Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes vagyok és valószínű,...

25 hetes vagyok és valószínű, hogy toxoplazmafertőzést kaptam. Tudják ezt gyógyszerrel kezelni így terhesen? Nagyon parázok.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 13:54
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem írod, miből jutottál erre a következtetésre! Tudnak kezelni, de előtte futás beutalóért és laborba vérvételre!!!!
2009. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék mi okozta a fertőzést nálad: kutya, macska, hús vagy tejtermék?
2009. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

Voltam már vérvételen két hete a Soten, hétfőre lesz meg az eredmény. Abból sejtem, hogy a doki agykamra tágulatot vett észre 7-7 mm és szerinte valami fertőzés okozhatta, de ő is csak az eremény megérkezte után mond biztosat. Addig is szeretném tudni, hogy ha mégis fertőzésem van, akkor mire számíthatok.

Amúgy sajnos Karácsony környékén elég sokszor ettem Camembert sajtot, mert nem tudtam, hogy az is tiltó listán van. :( :( Most már nagyon bánom. :(

2009. márc. 3. 14:30
 4/52 anonim ***** válasza:
Az első kommentes vagyok. Ha két hetet kell várni az eredményre, akkor nem csak toxoplazmát néznek, mert az egy napos vizsgálat.
2009. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Torch vizsgálatnak mondták. Azt hiszem. Na de a kérdésem még mindig az, hogy gyógyítható, kezelhető?
2009. márc. 3. 15:05
 6/52 anonim ***** válasza:

nekem mintha annak idején azt mondta volna a védőnő, hogy a toxoplazma antibiotikummal kezelhető. engem nem érintett, ezért csak fél füllel figyeltem, de szerintem van rá megoldás, ne aggódj!

üdv, 38 hetes

2009. márc. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:

Ezek talán segítenek kicsit:

[link]

2009. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Már nagyon várom a hétfőt, majd referálok, hogy hogy halad a dolog. Szorítsatok!
2009. márc. 3. 17:01
 9/52 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a védőnő, hogy gyógyítható, csak mindenképpen menjek el vérvételre, ha a doktornő nem utal be, akkor magánuton.
2009. márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyanebben a cipőben járok! Nekem a jövőhéten kedden lesz eredményem. Ugyanez a baj, agykamra tágulat, bal oldali 8 mm volt amikor egy 1,5 hete észrevették, aztán 8,5mm-re növekedett. Hétfőn voltam Uh-on akkor már csak 6,7 mm volt! Nekem is vírusos fertőzésre gondol az orvosom! Egyáltalán nem lehet enni sajtokat kismama ként?
2009. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!