Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes vagyok és valószínű,...

25 hetes vagyok és valószínű, hogy toxoplazmafertőzést kaptam. Tudják ezt gyógyszerrel kezelni így terhesen? Nagyon parázok.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 13:54
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Még valami nekem most pénteken vagy vasárnap mondja meg a doki, hogy mikor legyen a következő UH, akkor majd megírom.
2009. márc. 18. 10:43
 32/52 anonim ***** válasza:
Szia! Nem indult be annó a szülés hanem császároztak, mert a lányomnak rajta volt a köldökzsínór a nyakán. Már az nst sem volt jó, alig volt 15-20 a szívverése a gyereknek. Hát ezért volt koraszülés. Nme miskolci vagyok, 30 km-re lakok Miskolctól, de mint borsod megyei oda tartozunk körzetileg. Én már ideges vagyok attól a tudattól, hogy kedden megyek megint! Mindenféle képpen írj ha te is megtudsz valamit! Jó éjszakát!
2009. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

Viki, képzeld pár napja nagyon fájt a hasam, így tegnap elmentem a dokihoz, hogy nézze már meg, mert menni alig bírok este. Megállapította, hogy visszerem van a szeméremajkakon, és ez szülésig nem javul, utána visszahúzódik. Nagyon kellemetlen, estére meg kegyetlen. Utána jártam a neten, és bár a problémám nem egyedi, ez engem sajnos nem vigasztal. Szerintem nem fogom kibírni szülésig. Én a két terhesség alatt nem szenvedtem ennyit, mint most. Már nagyon kezdek kétségbeesni. Már a koraszülésre is kezdek felkészülni, A doki szerint szerencse, hogy császár lesz, így ez annyira nem befolyásolja a szülést a visszér.

Neked mennyi időre született a kislányod? Mekkora súllyal és centivel? Mikorra hozta be a lemaradást? Nagyon aggódom.

Te tudsz már valamit az eredményeidről? Én kedden megyek újra dokihoz, elvileg akkor Uh-oz is, majd megírom az eredményeket!

2009. márc. 21. 09:09
 34/52 anonim ***** válasza:
Szia Kata! Ez borzalmas, én ilyenekről nem is hallottam még! Nem tudtam, hogy van ilyen is!? Tegnapelőtt nekem is belenyílalt úgy a hasamba, hogy alig bírtam felállni a székről. Nem tudom az miért volt, de az tutti, hogy alig bírtam kiegyenesedni. Nekem is több bajom van fájdalmilag a harmadik terhességemmel. De már lessan túl leszünk rajta, még 2,5 hónap. Kitartás! Sokkal többet kellene pihenünk, biztos könnyebb lenne! Neked van segítséged, pl. nagyszülők akik néha elviszik a gyerekeket? Nekem hál Istennek ott vannak anyukámék, akikre nyugottan rábízhatom őket, szinte minden második hétvégén ott vannak. Ha a hugom még hazajön Németországból akkor meg szinte egy hétre mennek. Anyukámék kertes házban laknak mi meg panelban, így az nekik megváltás, hogy kiszaladgálják magukat. 32. hétre császároztak meg, de akkor már olyan gyorsan történt minden, hogy csak arra tudtam gondolni, hogy mekkora lesz a kisbabám! Én kisebbre gondoltam, mint amikor megmutatták. 1310 gramm és 40 cm volt! Így kevésnek tünik, de akkor még is olyan nagynak tünt ott a műtőben, csak amikor a koraszülöttön voltunk akkor látszott milyen kicsike, mint egy "csupasz csirke". De bodog voltam, hogy életben maradt! Sokat sírtam azokban az időkben, mivel hogy koraszülött volt: egyszer túletették szondával az előírt adagnak a dupláját adták neki és bélfertőzést kapott rögtön az első héten. Akkor felpuffadt a hasa és csak annyit közöltek, hogy innen csak a gyereken múlik, hogy éleben marad-e vagy sem. Aztán találtak egy kis vesetágulatot is, ami ugyebár a vizeletkiválasztás miatt volt stresszes. Aztán egy hónap után mind a két szeme bevérzéses ödémás lett, akkor is közölték hogy megint csak a gyereken múlik, hogy megvakul-e vagy sem. És ezek mellett még minden hajnalban keltünk 4 órakor hogy fél 5-re át tudjak menni a hajnali etetésre, és azon izgultunk mindig, hogy mennyit hízott vagy fogyott. 2200 grammal engedik ki őket, akkor gondolj bele, hogy naponta hízott 10-15-ritkás 20-50 grammot híztak. 2,5 hónapig voltunk bent. Hát nem kívánom senkinek. Úgy hogy ha teheted pihenj sokat. Kedden megyek én is! Drukkolok Nektek nagyon, hogy legalább ez az agykamra tágulat menne már összébb!!!! Én is írok ha hazaértem. Pihenni, Pihenni, Pihenni!!!!!!!!
2009. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
Szia Kata! Na mizu? Mit mondott tgnap a doki? Nekem annyi jó hírem van, hogy a 8 mm-es tágulatból nem volt csak 6,5 mm. Amúgy a méreteink: BDP:60 mm, AC:198 mm, HC:222 mm, Fl:44 mm, súlybecslés:697 gramm. A genetikus doki szerint ezek a méretek kevesek. Két hét múlva megint mennem kell 28 hetesen, ja és a legjobbat még nem is mondtam, hogy hétfőn este 4 óra hosszán keresztűl olyan keményedéseim voltak fájásokkal vegyítve, hogy azt hittem szülni megyek. Ez még azért tegnapra is megmaradt és hát persze, hogy a dokim jól le is cseszet érte. Azt mondta, ha még egy ilyen lesz azonnal hívjak mentőt, mert nekem ez már a második alkalom volt 2 hét alatt. Akkor infúziós kezelésre befektet, hogy tovább húzzuk, még legalább 10 hétig. De az rengeteg idő!!! Remélem nálatok minden rendben volt????? Ugye nincs semmi baj??? Írj ha ráérsz! Üdv: Viki.
2009. márc. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
Ja és a toxoplazmás véreredményemről még mindig semmi hír.
2009. márc. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

Szia Viki, először az előző leveledre válaszolok, mert sajnos arra nem nagyon tudtam, teljesen el voltam havazva (lányom beteg lett, így őt kúráltam). Szóval, mi kertesben lakunk, és a szülők a közelben, így ha jó idő van, és otthon vannak, akkor átmegyünk hozzájuk. de sajnos ők is sokat dolgoznak, így marad a minden második hétvége. A másik nagyszülők meg egy kicsit messzebb laknak, ők havi egyszer jönnnek, vagy megyünk.

A koraszülésről: Nem semmi, amin keresztül mentetek, nagyon bátor dolog, hogy így be mertétek vállalni a harmadikat. Barátnőmnek, azért nagyobbak voltak az ikrek, úgy 1880-1900 grammosak és már őket is olyan picinek találtam.

Viszont nagyon rossz hír, hogy most így görcsölsz, meg keményedsz. Viszont a mért értékeid szerintem nem rosszak, nekem is nagyon hasonlóak voltak akkor. A táhulat eredménye viszont nagyon szép, szerintem itt már nem lesz semmi gáz. Ha meg befektet a doki, legalább tudsz pihenni, a gyerekek meg mennek nagyanyóhoz. Biztos nem lesz semmi gáz. Nehogy még egyszer át kelljen élnetek a koraszülést. A toxoplazmás eredméyned meg hova tűnt? Bár szerintem most már megnyugodhatsz, hiszen atóz agykamra tágulat összébb ment :)

Én is tegnap voltam dokinál. Most csak megvizsgált, UH-ot nem csinált, azt majd 14.-én, de a visszerekre írt fel egy tablettát, mert nagyon rondának találta. A havi adag 5 ezerbe kerül, remélem tényleg fog hatni.

Mostanában egyre inkább gondolkodok a 4D-n, szerintem még jobban megnyugodnék, mert már nehezen bírom stressz nélkül.

Tudom, hogy ki kell tartanunk, gondolj arra, hogy már csak 3 hónap! Pikkpakk elmegy, egy év múlva meg már egy 8 éves Babóca fog kúszni-mászni körülöttünk!

Ha lesz majd valami, írj, kiváncsi vagyok, hogy alakulsz!

És pihenj nagyon sokat! Idén hagyd ki a húsvétot, én is így teszek, már scak azért si mert nem szeretem! :(


Üdv: K.

2009. márc. 25. 10:58
 38/52 A kérdező kommentje:

Viki, mi van veled??????????????????? Nagyon eltűntél!!! :( Remélem semmi komoly, csak pihengetsz!

Az előbb természetesen nem 8 éves, hanem 8 hónapos babára gondoltam! :)

jelentkezz, ha tudsz valamit!

2009. márc. 29. 10:05
 39/52 anonim ***** válasza:
Szia! Semmi baj nincs, csak el voltam most havazva a hétvégére, mert ma van a nagyobbik lányomnak a születésnapja és a hétvégén tartottuk! Ma voltam cukorterhelésen, mert már véges volt a határidőm hisz már szerdán a 27. hetet tapossuk. :-)))) Remélem még egy 9-10 hetet kibírunk. Igaz egyre sűrübben vannak görcsseim, vagy fájások, mert nem is tudom minek nevezzem?! Pénteken este is volt egy 2-2,5 órás erősebb fájás, de aztán a magnéziumtól elmúlt! Ez mi lehet vajon? És nálatok mizu? Jól vagytok remélem? A jövőhéten kell mennem megint majd valamelyik nap még én sem tudom, hogy mikor, mert most az én dokim akar megnézni Uh-on, de akkor az nála eltart egy 45 percig is olyan alapos ( hála Istennek)! Nektek meg vannak minden holmitok a picire, kell még valamit vásárolnod? Van valami hasznos tanácsod amit nem vagy érdemes megvenni? Üdv Viki
2009. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:

Szia Viki, bocs hogy eddig nem írtam, csak bedöglött a gépünk, így most a tesóméktól írogatok neked. Remélem jövő hétre rendeződik a dolog, így gyakrabban kerülök gép elé. :)

Mi alakulunk, bár már nagyon nehéz, estére van, hogy nekem is bekeményedik egy kicsit, de nem vészes. Én is remélem, hogy nem fogok ráhúzni, mert már estére nagyon nyűgös vagyok.

Szerencsére itt a jó idő, így legalább tudunk sétálgatni, mert nekem valahogy jobban esik, mint a pihi, ugyanis ülni nem nagyon tudok, mert nagyon nyom a babó, lefeküdni, meg hát tudod te is, hogy gyerekek mellet nem lehet. Sebaj, már csak 10 hét, pikk-pakk elmegy! :)

Mi nem nagyon vásárolgatunk, szerencsére vannak fiú-lány rucijaink, kiságyunk, babakocsink. Mellszívót vettem, mert az enyém nagyon vacak volt már, meg még apróságokat szeretnék, mint pl. kád, cumi, stb. Ti hogy álltok ezzel?

Ha majd mész dokihoz, jelentkezz, nekem sajnos még odéb van a dolog, majd csak 14.-én. De nagyon tervezem a 4D-t, szreintem május elejére vagy április végére be is iktatom.

Pihenjetek, és ha lesz valami feltétlen írj!!!!

2009. ápr. 5. 17:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!