Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes vagyok és valószínű,...

25 hetes vagyok és valószínű, hogy toxoplazmafertőzést kaptam. Tudják ezt gyógyszerrel kezelni így terhesen? Nagyon parázok.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 13:54
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
Szia! Hazaértem. A véreredményem még nem érkezett meg, de Uh-ot azt csináltak: 8,5mm-ről 8mm lett, de ez nem sokat változtat a helyzeten. A dokit kérdeztem, hogy ugyan mi ilyenkor a teendő, de nem tud ő sem semmit amíg meg nem érkezik az eredmény és, hogy két hetente figyeli Uh-on hogy növekszik-e az a tágulat vagy sem. Hát ennyi nagyvonalakban, de holnap töltöm a 24. hetet és a BDP:56, AC:188, FL:39mm, Súlybecslés pedig 584gramm. És nektek mekkorák az adataitok, vagy legalább is ebben az időben mekkora volt? Én azért még mindig nem nyugottam meg, mert elég az, hogy ott van nekik az a tágulat! Csak múlna már el legalább!!!!! Üdv: Viki
2009. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nagyon jó hír!!!!!!!!! Én sem vagyok teljesen nyugodt, de miután mondta a doki tegnap, hogy 10-ig normális, 15-ig gyanús és afölött káros csak, egy kicsit megnyugodtam. De teljesen úgyis csak akkor fogok, ha megszületik. Mikor kell visszamened újra? Én június 17-re vagyok kiírva, ma vagyok 25 hetes és 2 napos. A tegnapi adatok pedig:

BPD: 61mm

OFD: 83mm

HC: 229mm

AD1: 75mm

AD2:67mm

AC:224mm

FL: 45mm

Magzati súgy: 860 g

Azt, hogy mi mit jelent nem nagyon tudom, viszont a www.mamanet.hu-n vann egy magzati méretek táblázat, ott rajta van a körülbelüli adat hétről-hétre. Én is mindig figyelem.

Ti tudjátok már hogy mi lesz? Kislány vagy kisfiú? Mi nem szeretnénk tudni, meglepetést szeretnénk, ugyanis van már egy kisfiú 4,5 éves és egy csajszi is, aki 6 éves.

2009. márc. 10. 16:26
 23/52 anonim ***** válasza:
Nekünk meg van itthon két csajszi, az egyik 7 a másik 3 éves. És most a változatosság kedvéért fiú lesz a kicsike. Holnap töltöm a 24. hetet.
2009. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
Akkor majdnem hasonlóan vagyunk :) Mikor lesz eredményed a vérvételről?
2009. márc. 11. 11:39
 25/52 anonim ***** válasza:
Hát majd pénteken vagy a jövőhéten hétfőn kell érdeklődni. Ami persze még jó sokára van! 24-én megyek újra kontrollra, akkor megint lesz genetikai Uh, majd akkor megint kiderűl megyen-e összébb vagy sem.
2009. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Viki, mi volt a dokinál?????? Tudsz már valamit? Remélem semmi gond nincs!!!!
2009. márc. 16. 10:27
 27/52 anonim ***** válasza:
Szia Kata! Semmi különös nincs. Azóta (10.-e) óta nem voltam dokinál, majd 24.-én megyek legközelebb. Igaz tegnap egész nap nem akart mozogni, majd csak este mozdult meg de akkor már rendesen kinyújtózkodott. Neked is volt már ilyen??? Még mindig várom a véreredményemet, mert tegnap telefonáltam a dokinak és még mindig nem érkezett vissza Pestről. Hát még mindig ideges vagyok emiatt, na meg a tegnapi nem mozgása miatt. Ha tehetném szinte minden nap mennék Uh-ra, hogy lássam minden oké. Lehet ez a túl sok aggodalom azért is van mert már a 3. bébit várom? Vagy én reagálom túl? De nekem a második lányom koraszülött volt 32 hétre és nem akarom, hogy ő is az legyen!!! Az borzasztó kibírni azt a 2 hónapot míg felszedi a súlyát és, hogy hajnali etetéskor mire mész be! Szörnyű! Nem akarom mégegyszer átélni, de azt mondják amitől a legjobban fél az ember az fog bekövetkezni! NA tudnék még nagyon sokat írni és beszélgetni veled, és biztos neked is vannak tapasztalataid! És Ti tudtok már valami biztosabbat????? Hogy érzed magad????? Üdv: Viki.
2009. márc. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

Szia Viki, sajnos én is nagyon nehezen viselem ezt a Harmadik terhességet, de azt hittem, hogy csak én reagálom túl. Már most úgy néézek ki, mint amikor a lányommal szülni mentem. És úgy érzem, hogy nagyon lassan telik az idő. Minden este teljesen kimerülök, szinte bezuhanok az ágyba. Sajnos a férjem reggeltől estig dolgozik, így pihenni nappal nem nagyon tudok, pedog tudom, hogy sokat javítana a közérzetemen. A gyerekeket is elhozom ebéd után az oviból, így a délelőttöm pikkpakk elmegy. Már alig várom, hogy vége legyen az ovinak, és ne kelljen őket hurcibálni.

Az eredményről: nekem azt mondta anno a doki, hogy három hét alatt készül el az eredmény, ha már kész van hamarabb, akkor értesítenek, mert akkor valami gáz van. Azt hamarabb ki tudják mutatni, hiszen az egyből megjelenik. Szerintem ez a Te esetedben nagyon pozitív!!!!!

A koraszülésről nincsenek tapasztalataim, hiszen nekem mindkettő időre vagy azután érkezett. De a barátnőmnek 30.hétre születtek az ikrei és tudom mit élt át!

Szerintem is nagyon fontos a pozitív hozzáállás! Minden a legnagyobb rendben lesz!!!!

Amúgy te szedsz valami vitamint? Én elevitet és folsavat szedek napi egyet, és ha begörcsölök, meg lefekvés előtt egy magneb6-ot.

Én most vasárnap megyek dokihoz, de csak vizsgál, nem UH-oz, amit nagyon sajnálok. Szerencsére Pestre már nem kell többet mennünk, hacsak az én dokim nem javasolja, és én ezt jó kelnek tekintem. :)

Ti mentek még szülés előtt 4Dre? Nevetek van már?????

Jó pihizést!

K.

2009. márc. 17. 11:28
 29/52 anonim ***** válasza:
Szia Kata! Nekem szerencsém van az óvival és a bölcsivel, nem kell őket haza hordanom délben. De így sincs valami túl sok időm, mert mindig van valami elintézni valóm, igy mindig lőttek a pihenésnek. Nekem se lene pedig a káromra, az tuti! Nem értem komolyan ezeket az orvosokat, az egyok így a másik úgy. Nekem 2 hetente mennem kell genetikai Uh-ra az orvosom javaslatára. Délután beszéltem a dokimmal és ő azt mondta, hogy az eredményemet nem találják a gépben, és nem Pest hibázott. Hát ha ez azt fogja jelenteni, hogy újra végig döfködnek azzal a hatalmas tűvel én nem tudom, hogy fogom kibírni. Tiszta véraláfutásos voltam utánna, mire másodjára levették a vért.Nekem állandóan kell szednem a magneB6-ot, mert szinte állandóan kemény a hasam és pont ezért kellene feküdni. Napi 3*1-et szedek belőle, ha negyon fáj akkor 2-őt. Nem tudom még eldönteni, hogy el akarok-e menni 4D-re, jó lenne de félek is tőle, hogy milyen babát látok majd. Legyen meglepi, gondolom én. De lehet, hogy fog még ez változni. Nekünk kisfiúnk lesz és Marcell lesz a neve! És nektek?? Mikor mész legközelebb Uh-ra? Majd meg írod az eredményeteket? Üdv: Viki
2009. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:

Milyen érdekes, habár mi nem tudjuk a nemét, mert meglepit szeretnénk, de ha fiú lesz nekünk is Marcink lesz, csak nekünk Márton, ha kislány, akkor nekem a Zselyke nagyon tetszik!

Írtad, hogy neked a második lány koraszülött volt. Hogy indult a szülés? Rendesen elfolyt a magzatvíz? Csak mert mostanában már mindentől rettegek, még a koraszüléstől is. Komolyon mondom, hogy a másik kettővel még a 38-39 héten úgy éreztem magam, mint akinek van még vagy két hónapja. Senmmi bajom nem volt. Most meg már délben minden porcikám odavan. Mint aki szülni készül. Különösen, hogy Babus jó sokat rugdos, aminek nagyon örülök, de szívja az erőmet rendesen. Te miskolci vagy, hogy ott fogsz szülni?

2009. márc. 18. 10:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!