Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy úgy is meg...

Igaz az, hogy úgy is meg lehet állapítani, hogy várandós valaki, hogy ha megnyomogatjuk a hasat a méh környékén akkor nagyon kemény, és alig lehet benyomni? Vagy ez csak egy új tini tévhit? :D

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmnek domborodik a hasa, és nem akar elmenni orvoshoz, mert szerinte csak fel van fújódva... Tesztet nem csinál, helyette csak a hasát nyomkodja... Mit tegyek erőltessem a dokihoz menést vagy hagyjam?
2009. márc. 2. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt kb. olyannak gondolom, mint azt, hogy kora terhesen nem tudsz hason feküdni vagy nem tudod behúzni a hasad. A dokik is csak kb. két kimaradt vérzés után tudják tapintással gyanítani a terhességet, pedig ők azért a kezükkel egy kicsit jobban "látnak" mint egy laikus. A tesztet illetve a dokihoz menést is erőltetni kellene, mert ha valóban terhes az nem olyan mint egy nátha hogy majd elmúlik magától. Attól, hogy nem akar vagy mer szembenézni a következményekkel más megoldás nincs.
2009. márc. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus. Legalább egy tesztet csináljon, a végén megmozdul a gyerek és azt fogja hinni, hogy a szelek bántják, aztán csodálkozik amikor megindulnak a fájások.

Igen, egy orvos ki tudja tapintani a terhességet, de egy kamaszlány nem. Az elején annyira lent van a méhed, hogy csak kívülről tapintással nem érzed.

2009. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Kívülről tapintással nem érzed! Én 3 hetes voltam kb. és az orvos tapintásra a következőt mondta: a méh kemény, ilyenkor két dolog lehetséges, vagy az hogy meg fog jönni, vagy hogy a terhesség nagyon korai szakaszában van! Szóval szerintem ragadd meg és vegyetek egy tesztet!
2009. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) történet vége az lett, hogy barátnőm rosszul lett, elmentünk orvoshoz, és kiderült h be van gyulladva a méhe...

Ezek szerint a kemény alhas ennek IS a tünete...

Mége egyszer köszönöm

2009. márc. 12. 00:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!