de még fel sem hívtam, majd talán ma eljutok odáig. Nagyon örülök, hogy minden oké! A tágulatról sem látott semmit a 4D-n? Lehet, hogy nekem is el kellene már mennem, de a hetet még megvárom, hogy mit mondd a dokim. Tudod nekünk a méretekkel volt most lemaradás és azért kell menni.Figyi: mi van akkor ha a magzatvíz kevesebb? Nem nekem csak az egyik kismama nagyon aggódik, mert neki meg ezt hozta ki az UH. Én úgy emlékszem, hogy annó mikor a kislányom született nekem is kevesebb volt a magzatvízem. A hasam szokott még keményedni, főleg most hogy elég ideges vagyok. A párommal most mosoly szünet van sajnos, de remélem meg jön a jobbik esze!!! Ti milyen pelust fogtok használni? most olvasta a Tesco-s újságban, hogy az ő pelusuk lesz akcióban a hétvégén, hogy az vajon milyen lehet? mi pempers-et használtunk annó csak azt ki bírja megfizetni, hogy még kezdődik a suli és ovi is mellette. Na a méreteiteket feltétlen írd már le, hogy össze tudjam majd hasonlítani ha elérek én is addig a hétig. Vigyázz magatokra!
2009. ápr. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:

Szia Viki, leírom akkor az adatokat, amiket tegnap mértek.

BPD: 8.32

OFD:10.33

HC: 29.15

AC: 26.11

FL: 5.68

A tágulatról azt mondta minden oké, csak a magzatvizet említette meg, mert több az átlagosnál, de nagy jelentőséget nem tulajdonított neki. Azt sajnos nem tudom, hogy a kevés magzatvíz mit jelent, talán hamarabb fog szülni, de szerintem az orvosa biztos elmondja a barátnődnek.

A mosolyszünetről annyit, hogy nálunk is volt pár hete, de csak két napig tartott, szerintem ez mindenhol előfordul, ezen ne idegeskedj! Tudod, fő a nyugalom! :)

Pelenkáról: én is pampers-t használtam, de csak a játékok miatt, amiket lehetett vele nyerni, amúgy szerintem a legjobb pelus a liberó. Viszont az nagyon drága, így nekem sokan ajánlották a Dm-eset vagy a Müllerest vagy a lila Tescósat. Szerintem a Dm-esnél maradok, mert ott van valami pontgyűjtő akció is. Viszont a Dm-es popsitörlő nagyon jó, én szerintem olyat veszek majd.

Ami viszont engem aggaszt, hogy már lábamon is látok visszereket. Ma fel is hívtam a védőnőt, rre azt mondta, hogy az már múlik el, hanem csak halványodni fog. Kenegessem valamivel. Jó, mi? Viszont lemondta a pénteki családlátogatást, amit nem nagyon bánok, egy gonddal kevesebb.

Ha mész dokihoz feltétlen írd meg az adatokat, nagyon kiváncsi vagyok. A méretek miatt ne aggódj, lehet, hogy alkati dolog csak. Gondolom ti sem vagytok zsiráf nagyságúak, és a lányok sem kirívóan magasak, nem? A mamanetes táblázatot szoktad nézni?

Vigyázzatok Magatokra és mihamarabb jelentkezz!

2009. ápr. 22. 17:47
 50/52 A kérdező kommentje:
Pénteken már lehet, hogy be tudok lépni az iwiwre. :)
2009. ápr. 22. 17:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!